Масові харчові отруєння. Скількох прикарпатців ушпиталили від початку літа

На Прикарпатті за два місяці літа зареєстрували п'ять випадків госпіталізацій пацієнтів, у яких діагностували харчове отруєння.

Зокрема, більшість потерпілих — діти, передає Фіртка.

Зазначимо, що три випадки трапились у відпочинкових комплексах, а два інших — у приватній садибі та на природі.

Так, вчора, 27 липня, о 20:00 годині до інфекційного відділення Яремчанської центральної міської лікарні госпіталізували трьох пацієнтів з діагнозом «харчове отруєння». Як стало відомо, потерпілі відпочивали у Яремче.

"Госпіталізували трьох осіб (2012 року народження, 2005 року народження, 2003 року народження), які перебували на базі відпочинку «Дарка» у Яремче Надвірнянського району", – повідомили в Управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

Як зазначили, стан осіб середньої важкості. Обставини та причину отруєння уточнюють.

Крім того, два тижні тому, 7 липня, в Яремчанську лікарню з харчовою токсикоінфекцією госпіталізували 13 осіб, з них 12 – діти.

Як стало відомо згодом, потерпілі перебували у відпочинковому комплексі Вілла “Затишна” у Микуличині. Група дітей приїхала туди для святкування випускного. У дорозі діти вживали харчові продукти, які приготували вдома, та куплені у магазинах по дорозі. У готелі відпочивальники вживали їжу, яку взяли з дому, куплену по дорозі та приготовлену в закладі відпочинку. 

Черговий випадок отруєння зафіксували наприкінці першого місяця літа, 27 червня. Того дня до обласної інфекційної лікарні госпіталізували трьох 17-річних, які вживали харчі на березі річки в місті Галич. Їхній стан був середньої важкості. 

Того ж дня о 20:00 годині до Яремчанської центральної міської лікарні з харчовим отруєнням госпіталізували трьох неповнолітніх 2006 та 2007 років народження. Вони відпочивали в приватній садибі в Микуличині Яремчанської територіальної громади. Стан пацієнтів був середньої важкості. 

Ще один випадок масового отруєння на Прикарпатті зафіксували 19 червня. Нагадаємо, впродовж двох днів до інфекційного відділення КНП “Богородчанської ЦЛ» з попереднім діагнозом - "гостра шлунково-кишкова інфекція" госпіталізували десятьох осіб.

Всі особи жителі села Саджава Богородчанської ТГ Івано-Франківського району, які 17 червня відпочивали у готельно-відпочинковому комплексі в селі Діброва Богородчанської територіальної громади Івано-Франківського району.

А тому 21 червня, працівники Держпродспоживслужби провели позапланову перевірку у ресторані. Під час обстеження безпечності харчових продуктів виявили ряд порушень. 

"У закладі не впроваджено систему НАССР, відсутні документи на харчові продукти (товарно-транспортні накладні та сертифікати якості), відсутні на робочому місці особисті медичні книжки працівників закладу, не проведено гігієнічне навчання персоналу харчоблоку, відсутній журнал огляду рук персоналу на гнійничкові захворювання", — йшлось у повідомленні Держпродспоживслужби.

Крім того, виявили понад 48 кілограмів харчів невідомого походження, на які не було супровідних документів.

За результатами перевірки, власників готельно-відпочинкового комплексу "Діброва" зобов'язали усунути порушення та тимчасово припинити роботу ресторану.

Станом на 23 червня госпіталізували вже 17 осіб, з них восьмеро дітей до 18 років. Напередодні, 17 червня, вони святкували випускний вечір у ресторані "Діброва".

Водночас станом на 1 липня встановили 19 осіб, з них 8 дітей до 18 років, жителів села Саджава та села Глибоке Богородчанської територіальної громади, які захворіли в результаті вживання харчів.

Як з'ясували згодом, жителів села госпіталізували з попереднім діагнозом: «гостра кишкова інфекція», «гострий гастроентероколіт невстановленої етіології», «гастроентероколіт». Стан перебігу хвороби середньої важкості.


У МОЗ наголошують, що спека створює ідеальні умови для поширення збудників, що викликають захворювання на кишкові інфекції. До організму такі збудники найчастіше потрапляють з зіпсованими та неякісними харчовими продуктами та через брудні руки.

Основними причинами виникнення гострих кишкових інфекцій є:
  • елементарне недотримання правил особистої гігієни,
  • недотримання технології приготування страв;
  • недотримання умов та термінів зберігання сировини та готових страв;
  • вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.

Щоби уникнути гострих кишкових інфекцій, дотримуйтесь простих правил:

  • Ретельно мийте руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування туалету;
  • мийте та тримайте у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
  • користуйтеся індивідуальним посудом;
  • не допускайте комах та тварин до приміщень, де готуєте їжу та зберігаються харчові продукти;
  • регулярно мийте та обдавайте окропом дитячий посуд та іграшки.
Готування
  • для обробки сирих продуктів використовуйте окремі кухонні прилади (ножі, дошки для готування тощо);
  • окремо готуйте і зберігайте сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
  • добре проварюйте продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і рибу;
  • використовуйте  харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад, пастеризоване молоко;
  • мийте та обдавайте окропом фрукти й овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
  • не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;
  • не давайте маленьким дітям некип'ячене розливне молоко, сирі яйця тощо.
Зберігання продуктів
  • дотримуйтесь відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишайте приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше ніж на 2 години);
  • при транспортуванні й зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упакування (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо).
Чиста вода
  • використовуйте безпечну воду, не пийте воду з неперевірених джерел;
  • вживайте пляшкову воду або охолоджену кип’ячену воду;
  • не купайтеся в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникайте заковтування води під час купання.
Своєчасна медична допомога
При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) треба одразу звертатись до лікаря. Самолікування може призвести до значних ускладнень.

Нагадаємо, в Івано-Франківську восьмеро дітей отруїлись чадним газом.


Читайте також:

У дітей, які отруїлися у коломийському дитсадку, задовільний стан


28.07.2021 1086
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2532
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

449
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14488 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1685
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

959
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6347

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

739

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1555

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1350

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1236
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

590
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

741
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1650
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

668
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

966
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6010
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14152
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

341
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

641
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

560
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

877 2