На Прикарпатті вчителі вже сьомий рік ремонтують школу власним коштом (ВІДЕО)

Працівники Верховинського ліцею № 1 ремонтують приміщення навчального закладу за власні гроші. Декілька років тому для цього створили фонд, куди педагоги віддають частину заробітної плати.

Лагодять приміщення своїм коштом працівники вже сьомий рік поспіль, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Ідея створити фонд виникла під час педагогічної ради.

"Підтримали всі одноголосно, потім ми всі підписалися, що хочемо створити благодійний фонд, в який самостійно внески давали б, а потім використовували там, де потрібно. Для ремонтів, для того, що потрібно в школі, бо ми тут працюємо всі. Спочатку по 50 гривень здавали, а потім по 100", - розповідає вчителька початкових класів Марія Ульванська.

Уляна Зеленчук працює у Верховинському ліцеї вчителькою живопису та композиції. Каже, що одразу підтримала ідею створення фонду: "Фонд нам допоміг втілити і реалізувати наші мрії. Ми хотіли, наприклад, оформити коридори, щоб дітям гарно було, цікаво, доступно. Щоб вони бачили інформацію, якої є дуже багато на коридорах".

У 2020-му за гроші фонду відремонтували приміщення спортивного залу. Поміняли частину вікон на нові пластикові, іншу ж довелося забити. Також поставили нове опалення, бо зі старим на дровах у цьому приміщенні, каже вчитель фізичної культури Андрій Волинюк, тут було неможливо займатися.

"Було дуже жахливо. Зараз температурний режим підтримуємо – опалення є, вікна тримають тепло. Спочатку були в нас проблеми, бо казали, що ми зробили затемний спортзал, що ми зробили неправильно. Потім прийшли подивилися і зрозуміли, що все зроблено правильно", - каже Андрій Волинюк.

За гроші фонду зробили косметичний ремонт у коридорах та класах, актовому залі та в їдальні.

Крім цього поміняли вікна у спальних корпусах пришкільного інтернату, у яких проживають 185 учнів. Вони добираються до навчального закладу із навколишніх сіл. Анна Нестерук – одна із них: "Я живу у селі Яблуниця. Добираюся автобусом до школи. Їду одну-півтори години. Десь 40-50 кілометрів є. Спершу було тяжко, а потім я вже звикла".

Директорка Верховинського ліцею № 1 Оксана Волинюк розповідає, що на оплату світла, води, дров гроші виділила районна рада, проте їх не вистачає.

Голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк каже, що про проблеми ліцею знає, але через брак грошей у бюджеті більше коштів на цю школу спрямувати не можуть.

"Якщо ми починали цей рік, і нам не ставало на 6 місяців заробітної плати, на технічних працівників, і була ще заборгованість за минулий рік. То про які матеріальні блага ми можемо говорити чи про які ремонти? Реально, кажу вам щиро, вони на грані вижиття. Лишилися кошти на енергоносії і то не в повному обсязі", - каже Іван Шкіндюк.

Єдиним виходом, за словами Івана Шкіндюка, є допомога із державного бюджету.


Читайте також:

Франківські педагоги: Дистанційне навчання у початковій школі неефективне

У Надвірній вчителі за премії купують засоби індивідуального захисту для школи


19.09.2020 2923
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

570
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3141
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21261
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2071
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1572 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2441

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

333

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

241

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

830

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2241
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

258
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

528
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1077
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

244
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

858
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

823
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

744
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8306
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

390
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1111 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2250 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

949