Незаконні дії працівників ТЦК: на Прикарпатті отримали 314 звернень щодо порушень прав людини під час мобілізації

На території Івано-Франківської області за минулий рік зафіксували 314 звернень до представників Омбудсмана України щодо можливих незаконних дій працівників ТЦК та СП.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, пише Фіртка.

"Від мешканців Івано-Франківської області ми отримали 314 звернень щодо можливих незаконних дій працівників ТЦК та СП за 2024 рік. По кожному зверненню була юридична реакція.

Ми відкривали провадження, наші внутрішні. Ті, які звернення, закінчилися тим, що відкриті кримінальні провадження щодо можливих незаконних дій працівників ТЦК та СП", — розповів Омбудсман.

Як зазначив представник Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталій Вербовий, з 314 звернень у понад 50% випадків поновили права людей.

"Після нашого звернення ТЦК поновили права людей. Були різні порушення — це право на доступ до інформації, були обмеження волі. Найбільше це саме порушення права на інформацію — не повідомляють, коли мобілізують.

Або, згідно з дотриманням законодавства, мобілізують з присутністю Національної поліції і працівників ТЦК. Людину забирають в приміщення ТЦК і не інформують надалі про її права, починають якісь незрозумілі дії з виписування повістки, ВЛК і так далі. Це найбільші порушення."

Як зазначають, конфіскація мобільних телефонів також є порушенням.

"У нас є також запроваджена система усного звернення на гарячу лінію, відбувається моментальне інтерв'ювання. Телефонуємо керівнику ТЦК, я безпосередньо представник управління влади, який має відповідні можливості згідно з законодавством, і керівник з'ясовує.

Часто буває, коли людина думає, що вона має бронь. Наприклад, є троє неповнолітніх дітей, але люди не оформили бронь в ТЦК і їх мобілізують. Кажуть, пройдіть ВЛК, оформляйте відстрочку і ми вас відпускаємо.

Ми розуміємо, де відбувається мобілізація і жодним чином не втручаємося в неї. Але часто бувають звернення з двох сторін, що не до кінця громадяни розуміють свої права та обов'язки", — розповів Віталій Вербовий.

Також в області запустили пілотний проєкт та передали 17 інформаційних дощок, які мають розмістити в усіх представництвах ТЦК та СП задля того, щоб громадяни в разі порушення їхніх прав могли терміново звернутися до Омбудсмана. 

"Це крок для того, щоб громадяни України, якщо вони трактуватимуть, що їхні права зараз порушують працівники ТЦК та СП, телефонували нам.

З іншого боку я розумію, що коли працівники ТЦК та СП чітко усвідомлюють, що вони зараз починають робити незаконні дії, то громадяни України можуть зателефонувати до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

На мій погляд, це така превенція, яка діятиме на працівників ТЦК та СП.

Я не хочу робити каральну інституцію, моя філософія, як Омбудсмана України, це розробити превентивні засоби, щоб всі органи влади робили свою роботу так, щоб не порушувати права громадян України, або чітко усвідомлювати, що як тільки вони починають це робити, буде не відворотність покарання.

Для мене принциповим питанням є не просто відкриття кримінальних проваджень, а доведення їх до логічного завершення, це елемент розробки превентивного механізму.

Бо якщо всі знатимуть, що звернулись, встановили всі обставини, знайшли не просто порушення права, а ознаки скоєння кримінального правопорушення, відкрили кримінальне провадження, відбулося його доведення до суду і винний реально отримав тюремне покарання, то це якраз і буде діяти", — зазначив Дмитро Лубінець.

Як розповів Уповноважений, серед таких справ, за якими відкрили кримінальні провадження — побиття людини в одному з приміщень ТЦК.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Двоє молодиків, які побили військовослужбовця в Івано-Франківську, відбулись умовним покаранням


29.01.2025 12945
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

114
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1299 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1951
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2059 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15172 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

215

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

964

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1032

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1823
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

221
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

600
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

834
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3081
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

840
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1901
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

932
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35083 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

426
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

571
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

895
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

798