Як Івано-Франківськ виходить з карантину (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. Початок другого етапу запланований з 22 травня.

З моменту зняття деяких обмежень пройшов тиждень. Фіртка вирішила подивитися, як змінилось життя міста та чи дотримуються франківці правил індивідуального захисту, виходячи на прогулянку або ж на роботу.

Ми пройшлися «стометрівкою» та прилеглими вулицями в обідню пору буднього дня.

На центральних вулицях міста помітно, що маски використовують далеко не всі. Дехто носить їх приспустивши, дехто одягає лише, коли необхідно зайти у держустанову, магазин або банк.

читайте також: Як іванофранківці дотримувалися суворіших карантинних обмежень

Люди прогулюються парами, або удвох. Чимало франківців можна побачити у скверах та на літніх майданчиках. Останні заповненні не повністю, а деякі взагалі пустують.

 

Традиційно найбільше черг збираються біля банків. В установи запускають по декілька осіб, решта очікують на вулиці. Окремі банки працюють лише за попереднім записом.

Також доводиться очікувати на вулиці відвідувачам стоматології. За новими правилами на прийом потрібно записуватися заздалегідь та мати доступ до антисептиків та рідкого мила.

Доступ супроводжуючих заборонений, крім супроводження дітей до 14 років, осіб з інвалідністю і похилого віку.

Відсьогодні у місті запрацювали усі ринки. При вході відвідувачам міряють температуру.

З вівторка в Івано-Франківську відновлено роботу громадського транспорту. Він їздить вранці та у вечірні години, але користуватися ним можна лише за спецперепустками.

Нагадаємо, в Україні запровадили карантин у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 з 12 березня 2020 року. А 25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території країни та продовжив карантин до 24 квітня.

З 6 квітня, уряд посилив карантинні обмеження в Україні через загрозу коронавірусу. Було заборонено гуляти в парках, на дитячих та спортмайданчиках, виходити без документів, перебувати на вулиці дітям, без супроводу, перебувати на вулиці без маски та збиратися групами більш як двоє осіб. Штраф за порушення умов дотримання карантину становить від 17 000 до 34 000 гривень.

Обмежувальні заходи продовжили до 22 травня, але з 11 травня діють певні послаблення.

Нагадаємо, що з 11 травня дозволив Уряд:

  • знаходитися в парках, скверах, зонах відпочинку;
  • відвідувати дитячі та спортивні майданчики на вулиці;
  • проведення індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, фігурне катання, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю);
  • проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • роботу об’єктів торговельного і побутового обслуговування населення (торгівля непродовольчими товарами);
  • діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба;
  • діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • діяльності підприємств, установ, організацій, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників;
  • діяльності підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій;
  • здійснення журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації телевізійної зйомки, виробництва телевізійного продукту, іншої журналістської діяльності, зокрема на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади;
  • роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях;
  • проведення у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів;
  • діяльності адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів;
  • надання стоматологічної допомоги та інші послуги.

Робота перелічених закладів та діяльності дозволені за умов дотримання соціального дистанціювання, маскового режиму, регулярної дезінфекції, основних протиепідемічних заходів.

Водночас залишаються забороненими:

  • зони розваг у торгово-розважальних центрах;
  • рух громадського транспорту без спецпропусків;
  •  приміський, міжміський, внутрішньообласний, міжобласний транспорт;
  • регулярне залізничне та авіасполучення;
  • спортзали, фітнес-центри;
  • вищі навчальні заклади, школи, дитячі садочки;
  • проведення масових заходів;
  • переміщення групами більше ніж дві особи;
  • перебування в громадських місцях без вдягнутих маски чи респіратора;
  • перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця обсервації, самоізоляції.

Фотогалерея


Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мета встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

463
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5016 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1610
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1643
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2785
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2445

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

382

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1592

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2329

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3070
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

135
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

685
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

851
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

435
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

634
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16100
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2986
08.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

123
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1106
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

964 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

764