Рятувальники радять не йти у високогір'я під час періодів погіршення погодних умов.
Проте, не усі мандрівники виконують вказівки надзвичайників, чим наражають себе та інших людей на небезпеку, передає Фіртка.
Що про це відомо?
Як зауважили рятувальники, GPS трекер покриває 100% території Івано-Франківської області. Для порівняння, звичайний смартфон покриває приблизно 70-75% території.
Система складається з чотирьох компонентів. Зокрема, йдеться про апаратно-програмний пункт управління силами та засобами, який своєю чергою складається з серверного обладнання, п'яти базових станцій, розміщених на території області, пункту зв'язку оперативного чергового, мобільного місця роботи керівника пошукової-рятувальної групи та його робочого планшету.
У цей комплекс також входять GPS-трекери та радіостанції гірських рятувальників, рухомі базові станції, які приймають та підсилюють сигнал від трекерів.
«Усе це обладнання працює в одному комплексі, адже є одне інформаційне поле.
Черговий вносить подію в систему, він оповіщує рятувальників, ставить задачі та відстежує, як це відбувається в реальному часі: де знаходяться туристи та рятувальники, яким маршрутом вони рухаються», — каже начальник 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Тарас Бринда.
Другий компонент — автоматизована система прийому та обробки повідомлень про надзвичайні події від туристів. Вона дозволяє автоматично приймати усі види сповіщень, обробляти їх та ставити цілі пошуково-рятувальним групам.
Третій компонент — автоматизована реєстрація туристичних груп. Це стало можливим завдяки четвертому компоненту – мобільному застосунку «Порятунок в горах». Його мета – покращити комунікацію між рятувальниками й туристами та покращити ефективність роботи рятувальників.
Застосунок підтримує чотири мови: англійську, українську, польську та румунську. Його розробка тривала близько року, під час якого рятувальники у співпраці з фахівцями та волонтерами удосконалювали програму.
Крім того, за умови реєстрації користувач може натиснути сигнал SOS, що направить виклик з точними координатами до рятувальників.
«Не потрібно шукати номери пошуково-рятувальних частин, досить просто завантажити застосунок», — пояснив Бринда.
Також, наголошують рятувальники, окрім інформації про себе, потрібно залишати ще номер контактної особи, щоб у разі відсутності зв‘язку з заблукалим, рятувальникам не доводилось проводити зайві розслідування, що забирають додатковий час, який в умовах рятування життя йде на лічені хвилини.
Отже, функціонал застосунку дозволяє зареєстрованим користувачам здійснювати наступні дії:
- телефонувати на єдиний номер прийому екстрених повідомлень про надзвичайні події в горах (безпосередньо до Оперативного чергового гірської пошуково-рятувальної служби);
- надсилати екстрені SMS або Internet повідомлення з точними географічними координатами місця перебування заявника;
- віддалено реєструвати свої гірські мандрівки в гірській пошуково-рятувальній службі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам
Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати
Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року