На Прикарпатті голови ТВК витрачають особисті кошти на вивіски та печатки

У серпні голови та члени територіальних виборчих комісій в Івано-Франківській області працюватимуть на громадських засадах, допоки офіційно не розпочнеться виборчий процес.

ОПОРА розпитала членів ТВК чи готові вони вкладати особисті кошти, аби належним чином організувати виборчий процес, пише Фіртка.

Відсутність фінансування у серпні насправді є неабиякою проблемою. Адже до початку виборчого процесу ТВК повинні зареєструвати комісію як юридичну особу, районні ТВК повинні утворити сільські, селищні комісії, а міські ТВК відповідно районні в містах провести підготовчу роботу щодо формування виборчих округів.

«Ми будемо проводити засідання згідно з чинним Виборчим кодексом України, – каже голова Івано-Франківської міської ТВК Віталій Книш. – Зараз є питання щодо фінансування реєстрації, яка буде з понеділка (17 серпня) та виготовлення нової печатки. Скажімо так, доведеться брати ці витрати на себе, поки іншого варіанту я не бачу. А вже потім, коли надійдуть кошти з цільової субвенції, компенсувати. Але й тут є свої нюанси з боку Державної аудиторської служби щодо компенсації витрат за серпень з вересневих коштів. Якщо аналізувати ситуацію, то члени комісії не зможуть зарплату отримати раніше, ніж це передбачено субвенцією. Технічних працівників ми теж не набирали, бо, знову ж таки, юридично ми маємо право укладати з ними цивільно-правові угоди лише з 5 вересня, коли буде фінансування. Тож основна робота лягає на основний склад комісії і ми працюємо на тих засадах, які є».

Голова Калуської міської ТВК Тамара Мигович каже, що нині, через відсутність фінансування, ТВК навіть не може закупити канцтовари: 

«Печатку та вивіску виготовила за власні кошти. Витратила 500 гривень, взяла чек і, думаю, що мені ці гроші компенсують. Ще одна проблема – треба зареєструвати комісію, але сервери працюватимуть тільки після 17 серпня. Згідно з Виборчим кодексом, комісію треба зареєструвати протягом чотирьох днів, після утворення. То що робити? Зрештою, хоч нам і обіцяють, що гроші будуть пізніше, але це також не вихід з ситуації. В будь-якому випадку, комісія працюватиме. Незалежно від того буде фінансування чи ні, ми не зриватимемо вибори».

Як відомо, 11 серпня, Центральна виборча комісія надіслала листа до обласних, районних та міських територіальних виборчих комісій, де зазначається, що до вересня на зарплату члени виборчих комісій, які здійснюють свої повноваження на постійній основі у серпні, можуть не розраховувати. Реєструвати комісію, як юридичну, особу членам ТВК теж доведеться власним коштом.

«Помісячний розпис асигнувань загального фонду Державного бюджету за відповідною програмою передбачає виділення субвенції місцевим бюджетам на проведення локальних виборів виключно у вересні-листопаді 2020 року, – йдеться в офіційному поясненні ЦВК. – Обласні, районні, міські ТВК, утворені ЦВК, виконують свої повноваження і у серпні, але робота їх членів не буде оплачена державою. Дана обставина стосується і залучених ТВК спеціалістів, експертів, технічних працівників, які вже мають важливі завдання з підготовки рішень виборчих комісій відповідно до календарного плану виборів. На поточний момент оплата праці членів ТВК, що здійснюватимуть повноваження у комісії на платній основі, і залучених працівників передбачається з 5 вересня, з моменту офіційного початку виборчого процесу».

«У частині 3 статті 35 Виборчого кодексу зазначається, для державної реєстрації юридичної особи голова комісії, а в разі його відсутності - заступник голови комісії, а в разі відсутності голови та заступника голови комісії - секретар комісії не пізніш як на четвертий день з дня утворення комісії повинен особисто подати державному реєстратору за місцем розташування територіальної виборчої комісії копію відповідної постанови ЦВК про утворення комісії та заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи, – пояснює радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк. – У разі, якщо ТВК буде реєструватися як новостворена юридична особа, адміністративний збір платити не доведеться. Проте у разі внесення змін до відомостей ТВК про юридичну особу,  збір платити таки доведеться».

На думку координатора спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області Богдана Морикіта, можна було б внести зміни до виборчого законодавства щодо роботи ТВК до початку виборчого процесу, але для цього потрібно переглянути строки та порядок бюджетних асигнувань на проведення місцевих виборів. 

«Територіальні комісії до початку виборчого процесу виконуватимуть важливі завдання. Районні комісії формуватимуть склад сільських селищних ТВК, визначатимуть середню кількості виборців для подальшого формування округів. Відсутність фінансування не дозволяє розпочати роботу технічному персоналу, зокрема системним адміністраторам, які необхідні для якісної роботи. Усе це, ймовірно створить незручності та перепони у роботі ТВК ще до початку виборчого процесу», - наголошує він.


18.08.2020 1968
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2611
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20167
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1783
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1272 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2291
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3921

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

418

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2041

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

727

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1340
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

407
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

933
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24433
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

675
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

627
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

774
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8100
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

568
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

807
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2094 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

765