Понад 67 мільйонів гривень: прикарпатські аграрії отримали кошти на розвиток власної справи

Понад 67 мільйонів гривень грантової допомоги отримали аграрії Прикарпаття на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства у межах урядової програми «єРобота».

Про це повідомила очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Фіртка.

Сільгосптоваровиробникам Івано-Франківщини погоджено 24 таких гранти для закладення насаджень плодово-ягідних насаджень загальною площею понад 187 гектарів.

З них:

  • на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства грантову підтримку отримали 14 суб'єктів господарювання на суму більше ніж 54 мільйонів гривень;
  • на розвиток тепличного господарства – чотири підприємства на суму 13 мільйонів гривень.

"Найчастіше у межах програми підтримки аграрії області висаджують фундук та волоський горіх, лохину та чорницю, суницю садову, яблуні та малину.

До слова, Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 мільйонів гривень. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників.

Для садів – від п'яти до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше чотирьох постійних та 10 сезонних на гектар площі", — наголосила Світлана Онищук.

Посадовиця додає, що у серпні 2024 року Уряд розширив умови надання грантів для розвитку виноградарства та садівництва. Загалом з початку дії програми в Україні вже виплатили понад мільярд гривень грантової допомоги 240 сільгоспвиробникам.

"Водночас Івано-Франківщина продовжує співпрацю з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Грантова підтримка розрахована для мікро- та малих виробників аграрної продукції.

Малі та середні сільськогосподарські підприємства, які мають намір та спроможність включити малих фермерів у свої бізнес-моделі, зможуть отримати грант у розмірі до 150 тисяч доларів", — зауважила Онищук.

Крім того, у межах нового грантового циклу, учасники можуть отримати грантову підтримку:

  • 10 тисяч доларів - особисті селянські господарства, фізичні особи;
  • 25 тисяч доларів - малі та мікровиробники аграрної продукції (овочі, ягоди та гуцульська коров'яча бринза) різних організаційно-правових форм, кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням.

Учасниками програми можуть бути:

  • особисті селянські господарства;
  • фізичні особи;
  • малі та мікро- виробники аграрної продукції різних організаційно-правових форм;
  • кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням;
  • агрегатори - юридичні особи, які закуповують сільськогосподарську продукцію у мікро- та малих фермерів з метою її консолідації, доробки, перероблення та подальшого продажу.

"Обов’язковою умовою участі в грантовій програмі є реєстрація в Державному Аграрному Реєстрі. Прийом заявок планують розпочати у грудні 2024 року", — резюмувала Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У завершальній фазі: скільки врожаю зібрали аграрії на Івано-Франківщині

На Прикарпатті аграрії завершили сівбу озимих зернових

"Плануємо обробляти близько 400 гектарів землі", — Микола Вітенко про роботу КП "Франківськ-Агро"


Коментарі ()

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

599
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2906 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2373
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3235
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2819

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

123

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

631

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

645

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1202
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3077
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20589
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

814
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

388
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

977
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5675
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7544
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1133
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

497 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

854
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1203 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1728 1