ДТЕК Бурштинська ТЕС допомагає трансформувати економіку громади

У місті Бурштин відбулися перші зустрічі обласного офісу децентралізації за участю влади, громади та бізнесу, на яких підіймалися питання трансформації економіки громади. ДТЕК Бурштинська ТЕС - найбільше підприємство громади, взяла активну участь цих заходах. Учасники обговорили проєкти, які б дали можливість наповнювати бюджет громади та заручилися підтримкою новоствореного офісу децентралізації при ОДА.

На зустрічах колеги окреслювали кроки, які треба здійснити в реаліях викликів трансформації вугільних регіонів, декарбонізації, щоб зробити Бурштинську територіальну громаду успішною, адже сьогодні левова частка податків до місцевого бюджету надходить саме з Бурштинської ТЕС.

«Бурштин є мономістом, тобто спершу тут створювалася ТЕС, а згодом з'являлися інші підприємства, організації, соціальні структури для обслуговування енергетиків. ДТЕК є соціально-відповідальним бізнесом, тому компанія допомагає впроваджувати соціальні проєкти, стабільно виплачує податки до бурштинської громади. Ми розуміємо, що маємо взяти найактивнішу участь в подальшій розбудові цієї громади, щоб вона ставала кращою, розгалуженішою, щоб збільшувалися відрахування не тільки від нас», - говорить Олександр Воронкін, радник департаменту з регіональної політики ДТЕК Енерго.

Щоб громади активно розвивалися, при ОДА було створено офіс децентралізації, куди увійшли керівники та спеціалісти різних департаментів, вони мають допомогти громадам сформувати проєкти, вирахувати їхню успішність, залучити для їх реалізації кошти донорів.

«Як область, як територіальні громади, ми розробляємо стратегії соціально-економічного розвитку. Це документи довгострокового економічного планування. Вони визначають, в  якому напрямку розвивається певна територія. Чи це громада, чи це область. Далі, для реалізації цих напрямків, розробляються плани заходів з реалізації цих стратегій.

І вже тут наступають ці моменти, що для певних планів заходів, які можуть бути реалізовані вже, не вистачає коштів місцевих громад, обласного, державного бюджету незважаючи на колосальну підтримку державного фонду регіонального розвитку, і тоді ці проєкти просто пропонуються або донорам, або девелоперам», - прокоментував Сергій Подошва, директор департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА.

«Наша громада має унікальні можливості. Ми розташовані на центральній трасі, ми маємо Касову гору, Дністер, індустріальний парк. І ми маємо проєкти, над якими працюємо, як от Зелений маршрут «Легенди Опілля», який запрацював коштом громади, і де основним гравцями є підприємці та виробники крафтової продукції.  Також ми будемо робити проєкт спільно з агенцією АСТАР та з поляками по розвитку нашого водного плеса.

В громаду уже на конкурсних умовах заходить дві компанії щодо розробки по Касовій горі. Однак нам потрібно, щоб пазли складалися якомога краще і для цього нам підтримка, якою ми зараз змогли заручитися», - додає Василь Андрієшин  голова Бурштинської ОТГ.

Через поступове зменшення використання викопного вугілля у майбутньому монопрофільні міста, зокрема і Бурштин, повинні трансформувати свої економіки, шукати інші джерела наповнення бюджетів, робити громади привабливими для інвесторів. Тому представники ДТЕК Бурштинської ТЕС і надалі братимуть участь у схожих заходах, щоб максимально допомогти громаді в її різносторонньому та успішному розвитку.


Довідково:

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в тепловій генерації електроенергії - 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.

У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.

У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.­

Партнерський матеріал

 

 


14.01.2022 1128
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1069
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2446
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2072
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2110
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6414 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2406 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

278

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1097

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1133

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1343
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

219
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

553
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2013
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26454
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

512
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10415 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7953
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

497
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

358
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

511
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

583
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1528