На Калущині 28 років будують школу (ВІДЕО)

У селі Боднарів, що на Калущині, школу будують з початку незалежності України.

Поки триває це будівництво, діти змушені навчатися у приміщеннях, зведених ще на початку минулого століття, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Більшість учнів Боднарівської загальноосвітньої школи вчиться у приміщенні, що побудоване за часів Австро-Угорщини. Цей корпус називають "старою школою". Усі кабінети пристосовували до шкільного навчання. Меблі та шкільне приладдя – старі.

А капітальний ремонт у класах не проводили десятиліттями. У кабінетах збереглися старі кахельні печі, які опалюються дровами. Ними прогрівають класи, коли центральне опалення вимикають. Школа має ще один корпус. Розділяє ці будівлі дорога національного значення Н-10. Дітям щодня доводиться переходити трасу, аби потрапити в інший корпус.

"Дорога роз’єднує нашу школу посередині. Два метри звідси, два звідси. Це, звичайно, величезні незручності і для нас, і для безпеки, і життя дітей. Було надзвичайно багато різного роду випадків ДТП, які призводили і до травм, і небезпеки для життя учнів і вчителів", - розповідає директор навчального закладу Богдан Олійник.

Тут є пішохідний перехід та дорожній знак. Проте місце все одно небезпечне, каже директор школи. З його слів, облаштувати додаткові обмежувальні бар’єри для автомобілів неможливо, адже це - дорога національного значення. Єдиний вихід – не проводити тут навчання.

Але інших приміщень зі спортзалом школа поки немає. Усі учні саме тут займаються фізкультурою. Площа приміщення – трохи більше 50-ти квадратних метрів. Обігрівають його винятково дровами, центрального опалення немає.

Восьмикласник Руслан каже, що хотілося б нового спортивного інвентарю та більших приміщень:

"Як школу добудують, у нас буде величезний спортзал – ось цього я хочу. Я, звичайно, граю воротарем, а хлопці наші атакують. Але найкраще саме зараз грати у волейбол, бо для футболу не дуже аж багато є місця".

Приблизно за сто метрів від корпусів школи є футбольне поле. Його школярі ділять із дорослою сільською командою. А ще далі – майданчик зі штучним покриттям.

У школі вчаться 309 дітей. Початкові класи займаються у будівлі дитячого садка.

Зараз через коронавірусну інфекцію три класи відправили на самоізоляцію, каже директор Богдан Олійник. За його словами, жоден кабінет закладу не відповідає епідемічним нормам:

"Якщо за нормами санепідемстанції, має бути не менше 10 квадратних метрів на учня, то у нашій школі є найбільше 1,7 квадратних метрів на учня". Зараз у Боднарові будують нову школу.

Фундамент тут заклали ще у 1992-му році. Проте будівництво призупинили до 2010-го. Тоді переглянули проєктно-кошторисну документацію і фундамент заново перебудовували. Активна фаза спорудження школи розпочалася у 2016-му році. Тоді заклад отримав 10 мільйонів гривень від фонду регіонального розвитку. Зараз будівельники звели основний корпус школи, встановили покрівлю, вікна та провели електрику.

У 2019-му році із фонду спрямували ще 10 мільйонів гривень. На ці гроші споруджують спортзал та проведуть воду і опалення, каже сільський голова Микола Дрогомирецький:

"Згідно з цьогорічними перерахунками, вийшли на суму в межах 97 -100 мільйонів гривень. Це з повною "начинкою": комп’ютери, парти, усе устаткування. Якщо це опорна школа, це буде, наскільки я розумію, ліцей дванадцятилітній".За словами сільського голови, завершити будівництво школи планують у наступному році, проте через підвищення цін кошторис і терміни будівництва можуть переглянути.


Читайте також:

На Прикарпатті діти змушені долати 10 кілометрів, щоб дістатись до школи (ФОТО)

На Прикарпатті вчителі вже сьомий рік ремонтують школу власним коштом (ВІДЕО)

Прикарпатка разом з родичами відремонтувала сільську бібліотеку (ВІДЕО)


17.10.2020 2436
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1672
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1055
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1309 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3804 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33899
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2871

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

380

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

784

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1739

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1096
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1082
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

658
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

532
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2012
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12227
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1528
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1316
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

572
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

283
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

354
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

401
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1289