Covid-19: Новий страх охоплює Європу, оскільки кількість випадків у світі становить 30 мільйонів

В Індії вірус поширюється набагато швидше, ніж в будь-якій іншій країні


За даними американського університету Джона Хопкінса, кількість підтверджених випадків коронавірусу в усьому світі перевищила 30 мільйонів.

З початку спалаху в Китаї наприкінці минулого року понад 1 000 000 померли від Covid-19.

У США, Індії та Бразилії налічують найбільше підтверджених випадків захворювання, однак у Європі спостерігається новий сплеск інфекцій.

З наближенням зими багато країн північної півкулі готуються до другої хвилі пандемії.

У Великобританії уряд розглядає можливість прийняття подальших загальнодержавних заходів, включаючи короткий період карантинних обмежень, щоб спробувати уповільнити другу хвилю інфекцій.

За межами Європи, в п'ятницю вдруге запроваджується загальнодержавний карантин в Ізраїлі - першій країні, яка це зробила.

читайте також: Коронавірус: Франція щодня реєструє майже 10 000 нових випадків

Африка зафіксувала більше мільйона підтверджених випадків, хоча справжній масштаб пандемії на континенті не відомий. Повідомляється, що показники тестування є низькими, що може спотворити офіційні цифри.


Що відбувається в країнах?

Група експертів з інфекційних хвороб з Університету Джона Хопкінса в американському місті Балтімор документує глобальне поширення Covid-19 на своєму вебсайт для відстеження.

За їхніми даними, США залишається на сьогодні найбільш постраждалою країною з точки зору величезної кількості - понад 6,6 мільйона підтверджених інфекцій та понад 197 000 смертей.

Однак після спалаху в липні, кількість нових щоденних інфекцій зменшується.

Раніше цього тижня президент Дональд Трамп заперечив, применшуючи серйозність Covid-19, попри те, що в записаному інтерв'ю визнав, що це зробив.

Цього тижня в Індії кількість відомих інфекцій перевищила п’ять мільйонів — це друге за кількістю випадків захворювання у світі.

Порівнюючи показники з різних країн важливо враховувати такі фактори, як чисельність та щільність населення. Наприклад, в Індії мешкає 1,3 млрд осіб.

Однак, в Індії вірус поширюється набагато швидше, ніж в будь-якій іншій країні, за останні дні кількість щоденних випадків перевищує 90 000.

Понад 80 000 людей померли від нестачі ліжок у відділеннях інтенсивної терапії та постачання кисню.

читайте також: Понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19: в Індії дефіцит кисню, а захворюваність зростає

У Бразилії зареєстровано понад 4,4 мільйона випадків, у яких померло понад 134 000 - це друга, після США, країна за кількістю смертей.

Президент Джаїр Болсонаро зазнав критики за применшення небезпеки коронавірусу, особливо після участі в мітингу проти карантину. Правий лідер — який називав вірус "маленьким грипом" - і сам виявив позитивні результати в липні.

Аргентина та Мексика також сильно постраждали від спалаху в Латинській Америці.

У четвер Аргентина повідомила про ще майже 13 000 випадків за 24-годинний період, що призвело до перевищення загальної кількості в країні понад 600 000.

Тим часом Мексика підтвердила понад 3000 щоденних заражень, що збільшило кількість випадків до понад 680 000.

В той самий час смертність на 100 000 осіб суттєво різниться залежно від країни, причому Сан-Марино, Перу та Бельгія мають найвищі показники, а в Індії — одні з найнижчих.

Новий коронавірус вперше з’явився після того, як Китай повідомив про інфекцію у місті Ухань у грудні 2019 року. Він зазнав критики через повільність визнання спалаху захворювання, що дозволило проводити збори, навіть коли занепокоєння зростало і карали лікарів за попередження.

З того часу його хвалять за ефективне уповільнення розповсюдження вірусу після масового карантину та збільшення потужності лікарні. Наразі Китай підтвердив 90 000 випадків та 4700 смертей, за дослідженнями Джонса Хопкінса, хоча існували занепокоєння щодо недооцінки.


Яка ситуація в Європі?

Регулярний показник коронавірусу на континенті повинен стати "сигналом тривоги", заявив регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Виступаючи в четвер в Копенгагені, Ганс Клуге заявив, що за останні два тижні кількість нових випадків подвоїлася у понад половині європейських держав-членів.

За його словами, лише за минулий тиждень по всій Європі зареєстровано 300 000 нових, і щотижнева кількість випадків перевищила, зареєстровані протягом першого піку в березні.

За даними ВООЗ, з початку пандемії в Європі підтверджено п’ять мільйонів випадків захворювання та понад 228 000 смертей.


Чи є світло в кінці тунелю?

Ряд країн та компаній накопичують ресурси для пошуку безпечної та ефективної вакцини.

Президент Трамп нещодавно заявив, що вакцина може бути доступна до президентських виборів 3 листопада - попри попередження ряду медичних експертів, що це нереально.

У серпні Росія дозволила вакцину для місцевого використання - перша країна, яка зробила це. Пізніше російські вчені опублікували перший звіт про вакцину, заявивши, що ранні тести показали ознаки імунної відповіді.

Але експерти попередили, що випробування були недостатніми, щоб довести ефективність та безпеку.

Жодна вакцина ще не завершила клінічних випробувань, що змусило деяких вчених побоюватися політики, а не здоров'я та безпеки.

Також є побоювання, що змагання за вакцину виграють найбагатші країни коштом найбільш вразливих.

Одночасно досліджується понад 150 різних препаратів для визначення способів лікування людей з важкою формою Covid-19.

Доведено, що з усіх досліджуваних препаратів лише стероїди рятують життя, і відкриття стало значним проривом.

Британське дослідження показало, що стероїд дексаметазон зменшив ризик смерті на третину для пацієнтів на апаратах штучної вентиляції легенів і на п'яту частину для тих, хто перебуває на кисні.

Подальші дані свідчать про те, що інший стероїд, гідрокортизон, також однаково ефективний.


Читайте також:

Дослідження показують, що випадки коронавірусу в Англії подвоюються кожні вісім днів

за матеріалами BBC


19.09.2020 2346
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1589
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1702

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12207
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1285
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

544
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1265