Отримав поранення та пережив полон в Оленівці: історія захисника Любомира Кавки, який проходить реабілітацію в Івано-Франківську (ФОТО)

Захисник України Любомир Кавка родом із Рогатинського району, що на Івано-Франківщині. У червні йому виповниться вже 50 років.
Про свого особливого пацієнта розповідають в КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради", передає Фіртка.
Любомир Кавка розповідає про себе так:
"До війни працював на різних роботах за кордоном. Часто їздив у Польщу і навіть в ту прокляту росію, в Італії жив вісім років. Час був такий, коли треба було заробляти гроші".
На початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, чоловік перебував в Україні. Каже, що пішов воювати "добровільно-примусово".
Повістку прислали на пошту, й він одразу ж дев'ятого березня 2022 року з'явився у військкомат, щоб стати на захист своєї Батьківщини.
"До того служив лише строкову службу, в АТО не був. Але коли почалась повномасштабна війна вступив до 110 гірсько-штурмової бригади.
Воював у Донецькій області. Рідні кажуть, що з 29 березня не виходив на зв'язок. Пережив контузію і провали в пам'яті.
А коли прийшов до тями, то вже був у полоні. У мене забрали телефон і документи. Виходить, що я майже не воював", — розповідає свою історію Любомир Кавка.
Десь 100 днів захисник перебував у полоні в тюрмі Оленівки.
Як вказують, цікавим є той факт, що воїна звільнили з полону всього лише за декілька днів до того, як росія вчинила там теракт і масове вбивство.
Про свою Україну Любомир Кавка говорить так:
"Красива, багата держава, але, на жаль, нам не завжди вистачає чесних і сміливих людей, особливо у владі.
Ветеран війни із пенсією 7600 гривень — хіба це нормально? Україна має велику потребу в змінах. Не може все залишатись так, як було раніше".
Після того як Любомир Кавка був звільнений з полону, він проходив реабілітацію у різних лікувальних закладах. У нього є перелом шийки лівої стегнової кістки, але виявили це зовсім нещодавно.
"Ще у 2022 році захисника прооперували на території ДНР, зробили трепанацію черепа. Опісля він все ж не міг рухати ні ногою, ні рукою.
Чоловік був фактично був повністю лежачий. Думали, що це наслідки інсульту, але тільки зараз виявили, що є перелом шийки лівої стегнової кістки", — зазначає завідувач відділення травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії, лікар Степан Зелик.
Так, в ЦМКЛ Любомиру Кавці здійснили успішну операцію.
"До того нашому пацієнту відмовляли в декількох медичних закладах через складність такого оперативного втручання, оскільки у нього була давня непролікована травма та дуже сильна контрактура в ділянці перелому та коліні (патологічний стан, при якому частково або повністю суглоби втрачають свої функціональні можливості).
Ми йому провели тотальне безцементне ендопротезування кульшового суглобу", — розповідає Степан Зелик.
Три тижні з військовим у ЦМКЛ попрацювала і мультидисциплінарна команда фахівців з реабілітації.
"У пацієнта важка ситуація. До травми в 2021 році він ще й переніс інсульт.
Наразі він може самостійно змінювати положення в ліжку, сам пересідає в крісло колісне. Декілька днів з моєю допомогою і за допомогою палиці ми розпочали ходити. Але через контрактуру в колінному суглобі поки він може ставати тільки на носок, не повністю розігнувши ногу.
До цього його нога взагалі не рухалась, а зараз робить згинання і розгинання", — каже фізичний терапевт Андрій Пилипишак.
Як вказують лікарі, результати реабілітації помітні.
"Велику роботу з пацієнтом провели фахівці ментального здоров'я, над відновленням його руки багато попрацювала ерготерапевт Вікторія Попадинець.
Важливим було й те, що захисник перебував у палаті з іншими військовими, які його розуміють. Якщо на початку він ні з ким не хотів говорити, то значний його психологічний поступ бачимо і в тому, що погодився проявитись і розповісти свою історію для широкого загалу людей", — говорить завідувач відділення реабілітації та відновного лікування ЦМКЛ Михайло Кобзей.
Директор ЦМКЛ Тарас Масляк також переконаний, що кожен українець сьогодні повинен докладати максимум зусиль для адаптації й повернення ветеранів у мирне суспільство.
"Ці люди постраждали через війну і ми маємо про них дбати. Щастям є, коли ми можемо хоч якось їм допомогти, і наші медики над цим багато працюють.
Ми дуже вдячні захисникам України за нашу незалежність, свободу та мир", — каже Тарас Масляк.
Лікарі розповідають, що Любомир Кавка досі, буває, злиться, нарікає на болі, не дуже вірить і медикам, які запевняють, що фізично відновитись та жити щасливо він зможе, якщо віднайде мотивацію.
"Знаємо і відчуваємо, що Вам тяжко, можливо, не повністю розуміємо, бо не прожили те пекло, що Ви. Але бачимо, що у Вас, попри все, є надія і крила. Віримо, що вони не повністю зломлені", — йдеться в дописі від ЦМКЛ.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Отримав поранення в день загибелі брата: історія воїна Станіслава Дейни, який лікується в Івано-Франківську (ФОТО)

«Довелося виборювати елементарне», — військова фельдшерка Ольга Штерн про сексизм та виклики для жінок у війську

«Для перемоги не вистачає єдності», — прикарпатець Юрій Смицький про шлях у війську, втрату побратима та поранення


Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1286
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3392
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5149
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1509
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1802
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

2012

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

342

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

702

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1502

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1577
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

611
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2302 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2121
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

683
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4739
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

589
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8277
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

475
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

252
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

581
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

741 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

918