В Індії вірус поширюється набагато швидше, ніж в будь-якій іншій країні
За даними американського університету Джона Хопкінса, кількість підтверджених випадків коронавірусу в усьому світі перевищила 30 мільйонів.
З початку спалаху в Китаї наприкінці минулого року понад 1 000 000 померли від Covid-19.
У США, Індії та Бразилії налічують найбільше підтверджених випадків захворювання, однак у Європі спостерігається новий сплеск інфекцій.
З наближенням зими багато країн північної півкулі готуються до другої хвилі пандемії.
У Великобританії уряд розглядає можливість прийняття подальших загальнодержавних заходів, включаючи короткий період карантинних обмежень, щоб спробувати уповільнити другу хвилю інфекцій.
За межами Європи, в п'ятницю вдруге запроваджується загальнодержавний карантин в Ізраїлі - першій країні, яка це зробила.
читайте також: Коронавірус: Франція щодня реєструє майже 10 000 нових випадків
Африка зафіксувала більше мільйона підтверджених випадків, хоча справжній масштаб пандемії на континенті не відомий. Повідомляється, що показники тестування є низькими, що може спотворити офіційні цифри.
Що відбувається в країнах?
Група експертів з інфекційних хвороб з Університету Джона Хопкінса в американському місті Балтімор документує глобальне поширення Covid-19 на своєму вебсайт для відстеження.
За їхніми даними, США залишається на сьогодні найбільш постраждалою країною з точки зору величезної кількості - понад 6,6 мільйона підтверджених інфекцій та понад 197 000 смертей.
Однак після спалаху в липні, кількість нових щоденних інфекцій зменшується.
Раніше цього тижня президент Дональд Трамп заперечив, применшуючи серйозність Covid-19, попри те, що в записаному інтерв'ю визнав, що це зробив.
Цього тижня в Індії кількість відомих інфекцій перевищила п’ять мільйонів — це друге за кількістю випадків захворювання у світі.
Порівнюючи показники з різних країн важливо враховувати такі фактори, як чисельність та щільність населення. Наприклад, в Індії мешкає 1,3 млрд осіб.
Однак, в Індії вірус поширюється набагато швидше, ніж в будь-якій іншій країні, за останні дні кількість щоденних випадків перевищує 90 000.
Понад 80 000 людей померли від нестачі ліжок у відділеннях інтенсивної терапії та постачання кисню.
читайте також: Понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19: в Індії дефіцит кисню, а захворюваність зростає
У Бразилії зареєстровано понад 4,4 мільйона випадків, у яких померло понад 134 000 - це друга, після США, країна за кількістю смертей.
Президент Джаїр Болсонаро зазнав критики за применшення небезпеки коронавірусу, особливо після участі в мітингу проти карантину. Правий лідер — який називав вірус "маленьким грипом" - і сам виявив позитивні результати в липні.
Аргентина та Мексика також сильно постраждали від спалаху в Латинській Америці.
У четвер Аргентина повідомила про ще майже 13 000 випадків за 24-годинний період, що призвело до перевищення загальної кількості в країні понад 600 000.
Тим часом Мексика підтвердила понад 3000 щоденних заражень, що збільшило кількість випадків до понад 680 000.
В той самий час смертність на 100 000 осіб суттєво різниться залежно від країни, причому Сан-Марино, Перу та Бельгія мають найвищі показники, а в Індії — одні з найнижчих.
Новий коронавірус вперше з’явився після того, як Китай повідомив про інфекцію у місті Ухань у грудні 2019 року. Він зазнав критики через повільність визнання спалаху захворювання, що дозволило проводити збори, навіть коли занепокоєння зростало і карали лікарів за попередження.
З того часу його хвалять за ефективне уповільнення розповсюдження вірусу після масового карантину та збільшення потужності лікарні. Наразі Китай підтвердив 90 000 випадків та 4700 смертей, за дослідженнями Джонса Хопкінса, хоча існували занепокоєння щодо недооцінки.
Яка ситуація в Європі?
Регулярний показник коронавірусу на континенті повинен стати "сигналом тривоги", заявив регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Виступаючи в четвер в Копенгагені, Ганс Клуге заявив, що за останні два тижні кількість нових випадків подвоїлася у понад половині європейських держав-членів.
За його словами, лише за минулий тиждень по всій Європі зареєстровано 300 000 нових, і щотижнева кількість випадків перевищила, зареєстровані протягом першого піку в березні.
За даними ВООЗ, з початку пандемії в Європі підтверджено п’ять мільйонів випадків захворювання та понад 228 000 смертей.
Чи є світло в кінці тунелю?
Ряд країн та компаній накопичують ресурси для пошуку безпечної та ефективної вакцини.
Президент Трамп нещодавно заявив, що вакцина може бути доступна до президентських виборів 3 листопада - попри попередження ряду медичних експертів, що це нереально.
У серпні Росія дозволила вакцину для місцевого використання - перша країна, яка зробила це. Пізніше російські вчені опублікували перший звіт про вакцину, заявивши, що ранні тести показали ознаки імунної відповіді.
Але експерти попередили, що випробування були недостатніми, щоб довести ефективність та безпеку.
Жодна вакцина ще не завершила клінічних випробувань, що змусило деяких вчених побоюватися політики, а не здоров'я та безпеки.
Також є побоювання, що змагання за вакцину виграють найбагатші країни коштом найбільш вразливих.
Одночасно досліджується понад 150 різних препаратів для визначення способів лікування людей з важкою формою Covid-19.
Доведено, що з усіх досліджуваних препаратів лише стероїди рятують життя, і відкриття стало значним проривом.
Британське дослідження показало, що стероїд дексаметазон зменшив ризик смерті на третину для пацієнтів на апаратах штучної вентиляції легенів і на п'яту частину для тих, хто перебуває на кисні.
Подальші дані свідчать про те, що інший стероїд, гідрокортизон, також однаково ефективний.
Читайте також:
Дослідження показують, що випадки коронавірусу в Англії подвоюються кожні вісім днів
за матеріалами BBC