Музика авіаційних моторів та балет з роботами: організатори розповіли, чим дивуватиме PORTO FRANKO 2018 (фото+відео)

Сьогодні, 5 березня в міжнародному аеропорту Івано-Франкіська організатори PortoFranko 2018 розповіли про цікавинки цьогорічного фестивалю.

А буде їх дуже багато, інформує кореспондент Фіртки.

Інтригуючою вийшла і сама зустріч з організаторами: на стійці реєстрації журналістам видали посадкові талони, всі пройшли митну перевірку та проїхались шатлом злітною полосою аеропорту.

За словами президента фестивалю Романа Григоріва, Івано-Франківськ будуть робити не тільки туристичним центром, а й футуристичним.

"Тема повітря була вибрана не випадково, адже повітря - це життя. Цьогоріч ми доповнюємо наш порт повітрям, яке є рухом та життям, - відзначив Р.Григорів. - Уявіть, що авторські креслення генія літакобудування Олега Антонова перетворяться на мистецькі артефакти “PORTO FRANKO-2018”. Більше того, друзями та учасниками цієї акції-програми стане бригада тактичної авіації. А міжнародний аеропорт Івано-Франківськ перетвориться на мультидисциплінарний центр сучасного мистецтва.

PORTO FRANKO 2018 стане терміналом міжнародної мистецької комунікації. Своєрідна злітна смуга для проектів фестивалю – історичний центр Івано-Франківська, зокрема – міська ратуша, Палац Потоцьких, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка.

Також серед унікальних локацій фестивалю: Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ, залізничний вокзал,  завод Промприлад. 

У центрі цьогорічного фестивалю ряд мультижанрових перформансів: аеродинамічна інсталяція, лайф-електроніка та сучасна поезія втіляться у шоу-відкритті фестивалю «take-off»: уперше музика та світлове шоу поєднаються зі звучаннями наживо авіаційних моторів та голосами диспетчерів аеропортів з усього світу.

Проблематика сучасної антропології, щоденного життєвого ритуалу розгорнеться в унікальному балеті за участі танцівників і роботів: «Oh, Magic» видатного австрійського хореографа Сімона Маєра.

Фестиваль 2018 року представить і культові вистави від метрів сучасної європейської режисури – «Книга Йова» Еймунтаса Някрошюса та «Чайка» Оскараса Коршуноваса.

Водночас PORTO FRANKO 2018 готує власну концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена: у рамках цієї програми на фестивалі виступлять американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка та перформер Юлія Міхалі.

Масштабні візуальні та аудіо інсталяції у міському просторі від українських та європейських художників, перформанси та хепенінги із залученням туристів та жителів міста як співучасників інтерактивних проектів – усе це своєрідна світлосигнальна система нашого мистецького аеропорту PORTO FRANKO 2018.

Генеральний директор проекту Ростислав Держипільський наголошує, що авторитет фестивалю невпинно зростає.

"Це підтверджують топові імена митців, що стануть цього року резидентами повітряного простору", - говорить Р. Держипільський.

Генеральні партнери фестивалю -  Благодійний фонд «Україна Інкогніта» та Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ».

"Ми дуже дякуємо цим людям, які підтримують нас і дарують всім цей прекрасний фестиваль", - відзначив Роман Григорів.

Фотогалерея


05.03.2018 3972
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742