Масові харчові отруєння. Скількох прикарпатців ушпиталили від початку літа

На Прикарпатті за два місяці літа зареєстрували п'ять випадків госпіталізацій пацієнтів, у яких діагностували харчове отруєння.

Зокрема, більшість потерпілих — діти, передає Фіртка.

Зазначимо, що три випадки трапились у відпочинкових комплексах, а два інших — у приватній садибі та на природі.

Так, вчора, 27 липня, о 20:00 годині до інфекційного відділення Яремчанської центральної міської лікарні госпіталізували трьох пацієнтів з діагнозом «харчове отруєння». Як стало відомо, потерпілі відпочивали у Яремче.

"Госпіталізували трьох осіб (2012 року народження, 2005 року народження, 2003 року народження), які перебували на базі відпочинку «Дарка» у Яремче Надвірнянського району", – повідомили в Управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

Як зазначили, стан осіб середньої важкості. Обставини та причину отруєння уточнюють.

Крім того, два тижні тому, 7 липня, в Яремчанську лікарню з харчовою токсикоінфекцією госпіталізували 13 осіб, з них 12 – діти.

Як стало відомо згодом, потерпілі перебували у відпочинковому комплексі Вілла “Затишна” у Микуличині. Група дітей приїхала туди для святкування випускного. У дорозі діти вживали харчові продукти, які приготували вдома, та куплені у магазинах по дорозі. У готелі відпочивальники вживали їжу, яку взяли з дому, куплену по дорозі та приготовлену в закладі відпочинку. 

Черговий випадок отруєння зафіксували наприкінці першого місяця літа, 27 червня. Того дня до обласної інфекційної лікарні госпіталізували трьох 17-річних, які вживали харчі на березі річки в місті Галич. Їхній стан був середньої важкості. 

Того ж дня о 20:00 годині до Яремчанської центральної міської лікарні з харчовим отруєнням госпіталізували трьох неповнолітніх 2006 та 2007 років народження. Вони відпочивали в приватній садибі в Микуличині Яремчанської територіальної громади. Стан пацієнтів був середньої важкості. 

Ще один випадок масового отруєння на Прикарпатті зафіксували 19 червня. Нагадаємо, впродовж двох днів до інфекційного відділення КНП “Богородчанської ЦЛ» з попереднім діагнозом - "гостра шлунково-кишкова інфекція" госпіталізували десятьох осіб.

Всі особи жителі села Саджава Богородчанської ТГ Івано-Франківського району, які 17 червня відпочивали у готельно-відпочинковому комплексі в селі Діброва Богородчанської територіальної громади Івано-Франківського району.

А тому 21 червня, працівники Держпродспоживслужби провели позапланову перевірку у ресторані. Під час обстеження безпечності харчових продуктів виявили ряд порушень. 

"У закладі не впроваджено систему НАССР, відсутні документи на харчові продукти (товарно-транспортні накладні та сертифікати якості), відсутні на робочому місці особисті медичні книжки працівників закладу, не проведено гігієнічне навчання персоналу харчоблоку, відсутній журнал огляду рук персоналу на гнійничкові захворювання", — йшлось у повідомленні Держпродспоживслужби.

Крім того, виявили понад 48 кілограмів харчів невідомого походження, на які не було супровідних документів.

За результатами перевірки, власників готельно-відпочинкового комплексу "Діброва" зобов'язали усунути порушення та тимчасово припинити роботу ресторану.

Станом на 23 червня госпіталізували вже 17 осіб, з них восьмеро дітей до 18 років. Напередодні, 17 червня, вони святкували випускний вечір у ресторані "Діброва".

Водночас станом на 1 липня встановили 19 осіб, з них 8 дітей до 18 років, жителів села Саджава та села Глибоке Богородчанської територіальної громади, які захворіли в результаті вживання харчів.

Як з'ясували згодом, жителів села госпіталізували з попереднім діагнозом: «гостра кишкова інфекція», «гострий гастроентероколіт невстановленої етіології», «гастроентероколіт». Стан перебігу хвороби середньої важкості.


У МОЗ наголошують, що спека створює ідеальні умови для поширення збудників, що викликають захворювання на кишкові інфекції. До організму такі збудники найчастіше потрапляють з зіпсованими та неякісними харчовими продуктами та через брудні руки.

Основними причинами виникнення гострих кишкових інфекцій є:
  • елементарне недотримання правил особистої гігієни,
  • недотримання технології приготування страв;
  • недотримання умов та термінів зберігання сировини та готових страв;
  • вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.

Щоби уникнути гострих кишкових інфекцій, дотримуйтесь простих правил:

  • Ретельно мийте руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування туалету;
  • мийте та тримайте у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
  • користуйтеся індивідуальним посудом;
  • не допускайте комах та тварин до приміщень, де готуєте їжу та зберігаються харчові продукти;
  • регулярно мийте та обдавайте окропом дитячий посуд та іграшки.
Готування
  • для обробки сирих продуктів використовуйте окремі кухонні прилади (ножі, дошки для готування тощо);
  • окремо готуйте і зберігайте сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
  • добре проварюйте продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і рибу;
  • використовуйте  харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад, пастеризоване молоко;
  • мийте та обдавайте окропом фрукти й овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
  • не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;
  • не давайте маленьким дітям некип'ячене розливне молоко, сирі яйця тощо.
Зберігання продуктів
  • дотримуйтесь відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишайте приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше ніж на 2 години);
  • при транспортуванні й зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упакування (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо).
Чиста вода
  • використовуйте безпечну воду, не пийте воду з неперевірених джерел;
  • вживайте пляшкову воду або охолоджену кип’ячену воду;
  • не купайтеся в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникайте заковтування води під час купання.
Своєчасна медична допомога
При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) треба одразу звертатись до лікаря. Самолікування може призвести до значних ускладнень.

Нагадаємо, в Івано-Франківську восьмеро дітей отруїлись чадним газом.


Читайте також:

У дітей, які отруїлися у коломийському дитсадку, задовільний стан


28.07.2021 1060
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

624
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

702
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1379
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2335 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1185
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3111

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

932

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1074

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1505

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2107
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

398
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26439 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

798
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3058
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1301
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

978
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1236
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3365
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

464
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4336
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1112
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1679