У Надвірній вчителі за премії купують засоби індивідуального захисту для школи

У Надвірній, що на Прикарпатті, вчителі за премії закупили засоби індивідуального захисту для того, щоб почалося навчання у школі.

Про це Суспільному розповіла вчителька початкових класів Надвірнянської ЗОШ № 4 Людмила Гаврильчук, пише Фіртка.

За словами вчительки, напередодні початку навчання прийшла премія 2 500 гривень. Пізніше педагогам повідомили, що частину із цієї суми потрібно віддати.

"Спочатку говорили, що це буде півтори тисячі гривень, згодом - тисяча гривень. Пізніше, безпосередньо у нашому колективі, ми зійшлися на тому, що віддаємо по 500 гривень, бо розуміємо, що все ж таки це є і наша безпека. Так ми придбали антисептичні засоби, паперові рушники. Таким чином школа запустилася", - розповідає Людмила Гаврильчук.

Трохи антисептиків та безконтактні термометри у навчальному закладі залишилися після проведення ЗНО. Тому, каже Людмила Гаврильчук, багато вчителів не розуміли, чому видали премію, але частину грошей потрібно витратити на те, щоб закупити усе необхідне.

"Були різні думки: мовляв, гроші залишаються на загальному рахунку. І у довідці про доходи ці гроші значаться за людиною. Вона, фактично, скеровує їх на потреби школи. З іншого боку, нам ніколи раніше у вересні не давали жодних премій. Я вже раніше зрозуміла, що це є залишки з освітньої субвенції. Так начальник з директорами погодили, що краще, ніж з власної кишені, то нехай із залишків, але ми придбаємо ці засоби і запустимо школу. Думаю, що виділять ці кошти, але все-таки і трохи сумніваюся у доброчесності нашої влади. І думаю, що особливо у передвиборчий час, зможуть затягувати тендери. Зараз, напевне, в голові більше вибори, аніж безпека вчителів і дітей. Потрібно у якийсь спосіб зробити так, щоб пришвидшити цю процедуру", - додала педагогиня.

Директор відділу освіти Надвірнянської РДА Степан Северилов пояснив, що така ситуація склалася через те, що у Надвірній не змогли вчасно провести сесію райради. Місцеві депутати мали засідати ще у липні, проте, через захворюваність на COVID-19 серед депутатів та керівництва району, сесію провели 10-го вересня.

"На ній передбачили питання щодо перерозподілу коштів на забезпечення необхідних видатків. Також ми ухвалили рішення, які дозволять провести необхідні закупівлі засобів у навчальних закладах. Попередньо, по засобах знезараження нашим закладам потрібно 2,5-3 млн грн у місяць. Сьогодні по закладах освіти за рахунок власних ресурсів, зекономлених видатків провели закупівлю на приблизно шість тисяч гривень. Резервів приблизних по закладах немає. Можливо, треба буде виділити приблизно 500 тисяч гривень, але ця потреба до місяця часу", - розповів Степан Северилов.

Гроші, які надвірнянські вчителі витратили на те, щоб закупити засоби захисту, влада компенсує. На це, за словами очільника районного відділу освіти, гроші є.

"У нас є збалансована мережа, кошти освітньої субвенції покривають видатки на заробітну плату. У нас також оплачують 30 % престижності, відзначаємо вчителів, які мають досягнення на педагогічній ниві. Зараз маємо запаси субвенції, щоб перебити ці видатки і простимулювати надзвичайні ситуації. Питання компенсації будемо регулювати у робочому режимі", - додав Северилов.


Читайте також: 

Пандемія коронавірусу: як різні країни розпочали новий навчальний рік (ІНФОГРАФІКА)


12.09.2020 1575
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

723
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

805
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1435
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2395 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1226
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3153

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

978

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1112

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1551

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2145
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

448
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26490 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

846
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7711
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3103
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1346
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1018
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3550
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

400
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

508
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4387
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1144