Групи інтересів у Раді відстежує інтерактивна мережа

За допомогою цієї мережі можна побачити, як народні депутати групуються навколо фракцій та груп, членства у комітетах, а також належність до неформальних груп.

Фіртка розглянула інтерактивну мережу "Групи інтересів". Як вона працює? Автори позначають окремих народних депутатів, а лінії з’єднання — зв’язок з іншими народними депутатами, якщо вони разом ініціювали законопроєкти, які вже встигли стати законами. 

Також, мережа визначає, як подаються закони. Законопроєкти 399 нардепів стали чинними актами. Варто сказати, що серед цієї кількості п'ятеро нардепів мають по одному чи два прийняті закони, але зареєстровані вони були ще за попереднього скликання Ради. 

На графіку нижче можна побачити, що медіана поданих законопроєктів — чорна вертикальна риска у прямокутнику — найвища у представників "Голосу", а медіани таких фракцій і груп, як СН, ЄС, "Довіра" і "Батьківщина", близькі.

Рекордсменами залишається подружжя народних депутатів "Опозиційної платформи — За життя" Наталія Королевська і Юрій Солод, які подали 263 і 240 законопроєктів відповідно, переважно разом. 

Нижче на графіку можете побачити, як і скільки законів у розрізі груп стали чинними актами. Цікаво, що середня кількість прийнятих законів фракції "Голос" вище за відповідний показник фракції "Слуги народу".

Станом на 22 червня є 296 законопроєктів від нардепів, але 40 із них мають лише одного ініціатора. Тож у цій мережі буде присутня інформація лише про 256 законів.

Закони, які спільно подавали народні депутати

Загалом максимальна кількість співпраць щодо законів притаманна нардепам "Слуги народу". Найтісніші зв'язки спостерігаються у межах двох комітетів — медичного, де п'ятеро нардепів мають по 21 зв'язку, а також між двома нардепами комітету з питань місцевого управління — Віталієм Безгіном і Оленою Шуляк.

На скриншоті з дашборду зі зв'язками народних депутатів видно, що частина нардепів гуртується та ініціює законопроєкти у співпраці з колегами по комітету. Крім медичного комітету, виділяються групи по комітету з питань фінансів і податків, правоохоронному комітету, а також комітету державної влади та самоврядування.

Узагальнюючи, якщо ви хочете просунути ідею якогось законопроєкту, то найкраще вам допоможе об'єднання з іншим депутатом, а то і депутатами. Залежно від завдання варто звернути увагу на тих нардепів, у яких найбільше зв'язків, або тих, які найбільш впливові.

На жаль, дані збираються лише щодо ініціатив народних депутатів, а не щодо авторства. Тож мережа може лише з'ясувати, як працює співініціаторство у Верховній Раді.


Читайте також:

Франківськ четвертий рік не може отримати землю під сміттєпереробний завод

Депутати не підтримали: Андрій Найда залишається на посаді міського голови Калуша


01.07.2021 1328
Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

831
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

846
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1248
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1124
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1534
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3138

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

950

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1009

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1903

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1912
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

652
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

667
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18582
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7687
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3859
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1274
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10986
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

662
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

566
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

735
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

643