Може врятувати життя: в Івано-Франківському медуніверситеті долучились до донації крові (ФОТО)

Сьогодні, 1 жовтня, в Івано-Франківському національному медичному університеті провели традиційний захід "Стань донором крові — подаруй життя!".

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

За словами організатора Юрія Солоджука, такий захід проводять вже всьоме. 

"Вся кров йде на потреби країни, а також для наших захисників.

До нас приїжджає бригада, функціонують два пункти прийому крові: один — в профкомі студентів університету, а інший — на вулиці.

Надворі можуть здати кров не тільки наші студенти, але й мешканці міста. Згодом кров забирають на перевірку, а потім розприділяють на різні потреби".

Як зазначає Юрій Солоджук, центр донорства крові забезпечує коштами для придбання обіду після здачі крові. Утім, студенти зазвичай віддають гроші на потреби Збройних Сил України. 

До сьогоднішньої акції долучився і проректор з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій ІФНМУ Олександр Бульбук.

Проректор поділився, намагається долучатися до такої акції регулярно.

"Ми є організаторами та тісно співпрацюємо з центром крові, зокрема кафедра стоматології післядипломної освіти мають свій стоматологічний кабінет, який надає допомогу донорам.

Відповідно вже з ініціативи студентського профкому ми організовуємо такі акції. Проводимо їх регулярно — двічі на рік.

У військовий час кров надзвичайно потрібна, хоча і в мирний також не менше. Це те, чим ми можемо допомогти, залучивши наших студентів.

А головне — це показати, як важливо донорство для медицини, волонтерства та взагалі для життя", — додає Олександр Бульбук.

Студентка четвертого курсу стоматологічного факультету Анастасія Цапенко здає кров сьогодні вперше.

"Я прийшла за рекомендацією своєї одногрупниці, яка здає кров вже втретє. У будь-якому випадку це потрібно для добрих справ.

У мене зовсім немає страху, хоча я здаю кров і вперше. Враження приємні, адже я долучаюсь до важливої справи сьогодні".

Генеральний директор Прикарпатського обласного центру служби крові Івано-Франківської обласної ради Ігор Дожджанюк підкреслює, донорство крові — вкрай важливе. 

"Приємно, що в таке велике свято медичний університет долучається.

Це дуже важливо, адже ця кров для наших захисників і захисниць. Ця кров поїде воювати.

І ми щасливі, що цей дуже гарний приклад можемо показати всім громадянам країни".

За словами ректора Івано-Франківського національного медичного університету Романа Яцишина, донорство — це не тільки про медицину, але й про людяність.

"Коли ти віддаєш частинку себе, ділишся цим заради життя когось іншого. У медицині, напевне, це найвизначніший момент, коли людина може поділитися кров'ю заради людини, яка цього потребує.

Оскільки сьогодні День захисника та захисниці, тому першочергово здається кров для людей, які цього потребують на фронті.

Я щасливий, що наші студенти беруть участь у таких акціях. І надіюсь, що ця традиція буде тільки зростати".

Як зазначають організатори, сьогодні кров можна здати не тільки в університеті, але й в мобільному пункті збору, який знаходиться біля навчального закладу до 14:00 години.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Місяць здоров'я": в Івано-Франківську стартують безплатні обстеження для охочих

На Прикарпатті продовжують працювати виїзні мобільні медичні бригади (ГРАФІК)

Для потреб військовослужбовців: на Коломийщині триває збір крові


01.10.2024 Тетяна Сорока 793
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

293
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1143
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2097 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

992
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2914
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2000

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

775

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

945

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1365

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1966
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26210 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

654
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

859
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2866
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1130
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

842
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1100
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1097
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

286
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4042
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

968
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1538