Групи інтересів у Раді відстежує інтерактивна мережа

За допомогою цієї мережі можна побачити, як народні депутати групуються навколо фракцій та груп, членства у комітетах, а також належність до неформальних груп.

Фіртка розглянула інтерактивну мережу "Групи інтересів". Як вона працює? Автори позначають окремих народних депутатів, а лінії з’єднання — зв’язок з іншими народними депутатами, якщо вони разом ініціювали законопроєкти, які вже встигли стати законами. 

Також, мережа визначає, як подаються закони. Законопроєкти 399 нардепів стали чинними актами. Варто сказати, що серед цієї кількості п'ятеро нардепів мають по одному чи два прийняті закони, але зареєстровані вони були ще за попереднього скликання Ради. 

На графіку нижче можна побачити, що медіана поданих законопроєктів — чорна вертикальна риска у прямокутнику — найвища у представників "Голосу", а медіани таких фракцій і груп, як СН, ЄС, "Довіра" і "Батьківщина", близькі.

Рекордсменами залишається подружжя народних депутатів "Опозиційної платформи — За життя" Наталія Королевська і Юрій Солод, які подали 263 і 240 законопроєктів відповідно, переважно разом. 

Нижче на графіку можете побачити, як і скільки законів у розрізі груп стали чинними актами. Цікаво, що середня кількість прийнятих законів фракції "Голос" вище за відповідний показник фракції "Слуги народу".

Станом на 22 червня є 296 законопроєктів від нардепів, але 40 із них мають лише одного ініціатора. Тож у цій мережі буде присутня інформація лише про 256 законів.

Закони, які спільно подавали народні депутати

Загалом максимальна кількість співпраць щодо законів притаманна нардепам "Слуги народу". Найтісніші зв'язки спостерігаються у межах двох комітетів — медичного, де п'ятеро нардепів мають по 21 зв'язку, а також між двома нардепами комітету з питань місцевого управління — Віталієм Безгіном і Оленою Шуляк.

На скриншоті з дашборду зі зв'язками народних депутатів видно, що частина нардепів гуртується та ініціює законопроєкти у співпраці з колегами по комітету. Крім медичного комітету, виділяються групи по комітету з питань фінансів і податків, правоохоронному комітету, а також комітету державної влади та самоврядування.

Узагальнюючи, якщо ви хочете просунути ідею якогось законопроєкту, то найкраще вам допоможе об'єднання з іншим депутатом, а то і депутатами. Залежно від завдання варто звернути увагу на тих нардепів, у яких найбільше зв'язків, або тих, які найбільш впливові.

На жаль, дані збираються лише щодо ініціатив народних депутатів, а не щодо авторства. Тож мережа може лише з'ясувати, як працює співініціаторство у Верховній Раді.


Читайте також:

Франківськ четвертий рік не може отримати землю під сміттєпереробний завод

Депутати не підтримали: Андрій Найда залишається на посаді міського голови Калуша


01.07.2021 1452
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

501
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

627
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1343
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2304 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1147
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3080

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

902

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1053

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1479

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2081
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26391 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

771
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

973
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3030
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1272
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

950
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1208
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1220
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

433
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4286
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1084
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1648