Можна отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів: в Івано-Франківську відкрили комунальний заклад "Дім воїна"

В Івано-Франківську відкрили комунальний заклад «Дім воїна».

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

"Також відкрили ветеранський простір до Дня Українського Прапора. Тут ветерани зможуть собі збиратися, проводити різні заняття, проводити соціальну роботу. Це надзвичайно велика подія для Івано-Франківська", — розповідає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 
В "Домі воїна" кожен захисник чи рідні військових мають змогу отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів. Тут працюють психологи, соціальні працівники, юристи. Створено всі умови, аби бійці, які повернулись з фронту чи зараз захищають Батьківщину знали, що вони важливі і знайдуть підтримку та сприяння.
"Ми відкрилися повноцінно. Можемо працювати на максимум. Ми можемо вже більше проводити групові заняття, тренінги, групові майстер-класи.
Бо до цього у нас не було пристосованого приміщення, де ми б могли одночасно зібрати 20 військовослужбовців і провести груповий захід. А відсьогодні ми вже маємо цю можливість. І можемо більш ефективно працювати", — відзначає директор КЗ "Дім воїна" Микола Крошний
На жаль, близько третини захисників, які повертаються з передової стикаються з посттравматичним стресовим розладом. Багатьом військовим складно адаптуватися в цивільному житті. Тому у "Домі воїна" працює психолог, який допомагає бійцям та їхнім родинам.
"Психологічна підтримка і допомога – це індивідуальна робота. Звісно ми маємо можливості тут проводити більше і групові заходи, тренінги, семінари, майстер-класи, зустрічі. Запити у всіх різні. Питання до психолога різні. Підходимо до кожного клієнта і намагаємося надати підтримку.
Спочатку консультування. Потім, якщо потрібно – терапія, або навіть синергія з іншими фахівцями, якщо потрібно. Все для якомога успішнішої адаптації до цивільного життя.
Тому, що наша задача – це підвищення якості життя наших ветеранів", — відзначає Наталія Мельникова, заступник з питань психосоціальної роботи КЗ "Дім воїна".
Михайло Адамович - ветеран. Служив в 4-й окремій танковій бригаді 3-му танковому батальйоні. Протягом двох років практично весь час – на бойових позиціях. Його батальйон розпочинав звільнення Харківщини, далі - Балаклея, Куп’янськ, Бахмут, Лиман.
Тепер, демобілізувавшись зі служби, намагається знайти себе у цивільному житті. Каже, має на меті розпочати власну справу, а в «Домі воїна» йому дуже допомагають.  
"Цінність цього закладу є надзвичайно важлива. Я вже неодноразово звертався до цього закладу. Тут гарно допомагають. Це на даний час один із найважливіших закладів. Бо коли ти повертаєшся з війни – тобі потрібно адаптуватися, освоїтися, а це не так просто.
На це потрібен час і цей заклад мені допоміг. Найперше я звертався до дівчат за допомогою і порадою. Оскільки я отримав допомогу від всеукраїнського ветеранського фонду. Заснував свою власну справу – електромобілі на прокат. Хочу співпрацювати з Домом воїна.
Надавати нашим воїнам, що повертаються із війни додому автомобілі із високою знижкою, щоб вони могли провести свою відпустку комфортно. У мене була проблема адаптації.
Тобто, знайти своє місце в суспільстві. Саме український ветеранський фонд і Дім воїна мені допомогли це зробити", — каже ветеран Михайло Адамович
Мати середовище, де військовий почувається серед своїх в тилу непросто. Тому, переконують захисники, раді ініціативі створення "Дому воїна". 
"Зараз проходжу лікування, якраз на реабілітації. Служив в силах спеціальних операцій. А далі буде видно, в залежності від того, як пролікуюсь. Насправді такі місця дуже потрібні. Дуже багато моїх знайомих, які звільняються зі Збройних сил або приходять у відпустку і хочуть побути з кимось, хто їх розуміє.
Адже в мене є такі побратими, які приїжджали і казали мені, що можуть подзвонити тільки до мене, бо тільки я їх зрозумію. А коли є такий простір, куди приходиш і отримуєш допомогу, всі ніби на одній хвилі і це дуже круто насправді. Бо ще там рік тому такого не було", — каже військовий Ігор Князев.
Ветеран Андрій Шомко зауважує, що він ветеран в запасі вже, списаний.
"Пішов у військо вже маючи інвалідність. І під час бойових інвалідність погіршилась, тому маю проблеми зі здоров’ям. Зараз проходжу реабілітацію в Івано-Франківську.
Такі простори потрібні безумовно, бо це те місце, де ветерани можуть прийти, поспілкуватися між собою, налагодити якісь контакти. Бо в живій обстановці і серед людей, які тебе розуміють - це допомагає морально.
На мою думку, в таких ветеранських просторах має бути адаптивний спортзал: з табличками для людей з погіршеним зором, тренери, що знають жестову мову. Все має бути організовано правильно і це безумовно потрібно», - каже ветеран Андрій Шомко.
Щодо адаптивного спортзалу – ветеран влучно запримітив. Адже, Дім воїна має на меті з часом розширювати свою діяльність. 
"Наші воїни повинні бути в центрі міста. Має бути нормальний доїзд громадським транспортом, автомобілем. Ми вибрали центральну частину міста, де було це приміщення – пам’ятка архітектури. Ми її зберегли, відремонтували. Тут будуть збиратися наші воїни, їхні родини, родини загиблих учасників бойових дій, зниклих безвісти, родини воїнів.
Фактично з’явився такий ветеранський простір в громаді. Ми і далі будемо розширювати. У нас багато ще планів – це спортивний такий центр для ветеранів, це і реабілітаційний центр, і медичний центр для воїнів. Тому – це тільки перша така цеглина того, що ми вибудовуємо ветеранську політику.
Але дуже добре, що вже є такий простір. Що тут є можливість воїнам зібратися, отримати консультацію, допомогу, десь поїхати, навчитися, соціалізуватися чи просто поспілкуватися. Зібратися ветеранським організаціям і в цьому залі провести якісь збори, прийняти рішення. Це надзвичайно важливо і я вітаю громаду з цією подією", — резюмує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді

Допомога при пораненні: скільком військовослужбовцям з Івано-Франківської громади затвердили виплати


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

337
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13820 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1578
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

872
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6140
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1724

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

640

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1468

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1279

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1168
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

522
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

661
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1581
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

603
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

882
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5926
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13656
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

251
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

550
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

487
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

794 2