Недоотримали гроші: на Прикарпатті будинок для сиріт подав позов до суду (ФОТО/ВІДЕО)

Спрямувати 90 тис. грн будинку для сиріт із інвалідністю вимагає "Українська благодійницька мережа". Благодійна організація подала позов до суду на департамент соцполітики облдержадміністрації через те, що "Оселя віри, надії, любові" в селищі Обертин не отримала бюджетного фінансування за чотири місяці – від січня до квітня.

Про це йдеться в сюжеті Суспільне Карпати, передає Фіртка.

У будинку для сиріт з інвалідністю "Оселя віри, надії і любові" зараз мешкають чотири людини. Тут вони харчуються, допомагають в господарстві, навчаються і ходять на прогулянки. У кожного – своє хобі.

Уляна Белей, до прикладу, малює картини. Каже, що в "Оселі" їй дуже комфортно жити.

"Дружимо, спілкуємося, малюємо. Рано встаємо, снідаємо, гуляємо, хто хоче – телевізор дивиться, хто хоче – в інтернеті трохи сидить", – розповідає Уляна Белей.

Картини Уляна продає, а заробленими грошима користується на свій розсуд. Так само і з іншими роботами мешканців оселі. Як-от свічки із воску, що виготовив Ігор Човпило, чи іграшками з фетру, які створює Яна Хазанюк. Нещодавно її вироби купила гостя зі США.

"Американка приїхала. І вона дуже полюбила ці іграшки. Я не зрозуміла, що вона сказала, а та перекладачка Яна сказала, що вона хоче купити іграшки. Кажу – може брати", – каже Яна Хазанюк.

Сьогодні із мешканцями "Оселі" працює Галина Адамович. Жінка каже, що вони дуже радіють, коли вдається продати власні вироби.

"Купляють жителі навколишніх сіл, а також — приїжджі люди. Я б сказала, оскільки я працюю вже півтора року тут, в "Оселі", багато чого змінилося. Наші діти – мешканці "Оселі" — мають багато друзів, до них приходять і учні з місцевої школи", – розповідає Галина Адамович.

Як розповів керівник благодійної організації "Українська благодійницька мережа" Василь Футерко, для комфортного проживання щомісяця "Оселі віри, надії, любові" потрібно понад 60 тис. грн. За його словами, будинок для сиріт із інвалідністю наполовину утримується із держбюджету, наполовину – за гроші меценатів.

Цьогоріч за період із січня до квітня "Оселя віри, надії, любові" не отримала грошей від держави. Така ж ситуація трапилася і минулого року. Василь Футерко говорить, що довелося використати гроші, які збирали на розбудову. Зараз тут залили фундамент. Із часом у добудованому приміщенні хочуть поселити ще чотирьох людей.

"Департамент міг завчасно проводити процедуру закупівлі. На жаль, з минулорічної ситуації висновків не зробили, рішення не знайшли, ситуація повторилася. Але минулого року ці гроші вдалося компенсувати, а цього року наразі не знаємо, які будуть перспективи, але мусимо шукати якесь вирішення, тому що невідомо, як буде в 2022 році", – каже Василь Футерко.

Сьогодні Івано-Франківський окружний адміністративний суд розглядав справу за позовом благодійної організації. Її представники просять визнати протиправною бездіяльність обласного департаменту соціальної політики і стягнути з нього гроші.

Юрисконсульт установи Володимир Фіголь каже, що департамент закон не порушував. Пояснює це тим, що установа фінансує комунальні заклади, а в благодійної організації купує соціальні послуги. І коли сума вища за 200 тис. грн, департамент повинен оголошувати тендер. А за процедурою його потрібно проводити не раніше лютого.

"Оскільки це є торги, і ми не могли знати, бо це є конкурентний торг, а якби виграла не благодійна організація, а, наприклад, там умовно "Сонечко" – організація, яка надає послуги. Неможливий механізм виплати цих грошей зараз", – каже Володимир Фіголь.

Суд продовжить розглядати цю справу на наступному засіданні, яке відбудеться 14 вересня.


Читайте також:

На Франківщині жінка, яка незаконно вирощувала мак, відбулася штрафом

В курортному Яремче затримали квартирного злодія (ФОТОФАКТ)

З початку року від домашнього насильства на Прикарпатті постраждало 76-чоловіків


18.08.2021 1184
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1390
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1051
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2071
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3554
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1341
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1332

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1688

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

501

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1139

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1308
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

396
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24254
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

501
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

440
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

621
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1510
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4621
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

603
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1526 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

615
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

526