Івано-Франківська громада стала прихистком для понад 41 000 внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити свої домівки.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про стан справ, пов'язаний із будівництвом соціального житла для внутрішньо переміщених осіб за кошти Європейського Союзу, передає Фіртка.
«Я проводив громадські слухання: багато чого почув, але насправді головна причина, чому мешканці міста виступають проти — бо вони банально не хочуть. Однак, це далеко від житлової забудови, й мені здається, що це навіть оживить той район.
Поки що є розуміння в Європейського Союзу, щоб виділяти ці кошти. Хочу відверто сказати, як і жителям села Микитинці, так і Хриплин направили відповідні міжнародні листи.
У Європі дивуються, що ми доходимо до таких проблем розв'язання житлових питань. Крім того, можливість проживання будуть надавати саме ВПО, які є військовими, та їхнім родинам.
Ті самі льотчики, багато є ВПО, їхні сім'ї проживають в гуртожитках, а тут мали б можливість житла. Ми працюємо, спілкуємось, розуміємо, що різні думки.
Хибне мислення, що люди, які приїхали із Центральних чи Східних регіонів України — не патріоти. Багато хлопців є, які воюють і які є справжніми патріотами», — зазначив очільник громади.
До слова, торік у жовтні створили Координаційний центр по роботі з ВПО. Зараз він успішно працює. Його першочергова місія — координація між всіма благодійними та громадськими організаціями, яких є вже щонайменше п’ять.
«У центрі також займаються наданням гуманітарної допомоги, яку місто отримує від західних партнерів, ОВА та, охочих допомогти, містян.
Наша територія є відносно безпечною, тому тут ми робимо все для того, аби внутрішньо переміщені особи якомога краще почували себе як у своїй державі, першочергово.
41 000 переселенців — це найбільший показник серед усіх громад нашої області», — уточнює заступник міського голови Віталій Федорів.
Разом з тим, загалом Івано-Франківщина прихистила понад 150 тисяч внутрішньо переміщених людей, які через війну були змушені залишити свої домівки. Від початку великої війни в області вдалося облаштувати для довготривалого проживання 88 шелтерів, в яких сьогодні проживає понад 5 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Внутрішньо переміщені особи отримають житло: що потрібно знати