Купляла айфон, але натрапила на афериста: франківка втратила понад п'ять тисяч гривень.
Про це повідомила поліція області, передає Фіртка.
Продаж неіснуючих товарів в інтернеті вже є поширеним сценарієм шахрайства. Пам’ятайте, коли ви купуєте в інстаграмі чи на не спеціалізованих торговельних майданчиках, завжди є ризик зіштовхнутися з шахраями.
Жінка розповіла поліцейським, що в мережі «Інстаграм» вирішила придбати мобільний телефон «Айфон». Заявниця зателефонувала продавцеві та узгодила умови купівлі.
Тоді перерахувала майже 5500 гривень на банківський рахунок псевдо продавцеві. Однак, як результат, зв’язок з аферистом зник, товар не надіслав.
- завжди намагайтеся використовувати магазини та сайти, які перевірені часом та відомі серед людей;
- не розголошуйте свої персональні/платіжні дані;
- здійснюйте покупки та продаж товару на перевірених сайтах;
- у спілкуванні з продавцем/покупцем не соромтеся розпитувати про товар, намагайтеся дізнатися якомога більше інформації.
- необхідно звернутися до поліції.
- обов’язково зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, посилання на сайт/пост тощо;
- обов’язково зателефонуйте в банк, через який було здійснено платіжні операції, повідомте, що переказ здійснено на картку шахрая, аби убезпечити інших користувачів від шахрайських пасток.