У Надвірній вчителі за премії купують засоби індивідуального захисту для школи

У Надвірній, що на Прикарпатті, вчителі за премії закупили засоби індивідуального захисту для того, щоб почалося навчання у школі.

Про це Суспільному розповіла вчителька початкових класів Надвірнянської ЗОШ № 4 Людмила Гаврильчук, пише Фіртка.

За словами вчительки, напередодні початку навчання прийшла премія 2 500 гривень. Пізніше педагогам повідомили, що частину із цієї суми потрібно віддати.

"Спочатку говорили, що це буде півтори тисячі гривень, згодом - тисяча гривень. Пізніше, безпосередньо у нашому колективі, ми зійшлися на тому, що віддаємо по 500 гривень, бо розуміємо, що все ж таки це є і наша безпека. Так ми придбали антисептичні засоби, паперові рушники. Таким чином школа запустилася", - розповідає Людмила Гаврильчук.

Трохи антисептиків та безконтактні термометри у навчальному закладі залишилися після проведення ЗНО. Тому, каже Людмила Гаврильчук, багато вчителів не розуміли, чому видали премію, але частину грошей потрібно витратити на те, щоб закупити усе необхідне.

"Були різні думки: мовляв, гроші залишаються на загальному рахунку. І у довідці про доходи ці гроші значаться за людиною. Вона, фактично, скеровує їх на потреби школи. З іншого боку, нам ніколи раніше у вересні не давали жодних премій. Я вже раніше зрозуміла, що це є залишки з освітньої субвенції. Так начальник з директорами погодили, що краще, ніж з власної кишені, то нехай із залишків, але ми придбаємо ці засоби і запустимо школу. Думаю, що виділять ці кошти, але все-таки і трохи сумніваюся у доброчесності нашої влади. І думаю, що особливо у передвиборчий час, зможуть затягувати тендери. Зараз, напевне, в голові більше вибори, аніж безпека вчителів і дітей. Потрібно у якийсь спосіб зробити так, щоб пришвидшити цю процедуру", - додала педагогиня.

Директор відділу освіти Надвірнянської РДА Степан Северилов пояснив, що така ситуація склалася через те, що у Надвірній не змогли вчасно провести сесію райради. Місцеві депутати мали засідати ще у липні, проте, через захворюваність на COVID-19 серед депутатів та керівництва району, сесію провели 10-го вересня.

"На ній передбачили питання щодо перерозподілу коштів на забезпечення необхідних видатків. Також ми ухвалили рішення, які дозволять провести необхідні закупівлі засобів у навчальних закладах. Попередньо, по засобах знезараження нашим закладам потрібно 2,5-3 млн грн у місяць. Сьогодні по закладах освіти за рахунок власних ресурсів, зекономлених видатків провели закупівлю на приблизно шість тисяч гривень. Резервів приблизних по закладах немає. Можливо, треба буде виділити приблизно 500 тисяч гривень, але ця потреба до місяця часу", - розповів Степан Северилов.

Гроші, які надвірнянські вчителі витратили на те, щоб закупити засоби захисту, влада компенсує. На це, за словами очільника районного відділу освіти, гроші є.

"У нас є збалансована мережа, кошти освітньої субвенції покривають видатки на заробітну плату. У нас також оплачують 30 % престижності, відзначаємо вчителів, які мають досягнення на педагогічній ниві. Зараз маємо запаси субвенції, щоб перебити ці видатки і простимулювати надзвичайні ситуації. Питання компенсації будемо регулювати у робочому режимі", - додав Северилов.


Читайте також: 

Пандемія коронавірусу: як різні країни розпочали новий навчальний рік (ІНФОГРАФІКА)


12.09.2020 1271
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1319
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2619
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2157
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2231
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6693 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2507 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

396

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1215

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1335

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1472
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

335
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

625
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

108
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26568
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

591
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10512 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

112
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

137
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

449
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

601
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

662