Попри те, що російські окупанти прагнуть знищити та зламати українців, життя триває. Закохані пари не відкладають укладення шлюбу "на завтра", а в бомбосховищах народжують дітей.
Журналістка Фіртки поспілкувалася із завідувачкою акушерського відділення Калуського пологового будинку Лесею Григорів.
"Ми перші на Прикарпатті працювали у швейцарському проєкті «Перинатальне здоров'я». Так, швейцарці приїжджали, проводили тренінги з нашим персоналом та забезпечили великою кількістю апаратури. Деяка апаратура працює до сьогодні. Це було дуже ефективно та повчально, вони перевернули нашу свідомість.
Тобто, що дитина має бути з мамою, що не потрібно окремих дитячих палат, що жінка має бути із сім'єю на пологах. Раніше жінка йшла одна, її лишали на приймальному покої.
Вагітна, як заходила у пологовий, то зразу боялася, бо була самотньою. Вона не розуміла, що з нею робиться, коли народила, то дитину забирали, приносили тільки на годування. Жінка не знала, що з її дитиною робиться. Можна сказати вагітні перебували в екстремальних умовах. Але так було заведено", — додає Леся Григорів.
Як уточнює Григорів, проєкт «Перинатальне здоров'я» став знаковим. Вже потім це стало, як правило, в усіх пологових. Такі проєкти потрібні, вони корисні, каже лікарка.
"Також є проєкт ЮНІСЕФ по грудному вигодовуванню. Проєкт триває і зараз, є експерти ЮНІСЕФ по грудному вигодовуванню. Вони справді працюють, дають багато вебінарів, які ми слухаємо. У нас йде ціла політика грудного вигодовування. Є певні етапи, нас перевіряють.
Це є і має бути "рекламою" для грудного вигодовування. Жінки мають вчитися в жіночих консультаціях. Коли лікарня дотримується всіх цих принципів грудного вигодовування, то лікарні дають такий статус «Лікарня доброзичлива до дитини». Ми маємо цей статус", — зазначає фахівчиня.
Як наголосила медикиня, НСЗУ зробила кардинальний прорив, створивши пакет «Пологи».
"Чи була жінка за кордоном на обліку, чи спостерігалася в будь-якому місті — ми приймаємо всіх. Незалежно від прописки, незалежно, де жінка перебувала на обліку — ми гарантуємо безплатне надання допомоги.
Незалежно, чи це кесарський розтин, чи природні пологи. В нас немає благодійних внесків. Наприклад, жінка поступає з Івано-Франківська вона не платить благодійні внески, НСЗУ забезпечує пакет не залежно від прописки жінки", — каже Григорів.
НСЗУ запровадила ще один пакет, який називається «Неонатальний скринінг». Тобто, кожну дитину за згодою мами обстежують на 21 генетичне захворювання — і це роблять безплатно.
"Від нас залежить тільки забір крові дитини на спеціальні листочки та ми їх відправляємо Новою поштою у Львів і там роблять це все безплатно.
Раніше за аналізи на 21 захворювання багато потрібно було заплатити, а зараз це безплатно", — уточнила завідувачка акушерського відділення.
Більше читайте у матеріалі: Партнерські пологи зі свекром та випадки ранньої вагітності: розмова із фахівчинею Калуського пологового будинку (ФОТО).
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"З чоловіком, мамою, подругою": на Прикарпатті все більше пар обирають партнерські пологи
Породіллям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть одноразову допомогу: реакція містян
Випадки ранньої вагітності на Прикарпатті: що відомо про юних породіль
Відкладають на потім: яка ситуація з народжуваністю на Івано-Франківщині під час війни