У Надвірній вчителі за премії купують засоби індивідуального захисту для школи

У Надвірній, що на Прикарпатті, вчителі за премії закупили засоби індивідуального захисту для того, щоб почалося навчання у школі.

Про це Суспільному розповіла вчителька початкових класів Надвірнянської ЗОШ № 4 Людмила Гаврильчук, пише Фіртка.

За словами вчительки, напередодні початку навчання прийшла премія 2 500 гривень. Пізніше педагогам повідомили, що частину із цієї суми потрібно віддати.

"Спочатку говорили, що це буде півтори тисячі гривень, згодом - тисяча гривень. Пізніше, безпосередньо у нашому колективі, ми зійшлися на тому, що віддаємо по 500 гривень, бо розуміємо, що все ж таки це є і наша безпека. Так ми придбали антисептичні засоби, паперові рушники. Таким чином школа запустилася", - розповідає Людмила Гаврильчук.

Трохи антисептиків та безконтактні термометри у навчальному закладі залишилися після проведення ЗНО. Тому, каже Людмила Гаврильчук, багато вчителів не розуміли, чому видали премію, але частину грошей потрібно витратити на те, щоб закупити усе необхідне.

"Були різні думки: мовляв, гроші залишаються на загальному рахунку. І у довідці про доходи ці гроші значаться за людиною. Вона, фактично, скеровує їх на потреби школи. З іншого боку, нам ніколи раніше у вересні не давали жодних премій. Я вже раніше зрозуміла, що це є залишки з освітньої субвенції. Так начальник з директорами погодили, що краще, ніж з власної кишені, то нехай із залишків, але ми придбаємо ці засоби і запустимо школу. Думаю, що виділять ці кошти, але все-таки і трохи сумніваюся у доброчесності нашої влади. І думаю, що особливо у передвиборчий час, зможуть затягувати тендери. Зараз, напевне, в голові більше вибори, аніж безпека вчителів і дітей. Потрібно у якийсь спосіб зробити так, щоб пришвидшити цю процедуру", - додала педагогиня.

Директор відділу освіти Надвірнянської РДА Степан Северилов пояснив, що така ситуація склалася через те, що у Надвірній не змогли вчасно провести сесію райради. Місцеві депутати мали засідати ще у липні, проте, через захворюваність на COVID-19 серед депутатів та керівництва району, сесію провели 10-го вересня.

"На ній передбачили питання щодо перерозподілу коштів на забезпечення необхідних видатків. Також ми ухвалили рішення, які дозволять провести необхідні закупівлі засобів у навчальних закладах. Попередньо, по засобах знезараження нашим закладам потрібно 2,5-3 млн грн у місяць. Сьогодні по закладах освіти за рахунок власних ресурсів, зекономлених видатків провели закупівлю на приблизно шість тисяч гривень. Резервів приблизних по закладах немає. Можливо, треба буде виділити приблизно 500 тисяч гривень, але ця потреба до місяця часу", - розповів Степан Северилов.

Гроші, які надвірнянські вчителі витратили на те, щоб закупити засоби захисту, влада компенсує. На це, за словами очільника районного відділу освіти, гроші є.

"У нас є збалансована мережа, кошти освітньої субвенції покривають видатки на заробітну плату. У нас також оплачують 30 % престижності, відзначаємо вчителів, які мають досягнення на педагогічній ниві. Зараз маємо запаси субвенції, щоб перебити ці видатки і простимулювати надзвичайні ситуації. Питання компенсації будемо регулювати у робочому режимі", - додав Северилов.


Читайте також: 

Пандемія коронавірусу: як різні країни розпочали новий навчальний рік (ІНФОГРАФІКА)


12.09.2020 1513
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

416
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

548
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2340
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1732
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2026
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5628 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

99

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1140

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1157

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1664
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

897
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

749
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14570
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

573
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10408
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6084
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

631
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7564
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2811
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

545
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

640
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

471