Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки: Тут у вас беззаконня і Радянський Союз (фото)

В Івано-Франківську міський суд продовжив розгляд у справі вбивства студентки з Болгарії.

Сьогодні на судовому засіданні присутні прокурор, обвинувачуваний Ельдар Астанов, захисник обвинувачуваного Оксана Міськів та перекладач Родчин, пише Фіртка.

Справу слухає колегія суддів, головує Дмитро Руденко. Попередньо прокурор уже зачитав обвинувальний акт та суд визначив порядок слухання справи. Крім того, на минулому засіданні суд мав заслухати потерпілого - брата вбитої, але він відмовився брати участь у засіданні.

Також Астанов попросив надати перекладача з Туркменістану. 

Сьогодні суд мав заслухати двох свідків, проте, один із них не з`явився. Відтак суддя допитав свідка Оксану К, студентку.

"За день до трагедії я приїхала додому, ми жили через стінку. Ввечері я чула крики, але не звернула уваги, пізніше крики посилились і я подзвонила Ельдару. Він сказав, що все нормально, пізніше знову були крики, - розповідає свідок. - Ми дружили з Астановим, спілкувались з першого курсу. З потерпілою я мало була знайома. Один раз я бачилась із Дішлі Еля Зія. Я приїжджала на квартиру лише перед сесією, постійно там не проживала".

"В кімнату я не заходила, зайшов Ібрагім - співмешканець, мене не пустили, я чекала в коридорі. В той вечір я чула крики і так, ніби щось падало", - каже Оксана К.

Наступного дня свідок поїхала на екзамени. Відтак суддя запитав свідка, як вона спілкувалась з Астановим.

Дівчина відповіла, що говорили російською та українською, вона - виключно українською. Відтак суддя запитав Астанова чи не має він запитань до свідка.

"Я сам себе вводжу в оману. Я погано чую і всього не розумію. Я просив надати мені перекладача на мою рідну мову, бо знаю українську, як сленг, а мені треба, щоб перекладали точно",- сказав Астанов.

Відтак суд відклав розгляд справи на 20 серпня о14.30 год. та продовжив термін тримання під вартою ще на 60 діб.

Адвокат наголосила, що тримання під вартою необґрунтоване і просила відпустити Астанова під цілодобовий арешт.

"Дайте мені можливість знайти собі адвоката, тут усі корумповані. У вас беззаконня і Радянський Союз . Також мені треба продовжити візу", - сказав обвинувачуваний.


Нагадаємо, кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або  через відсутність перекладача.  

Минулого тижня, судове засідання не могло розпочатися близько 2-х годин через відсутність в залі обвинуваченого. Відтак, обвинувачений заявив про намір змінити адвоката.

Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. На минулому засіданні обвинувачений змінив адвоката.


Читайте також:

Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу

Суд у справі про вбивство болгарської студентки відклали через відсутність перекладача


25.06.2018 5497
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

410
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2967
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21120
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1998
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1512 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2390

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

47

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2167

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

847
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

174
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

790
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8234
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

895 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2186 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837