Лише 2% мешканців західних областей відчувають себе критично виснаженими через війну

Більша частина українців — 59% — має середній рівень втоми від воєнних дій з Росією.

Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.

Критично низький рівень життєстійкості мають лише 2% опитаних українців. 

Водночас на Заході 46% мають високий рівень життєстійкості, 52% — середній та 2 — низький.

Найменш стійкими та найбільш уразливими є мешканці сходу, пенсіонери та ті, хто втратили роботу. Виснаження у більшості проявляється у сумному настрої, зниженні довіри до інших людей, думках про власну безпорадність і що зі ними може статися щось погане. 

Проте, як бачимо, навіть через півтора місяця війни з окупантами українці демонструють доволі високий рівень життєстійкості. Він складає 3.9 з 5. Індекс життєстійкості складається із психологічної стійкості (4) та підтримки фізичного здоров’я (3.8).

Зокрема, психологічна життєстійкість пов’язана з:

  • інтересом до життя;
  • відчуттям себе корисним;
  • здатністю приймати рішення;
  • наявністю планів на майбутнє;
  • відсутністю жалю за минулим. 

Найбільша життєстійкість у тих, хто відчуває такі емоції: 

  • радість (53%);
  • гнів (43%); 
  • гордість (40%). 

Найменша у тих, кому страшно (28%) та сумно (33%). 

Зазначимо, що українці для підтримання бойового духу нормально харчуються, цікавляться тим, що відбувається навколо та навіть будуть плани на майбутнє.

Нагадаємо, серед мешканців західних регіонів переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО. На Півдні та Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча.

До слова, 79% українців звинувачують «простих росіян» у вторгненні. Також 77% тих, хто мав в росії рідних або друзів, припинили з ними спілкуватись — або з усіма, або принаймні з деякими людьми.

Також понад 90% мешканців західних регіонів вважають, що росія має оплатити відбудову України після війни.


Довідково: опитування провели методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

У ньому взяли участь 1 200 респондентів.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.


Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вбивали та ґвалтували українців. Розвідка оприлюднила список російських окупантів, причетних до злочинів у Бучі

Понад 95% мешканців західних областей вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів

Стало відомо, скільки українських біженців планують повернутись після війни — опитування

Вночі ППО знищила крилаті ракети, які рухались в напрямку західних областей

Більшість мешканців західних областей не готові віддавати Крим та Донбас

Понад 75% українців вважають рідною мовою українську 

Зміни з квітня: чого очікувати українцям 


Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

484
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2962 9
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3742
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4131
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5257
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4691

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

438

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1044

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1543

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2308
02.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

129
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

38149
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

399
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

684
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

660
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5279
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20174
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13140
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

275
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1104
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2693