Прикарпатці, якій селевий потік зніс хату, будують новий будинок (ВІДЕО)

Жительці села Хороцеве Білоберізької ОТГ Руслані Кубайчук, яка через негоду у червні залишилася без дому, будують нове житло. Її оселю разом з іншими господарськими будівлями засипав камінням та землею селевий потік, який ішов з гір.

Руслана Кубайчук пригадує, що під час першої хвилі паводку у червні цього року селевий потік забрав усе її майно: одяг, меблі, кухонну техніку та телевізор. У будинку провалилася підлога. Зараз про повінь нагадує безліч гірського каміння на подвір’ї та в будинку. Сьогодні жінка проживає у сусідньому селі зі своїми двома доньками, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

На земельній ділянці, яка розташована біля центральної вулиці у селі Хороцеве, Руслані Кубайчук будують новий дім. Ця ділянка належить самій жінці, за поданням сільської ради тут змінили цільове призначення та розпочали будову.

"Вона була віднесена до першої категорії постраждалих. Виділили 300 тисяч гривень. Плюс було виділено одноразову допомогу для придбання речей першої потреби та продуктів харчування з бюджету Білоберізької сільської ради у розмірі п'ять тисяч гривень. І також депутати однієї із політичних сил проявили ініціативу, щоб збудувати будинок постраждалій", - розповів заступник голови Білоберізької ОТГ Василь Пилип'юк.

Роботи на будівництві виконані приблизно на 65%, каже Василь Пилип’юк. Тут вже звели будівлю каркасного типу, яку частково утеплили мінватою. Далі облаштовуватимуть внутрішні приміщення.

Сусіди Руслани Кубайчук почали укріплювати габіонами берег, який забрав селевий потік. Також екскаватором, який дала сільська рада, прокопали невеликий канал, щоб, у разі дощів, по ньому могла стікати вода.

Житель Хоровцевого Михайло Михальчук каже, що стихія вирувала приблизно 40 хвилин, але наробила багато шкоди.

"У нас затопило всі городи. В сусідів теж. Картопля, буряк, морква – все поплило. Одним словом - урожаю не було. У сусідів вибило стіну, занесло каміння до хати. Була у 2008-му році повінь, але такого не було. Тепер занесло десь сантиметрів 15 піску на городі, каміння. Той урожай, що був, то його накрило", - пригадує чоловік.

Крім будівель та городів, у Білоберізькій ОТГ вода пошкодила і дороги. Найбільше, за словами заступника голови Білоберізької ОТГ Василя Пилип’юка, у червні Черемош, який вийшов з берегів, пошкодив берегоукріплення та дорогу на ділянці Розтоки-Барвінків. Зараз проїзд тут відновлено, а техніка укріплює берег.

"На ліквідацію наслідків негоди Білоберізька ОТГ отримала під час першого траншу півтора мільйона гривень. Це гроші на відновлення мостів та мостових переходів, об’єктів соціальної інфраструктури. Всі кошти використали в повному обсязі. Роботи на об’єктах уже завершені. Під час другого траншу ми отримали три мільйони 300 гривень на будівництво берегоукріплення на потоці Сухий в селі Білоберізка. Зараз заключний договір з підрядником, і розпочалися роботи з берегоукріплення", - зазначив Василь Пилип'юк.

І додає, що укріплення берегів потребують майже всі населені пункти громади, крім села Устеріки.


26.10.2020 2679
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2151
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19073
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1700
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1184
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2237
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3820

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1946

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

659

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1281

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1436
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

348
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

867
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24371
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

597
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

591
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

728
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1622
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7995
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

408
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

752
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2016 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

714