Останніми роками українці виїжджають у сусідні європейські країни та залишаються там, а за можливості, перевозять за кордон й свої родини.
Такими є результати опитування дослідницької компанії Research & Branding Group, передає Фіртка.
Зокрема, укладання шлюбів з місцевими та народження дітей за кордоном додатково сприяють зменшенню мотивації мігрантів повернутися в Україну.
Як показують результати соціологічного опитування, сьогодні за наявності такої можливості переїхали б до іншої країни на постійне місце проживання 40% українців, тоді як 54% – не готові до такого кроку, а ще 6% – не визначилися.
Згідно з опитуванням, 41% мешканців західних регіонів переїхали б до іншої країни на постійне місце проживання, водночас 51% – не збирається покидати Україну, а ще 8% – не визначилися
Зазначимо, що у 2021 році відзначається найвищий з 2015 року рівень готовності українців до еміграції з Батьківщини. Водночас найнижчий рівень готовності виїхати з України був у 2019 році.
Відмінності у готовності емігрувати з України найбільше обумовлені віком опитаних. Так, готові емігрувати люди до 40 років, а серед старших за 50 років – переважають ті, хто не переїхав би за кордон на постійне проживання.
Крім того, готовність залишити Україну дещо вища серед чоловіків та мешканців обласних центрів, але помітно нижча серед жителів південного регіону.
читайте також: Заробітчани виїжджатимуть за кордон назавжди – експерт
Головними причинами еміграції українців є:
- пропозиція цікавої та прибуткової роботи (28%);
- збройний конфлікт / війна (27%);
- економічні проблеми в країні (22%);
- сімейні обставини (21%).
Дещо менше на міграційні настрої впливають відсутність умов для самореалізації (14%) та політична нестабільність в Україні (12%). Найменш суттєвими причинами залишити Україну є бажання змінити обстановку (6%), відсутність свободи (4%) та погана екологія (3%).
Зауважимо, що станом на сьогодні понад чверть українців (28%) не мають жодних причин, які могли б змусити їх емігрувати, а ще 5% – не визначилися.
Для молоді значно вагомішою, ніж для решти, причиною еміграції є відсутність умов для самореалізації. Цілком природно, що найвищий відсоток тих, хто не має причин виїзду з України, серед представників вікової категорії «60+».
Стосовно територіальних відмінностей можливих причин еміграції вирізняються:
- пропозиція цікавої й прибуткової роботи (більш важливо для жителів Центру);
- збройний конфлікт/війна (більш важливо для жителів Півдня);
- економічні проблеми (менш важливо для жителів Півдня);
- сімейні обставини (менш важливі для сільських жителів і мешканців південного та східного регіонів);
- політична нестабільність (менш важливо для міських жителів, крім облцентрів, та мешканців Центру).
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відмінити воєнкомати, дати можливість заробляти чесно без бюроркатичного пресу - і процент бажаючих переїхати у розвинуті країни подалі від впливу "Азії" зменшиться.