"Посилення стійкості жінок волонтерського руху": як активістки знаходять баланс у часи випробувань (ФОТО)

Зважаючи на виклики сучасності, які формують постійний стрес, Громадська організація "ДІЄ. Добрі ідеї Єднають" реалізувала проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху".

Про це з журналісткою Фіртки поділилася голова організації Марія Луцак.

Як зазначила волонтерка,  у рамках проєкту провели десять занять з арттерапії, які допомогли жінкам віднайти внутрішню рівновагу через творчість. Серед напрямків — створення виробів із бісеру, намистин і вовни, а також живопис.

Окрема група жінок пройшла більш глибинне відновлення за методикою "Mind and body Medicine". Для команди ГО та її волонтерок провели восьмигодинний тренінг з протидії вигоранню. Однією з яскравих подій був пікнік з лідеркою Іриною Трохим, де учасниці говорили про історію жіночого руху в Україні.

Також учасницям пропонували нові підходи до відновлення через серію з восьми мінітренінгів з усвідомленого відпочинку. Жінки навчалися техніки релаксації, дихальних вправ і способів ефективного планування часу для збереження життєвого балансу.  

Марія Луцак поділилася, ідею утворення громадської організації обговорили спільно з подругою під час одного тренінгу, а її місією вбачали створення просторів і можливостей для жінок через неформальну освіту та підприємницькі ініціативи.

"У нас є три основні напрямки — підвищення інституційної спроможності нашої організації, підсилення економічної спроможності жінок. А останнім є робота над туристичним магнітом для Печеніжинської громади.

Зазначу, що всі членкині в нас працюють на волонтерських засадах і не отримують заробітної плати. І це є викликом, також війна забирає багато можливостей. Плани часом доводиться змінювати, переробляти, а це виснажує".  

Волонтерка долала, співпраця з іншими організаціями підсилює їхню діяльність і робить проєкти ще потужнішими.

"Ми вже розширюємо нашу діяльність, зокрема в проєкті "Посилення стійкості жінок волонтерського руху", який відбувся за підтримки Українського жіночого фонду, нашими заходами вдалося охопити шість громад.

Захід відвідали 200 учасниць".

Зі слів волонтерки, проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху" став більше, ніж просто набором активностей. Це був простір для з’єднання, підтримки й відновлення, де жінки мали можливість не лише отримати нові знання й навички, але й відчути, що вони не одні у своїй боротьбі.

Як зазначила Марія Луцак, часто бувають моменти, коли здається, що хочеться все припинити, а особливо після повномасштабного вторгнення. 

"Якби мені не здавалося, що я супергероїня і мене не зламати, але не все так красиво. Я теж людина, і я розумію, що мої ресурси обмежені. Тому треба вміти раціонально їх використовувати".

Активістка нагадала про основну мету заходів:

"Турбота про себе — це не розкіш, а потреба, особливо для тих, хто щодня разом з іншими. Жінки волонтерського руху довели, що їхня стійкість — це невіддільна частина сили нашого суспільства". 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Івано-Франківщині провели арттерапію для родин загиблих військовослужбовців (ФОТО)

«На заняттях люди змінюють сльози на усмішку», - Ірина Станіславська проводить безкоштовні майстер-класи  розмальовування пряників  (ФОТО)

Найперше – це соціалізація: в Івано-Франківську діти-переселенці розмальовували писанки на папері (ФОТО)


22.11.2024 4049
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

294
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1144
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2097 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1000
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2914
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2000

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

775

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

945

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1365

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1966
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26210 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

654
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

859
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2866
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1130
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

842
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1100
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1097
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

286
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4042
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

968
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1538