Понад 67 мільйонів гривень: прикарпатські аграрії отримали кошти на розвиток власної справи

Понад 67 мільйонів гривень грантової допомоги отримали аграрії Прикарпаття на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства у межах урядової програми «єРобота».

Про це повідомила очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Фіртка.

Сільгосптоваровиробникам Івано-Франківщини погоджено 24 таких гранти для закладення насаджень плодово-ягідних насаджень загальною площею понад 187 гектарів.

З них:

  • на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства грантову підтримку отримали 14 суб'єктів господарювання на суму більше ніж 54 мільйонів гривень;
  • на розвиток тепличного господарства – чотири підприємства на суму 13 мільйонів гривень.

"Найчастіше у межах програми підтримки аграрії області висаджують фундук та волоський горіх, лохину та чорницю, суницю садову, яблуні та малину.

До слова, Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 мільйонів гривень. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників.

Для садів – від п'яти до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше чотирьох постійних та 10 сезонних на гектар площі", — наголосила Світлана Онищук.

Посадовиця додає, що у серпні 2024 року Уряд розширив умови надання грантів для розвитку виноградарства та садівництва. Загалом з початку дії програми в Україні вже виплатили понад мільярд гривень грантової допомоги 240 сільгоспвиробникам.

"Водночас Івано-Франківщина продовжує співпрацю з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Грантова підтримка розрахована для мікро- та малих виробників аграрної продукції.

Малі та середні сільськогосподарські підприємства, які мають намір та спроможність включити малих фермерів у свої бізнес-моделі, зможуть отримати грант у розмірі до 150 тисяч доларів", — зауважила Онищук.

Крім того, у межах нового грантового циклу, учасники можуть отримати грантову підтримку:

  • 10 тисяч доларів - особисті селянські господарства, фізичні особи;
  • 25 тисяч доларів - малі та мікровиробники аграрної продукції (овочі, ягоди та гуцульська коров'яча бринза) різних організаційно-правових форм, кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням.

Учасниками програми можуть бути:

  • особисті селянські господарства;
  • фізичні особи;
  • малі та мікро- виробники аграрної продукції різних організаційно-правових форм;
  • кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням;
  • агрегатори - юридичні особи, які закуповують сільськогосподарську продукцію у мікро- та малих фермерів з метою її консолідації, доробки, перероблення та подальшого продажу.

"Обов’язковою умовою участі в грантовій програмі є реєстрація в Державному Аграрному Реєстрі. Прийом заявок планують розпочати у грудні 2024 року", — резюмувала Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У завершальній фазі: скільки врожаю зібрали аграрії на Івано-Франківщині

На Прикарпатті аграрії завершили сівбу озимих зернових

"Плануємо обробляти близько 400 гектарів землі", — Микола Вітенко про роботу КП "Франківськ-Агро"


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

357
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2939
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21095
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1989
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1359 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2379

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

717

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2155

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

832

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1420
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

158
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

471
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1006
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

157
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

775
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

749
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

686
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8224
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

880 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

883
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2181 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

831