Як іванофранківці дотримуються суворіших карантинних обмежень (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Відсьогодні, з 6 квітня, уряд посилив карантинні обмеження в Україні через загрозу коронавірусу.

Заборонено гуляти в парках, на дитячих та спортмайданчиках, виходити без документів, перебувати на вулиці дітям, без супроводу, а з 6 квітня — бути на вулиці без маски та збиратися групами більш як двоє осіб.

Штраф за порушення умов дотримання карантину становить від 17 000 до 34 000 гривень. А, згідно зі статтею 325 ККУ, порушення цих норм, яке призведе до поширення захворювання, потягне за собою позбавлення волі на строк до 8 років.

Фіртка перевірила, як дотримують франківці оновлених заборон. Варто зазначити, що переважна більшість містян на вулицях перебуває у масках: медичних, марлевих та пошитих власноруч. Також носять і медичні рукавички.

Пересуваються по місту здебільшого по одному чи вдвох. З усіх, кого довелось побачити, 10% були без маски або приспустили їх.

Черг біля магазинів не спостерігається. Натомість, вони є біля банківських відділень. Це можна пояснити тим, що банки зараз перейшли на скорочений режим роботи — лише до 12 години. Деякі невеликі крамниці ввели нове правило: вхід у приміщення лише по одному.

Наразі за порушення правил карантину 22 мешканців Івано-Франківська притягнули до адмінвідповідальності. 

Варто наголосити, дотримання посилених правил карантину в Івано-Франківську перевірятимуть 15 мобільних груп. З порушниками проводитимуть бесіди та заохочуватимуть людей не скупчуватися і повертатися додому. Штрафувати будуть за повторні порушення.


Нагадаємо, нові карантинні обмеження:

  • заборонено перебування у громадських місцях без маски чи респіратора;
  • не можна ходити групою у понад дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
  • дітям до 14 років заборонено перебувати у громадських місцях без батьків чи опікунів, або повнолітніх родичів;
  • не можна відвідувати спортивні майданчики;
  • обмежено прогулянки у парках, скверах, лісових зонах, окрім вигулу тварин 1 особою;
  • відвідування закладів соціальної чи паліативної допомоги;
  • не можна самовільно залишати місця обсервації;
  • виходити на вулицю потрібно лише з документами, що засвідчують особу.

Нові важливі заходи контролю:

  • уряд ввів обов'язкову самоізоляцію людям, яким більше ніж 60 років;
  • на виїздах з усіх областей України облаштують блокпости;
  • усі, хто повертатимуться з-за кордону, обов'язково перебуватимуть в 14-денній обсервації;
  • порушників режиму самоізоляції примусово відправлятимуть в обсерватор;
  • хворим на коронавірус заборонили виходити в аптеки та магазини;
  • працюватиме лише 21 пункт пропуску на кордоні з Україною.

Введені обмеження діятимуть до 24 квітня.

Роз’яснення уряду щодо нових обмежувальних заходів на період карантину читайте за посиланням.

Хроніки COVID-19 на Прикарпатті: постійно оновлюється

Фотогалерея


06.04.2020 5334 1
Коментарі (1)

Дмитро 2020.04.09, 13:16

На вулицях сотні людей без масок - 80 процентів. В аптеках масок нема . є в декількох по ціні від 19 грн. Жахіття. Дітей на вулицях повно. Люди ходять даже по десять чоловік разом. Пііть на Набережну на дамбу і побачите. Старих повно без масок. На вулиці Набережна 20 біля Чайки відкрито магазин алкогольних напоїв цілий день. і ще в місті багато таких крамниць. Горілка це така необхідна річ зараз? Так само ломбарди для наркоманів відкриті. Алкашам все відкрито а чому нормальні люди постригтися не можуть? Відкрийте перукарні щоб люди могли себе в порядок привести. 

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

890 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2248
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4227 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

455

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

396

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

865
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

637
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

682
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

966
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1091
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

679
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6264
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1756
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31772 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1559
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

763 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

728