Дослідження показують, що випадки коронавірусу в Англії подвоюються кожні вісім днів

Дослідження, відоме як React-1, розпочалось у травні й використовує мазки приблизно від 120 000 до 160 000 випадково вибраних людей. Фотографія: Murdo MacLeod / The Guardian


Випадки коронавірусу в Англії подвоюються кожні сім-вісім днів, згідно з останніми даними досліджень, що свідчать про відродження Covid-19.

Дослідження, відоме як React-1, є дослідженням спостереження за населенням, яке розпочалося у травні й використовує зразки приблизно від 120 000 до 160 000 випадково відібраних людей в Англії в 315 районах місцевих органів влади щомісяця для відстеження поширення коронавірусу за допомогою аналізу ПЛР.

«Поширеність вірусу серед населення зростає. Ми знайшли докази того, що це прискорюється в кінці серпня та на початку вересня», - сказав Стівен Райлі, професор з вивчення динаміки інфекційних хвороб Імперського коледжу Лондона та співавтор роботи.

Висновки прийшли, оскільки в інших місцях останній показник R у Великобританії, як повідомляється, становив від 1,0 до 1,2, при цьому кількість нових інфекцій десь зменшувалася на 1% і зростала на 3% щодня.

Попередні дослідження виявили падіння рівня поширеності Covid-19, навіть коли карантинні обмеження були послаблені: за даними у період з 19 червня по 8 липня, поширеність Covid у загалом була низькою і зменшувалася вдвічі кожні вісім-дев'ять днів.

Однак результати четвертого туру опитування свідчать про те, що це вже не так. Хоча останні висновки дослідження React ще не пройшли рецензування, дослідники кажуть, що мазки, зібрані з 22 серпня по 7 вересня у більш ніж 150 000 людей, виявили 136 позитивних тестів, припускаючи, що 13 людей на 10 000 у загальній вибірці мали Covid-19.

Хоча поширеність все ще набагато нижча, ніж у березні та квітні, команда відзначає, що вона вища, ніж показували опитуванням між 19 червня та 8 липня та між 24 липнем та 11 серпня.

Результати виявляють, що випадки зростають майже у всіх регіонах, але в деяких районах це виявляється більш вираженим, ніж в інших, причому Йоркшир та Хамбер, північний захід та північний схід демонструють найбільше поширення Covid-19.

"Це відбувається скрізь, але подекуди це відбувається частіше, ніж в інших місцях", - сказав професор Пол Елліот, директор програми React і завідувач кафедри епідеміології та медицини громадського здоров'я в Імперському коледжі Лондона.

Райлі погодився. "Існує різниця в стартовому рівні й різниця у швидкості [в різних областях]", - сказав він. "Але я думаю, що загальна тенденція переходу до зростання, схоже, впливає на справді велику частину Англії".

Команда додає дані опитування з 22 серпня по 7 вересня, припускаючи, що поширеність подвоюється кожні 7,7 дня, а значення R для Англії оцінюється в 1,7. На початку введення карантину поширеність зростала вдвічі приблизно кожні три-чотири дні. Крім того, команда заявляє, що випадки більше не виявляються в домашніх та лікарняних установах, а поширюються все ширше в громаді.

Серед інших висновків команда виявила, що майже дві третини тих, у кого був виявлений позитивний тест на Covid-19, не мали симптомів ні під час взяття мазка, ні за сім днів до цього. Але команда зазначає, що вони не дивилися на те, наскільки інфекційні особи.

Хоча дані показують, що зараз показники найвищі серед 18-24-річних, і помітний приріст у порівнянні з попередньою вибіркою, команда каже, що зростання зафіксовано у багатьох вікових групах, включаючи дітей у віці від 5 до 12 років.

"У всіх вікових вибірках до 65 років серед дорослих поширеність зростала, тому це трапляється не лише у молодих людей", - сказав Елліотт, додавши, що старші за 65 років можуть продовжувати захищати.

Останні результати показують, що поширеність також була вищою серед груп етнічних меншин у порівнянні з білим населенням.

Міністр охорони здоров'я та соціальної допомоги Метт Хенкок попередив, що пандемія не закінчилася.

“Це настільки важливо, щоб усі дотримувались закону та соціалізувались у групах до шести. Зробіть вільний простір між собою та людьми поза домом, пройдіть тест і самоізолюйтеся, якщо з’являються симптоми і регулярно мийте руки. Життєво важливо, якщо ви зв’яжетесь зі службою тестування та відстеження NHS, щоб надати детальну інформацію про ваші тісні контакти та самоізолюйтеся, якщо вас попросять це зробити", - нагадав міністр.

за матеріалами Тhe Guardian


11.09.2020 1234
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2208
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1458
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3569
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5329
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1612
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

99

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

379

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

818

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1594
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

385
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

717
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2412 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

384
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

809
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4860
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

677
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

536
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

473
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

347
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

667
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

829 2