На Калущині 28 років будують школу (ВІДЕО)

У селі Боднарів, що на Калущині, школу будують з початку незалежності України.

Поки триває це будівництво, діти змушені навчатися у приміщеннях, зведених ще на початку минулого століття, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Більшість учнів Боднарівської загальноосвітньої школи вчиться у приміщенні, що побудоване за часів Австро-Угорщини. Цей корпус називають "старою школою". Усі кабінети пристосовували до шкільного навчання. Меблі та шкільне приладдя – старі.

А капітальний ремонт у класах не проводили десятиліттями. У кабінетах збереглися старі кахельні печі, які опалюються дровами. Ними прогрівають класи, коли центральне опалення вимикають. Школа має ще один корпус. Розділяє ці будівлі дорога національного значення Н-10. Дітям щодня доводиться переходити трасу, аби потрапити в інший корпус.

"Дорога роз’єднує нашу школу посередині. Два метри звідси, два звідси. Це, звичайно, величезні незручності і для нас, і для безпеки, і життя дітей. Було надзвичайно багато різного роду випадків ДТП, які призводили і до травм, і небезпеки для життя учнів і вчителів", - розповідає директор навчального закладу Богдан Олійник.

Тут є пішохідний перехід та дорожній знак. Проте місце все одно небезпечне, каже директор школи. З його слів, облаштувати додаткові обмежувальні бар’єри для автомобілів неможливо, адже це - дорога національного значення. Єдиний вихід – не проводити тут навчання.

Але інших приміщень зі спортзалом школа поки немає. Усі учні саме тут займаються фізкультурою. Площа приміщення – трохи більше 50-ти квадратних метрів. Обігрівають його винятково дровами, центрального опалення немає.

Восьмикласник Руслан каже, що хотілося б нового спортивного інвентарю та більших приміщень:

"Як школу добудують, у нас буде величезний спортзал – ось цього я хочу. Я, звичайно, граю воротарем, а хлопці наші атакують. Але найкраще саме зараз грати у волейбол, бо для футболу не дуже аж багато є місця".

Приблизно за сто метрів від корпусів школи є футбольне поле. Його школярі ділять із дорослою сільською командою. А ще далі – майданчик зі штучним покриттям.

У школі вчаться 309 дітей. Початкові класи займаються у будівлі дитячого садка.

Зараз через коронавірусну інфекцію три класи відправили на самоізоляцію, каже директор Богдан Олійник. За його словами, жоден кабінет закладу не відповідає епідемічним нормам:

"Якщо за нормами санепідемстанції, має бути не менше 10 квадратних метрів на учня, то у нашій школі є найбільше 1,7 квадратних метрів на учня". Зараз у Боднарові будують нову школу.

Фундамент тут заклали ще у 1992-му році. Проте будівництво призупинили до 2010-го. Тоді переглянули проєктно-кошторисну документацію і фундамент заново перебудовували. Активна фаза спорудження школи розпочалася у 2016-му році. Тоді заклад отримав 10 мільйонів гривень від фонду регіонального розвитку. Зараз будівельники звели основний корпус школи, встановили покрівлю, вікна та провели електрику.

У 2019-му році із фонду спрямували ще 10 мільйонів гривень. На ці гроші споруджують спортзал та проведуть воду і опалення, каже сільський голова Микола Дрогомирецький:

"Згідно з цьогорічними перерахунками, вийшли на суму в межах 97 -100 мільйонів гривень. Це з повною "начинкою": комп’ютери, парти, усе устаткування. Якщо це опорна школа, це буде, наскільки я розумію, ліцей дванадцятилітній".За словами сільського голови, завершити будівництво школи планують у наступному році, проте через підвищення цін кошторис і терміни будівництва можуть переглянути.


Читайте також:

На Прикарпатті діти змушені долати 10 кілометрів, щоб дістатись до школи (ФОТО)

На Прикарпатті вчителі вже сьомий рік ремонтують школу власним коштом (ВІДЕО)

Прикарпатка разом з родичами відремонтувала сільську бібліотеку (ВІДЕО)


17.10.2020 2463
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

312
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1013 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

843
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1661
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2286
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4273 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

254

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

488

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

434

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

896
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8014
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

673
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

713
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1128
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

713
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6299
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1786
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

242
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

273
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1604
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

800 1