«Ми не проти ребцентру, але проти забудови зеленої зони»: в Івано-Франківську обговорювали будівництво поблизу озера (ФОТО)

На площі перед входом у міську раду 5 вересня мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

Як зазначив організатор зборів Богдан Козак, громадськість вкрай турбує це питання.

«Як вам вже відомо, 18 та 27 серпня відбулися збори громадської ініціативи, де були присутні 300 мешканців Івано-Франківська та проголосували за збереження вільного простору від забудови на міському озері та створення Парку ветеранів.

Ми не проти реабілітаційних центрів, але проти забудови зеленої зони. У 2018 році міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяв, що на цій ділянці буде зелена зона, дитячий парк чи розваги», — зазначив Богдан Козак.

   читайте також: "Станемо на бік громади у разі житлової забудови": в Івано-Франківську презентували проєкт ребцентру поблизу міського озера (ФОТО)

За словами організаторів акції, активісти зібралися, аби висловити протест щодо забудови міського озера.

До зустрічі долучилися також й інші громадські організації, серед яких ГО «Народна рада Прикарпаття».

«Я хотів би нагадати, що це продовження історії, а не якийсь початок. У «Народної ради Прикарпаття» ще в 2017-2018 році щодо цієї ділянки були суперечки. Шукали документи, як все відбувалося, тому це — не нова історія. Тоді вдалося знайти компроміс.

У той час міський голова Івано-Франківська прийняв нашу пропозицію. І всі пам’ятають це. Я би хотів сказати, що в цій ситуації я бачу, що ми проходимо певний іспит. Як і місцеві жителі, так і місцева влада.

Тому що по генплану ця зона є зеленою. Звичайно, орендар має певні права», — каже Володимир Волосянко, представник ГО.

За словами Володимира Волосянка, поки ситуація «не зайшла в глухий кут», можна знайти компроміс.

«Наріжним каменем став реабілітаційний центр. Багато вже висловилося і депутатів, і членів громадськості, що є альтернативні місця. Тому дещо незрозуміло.

Ні в кого немає сумнівів, що військових ми й поважаємо, і піклуємося про них. Наприклад, наша організація з 2014 року волонтерить, постійно їздить на схід», — додає Володимир Волосянко.

Також громадський активіст запевнив, що в них вже є шлях вирішення цієї ситуації.

Представник громадської організації «Воїн України» Ростислав Гудзінський висловив свою думку щодо забудови міського озера.

«Ми порадилися зі своєю організацією та дійшли спільного висновку, що не підтримуємо будову реабілітаційного центру саме там.

І це не тому, що ми проти реабілітаційних центрів. Ми за те, щоб їх будували у зручних місцях, де лікарі можуть надавати допомогу військовим.

Є більше зручне місце для цього — вулиця Мазепи, Центральна міська лікарня. Тим паче, що є погодження з головним лікарем. Тарас Масляк каже, що на території лікарні можна побудувати прекрасний реабілітаційний центр не на 500 метрів, де людям не буде, де пройти».

До обговорення цієї теми долучилася і місцева мешканка Любов Ворощак. Жінка зазначила, що з величезною повагою ставиться до всіх воїнів та вдячна їм за захист Батьківщини.

«У мене загинув племінник, і для мене ця тема є дуже болючою. Я розумію і військових, яких треба підтримувати і яким потрібно допомогти.

Водночас потрібно почути й громаду. Я прожила все життя біля озера і це просто жах, що зараз там відбувається. Цю територію по частинах відривають. Це недопустимо, так немає бути», — зазначила Любов Ворощак.

На підтримку побудови реабілітаційного центру сьогодні виступив ветеран війни Микола Бітюк.

«Цю ідею про реабілітаційний центр ми розробляли не місяць та не два. Ми вже працюємо над цим півтора року. Тому чому кажуть, що ця ділянка на 75 відсотків буде комерційною? Ні. 25 % — це буде реабілітаційна зона, 25% — це складські приміщення, а 50% — це тільки комерція.

Але варто зазначити, для чого нам комерція. Для того, щоб ми самі могли утримувати центр та лікування людей. І хочемо, аби ви розуміли, що ми за зелену зону, але вона розділяється на дві ділянки. Там є міська територія, і є територія забудівника».

За словами Миколи Бітюка, із забудівником узгодили ситуацію та переконалися, що він не проти сусідства із реабілітаційним центром.

«Ми тільки претендуємо на одну «смужку» території. Тому люди говорять про альтернативу в лікарні. Ми не проти, але це є державна установа — і державі доведеться фінансувати.

А все, що на цьому етапі відбувається, вони не зможуть утримувати так, як ми цього хочемо. Адже ми плануємо приймати щодня 100 людей для психологічної допомоги, і 30 людей, які вже на протезах», — зазначив Микола Бітюк.

Також активіст додав, що не проти, аби там був ще Парк ветеранів.

«Адже це б було найкращим варіантом. І головна проблема побудови реабілітаційного центру за містом полягає в тому, що їм не вдасться утримувати такий центр, адже не буде допомоги від міста».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Реабілітаційний центр поблизу міського озера: в Івано-Франківську створили петицію на оголошення інвестиційного конкурсу

"Мені просто болить", — ветеран з Івано-Франківська про потребу будівництва реабілітаційного центру

Потреба сьогодення: в Івано-Франківську поблизу озера планують збудувати реабілітаційний центр


05.09.2024 Тетяна Сорока 1758
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1084
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2800
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

976
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1036
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1039 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3103 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

898

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

774

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1087
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

147
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2340
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1146
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

447
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15068
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7381
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

815
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

377
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

288
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

377
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

657
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1111