Понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19: в Індії дефіцит кисню, а захворюваність зростає

Лікарі кажуть, що кисень є запорукою виживання хворих на Covid-19


Анкіт Сетія провів безсонну ніч у п’ятницю, намагаючись забезпечити кисень для своєї лікарні на 50 ліжок на околиці комерційної столиці Індії Мумбаї.

Лише два з чотирьох резервуарів з рідким киснем у лікарні та дослідницькому центрі Сетії в Бхіванді були заповнені. Сорок чотири з 50 ліжок лікарні були зайняті пацієнтами Covid-19, багатьом з яких для дихання потрібен кисень із резервуарів.

Кожен невеликий бак порожніє за шість годин, а не за дев'ять годин, через наплив пацієнтів. В обох постачальників Сетії закінчилися запаси.

Протягом ночі він зателефонував 10 постачальникам та чотирьом лікарням у Мумбаї та околицях, щоб попросити кисню. Ніхто не міг допомогти.

Близько другої години ночі йому нарешті вдалося дістати 20 великих циліндрів з іншої лікарні, яка знаходилась на відстані приблизно 30 миль. Не було вільних транспортних засобів, тому його машини швидкої допомоги здійснили п'ять поїздок за ніч, щоб привести балони. Четверо людей цілодобово працюють у лікарні, щоб закупити запаси у будь-якого виробника, який може відправити вантажівку рідкого кисню для резервуарів, або у будь-якого постачальника, який може заповнити балон.

"Зараз у мене вистачає кисню на найближчі 12 годин", - сказав Сетія у неділю ввечері. "Ми ведемо боротьбу щодня. Бій полягає в тому, щоб все-таки отримати трохи кисню".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 15% пацієнтів із Covid-19 потребують допомоги з диханням. У деяких людей очевидний респіраторний дистрес не виявляється, проте виявляється небезпечно низький рівень кисню — стан, який називається тихою гіпоксією.

Частині важкохворих пацієнтів потрібен апарат штучної вентиляції легень.

Близько 500 заводів в Індії видобувають і очищають кисень з повітря. На кисень для медичного використання зазвичай припадає 15% загальних запасів. Решта — промисловий кисень — в основному постачається металургійній та автомобільній промисловості для роботи доменних печей.

Індія має друге місце у світі за кількістю випадків захворювання на Covid-19


Фабрики транспортують кисень у рідкому вигляді до лікарень у цистернах, який потім перетворюється на газ і подається безпосередньо до ліжок. У деяких лікарнях також використовуються сталеві та алюмінієві балони, в яких зберігається кисень у газоподібному стані, але для цього потрібна часта зміна балонів для кожного ліжка.

Оскільки Індія відновлює роботу підприємств і люди повертаються до роботи, випадки захворювання у великих містах на Covid-19 зростають. Понад 4,8 мільйона зареєстрованих підтверджених інфекцій, кількість випадків захворювання в Індії є другою за величиною у світі після США.

Минулого тижня додалося близько 600 000 випадків, у суботу зареєстрували понад 90 000 випадків. Одна газета називає це "страшною, втікаючою фазою" зараження.

Не дивно, що попит на кисень зріс у геометричній прогресії. Згідно з даними Асоціації виробників промислових газів в Індії, лікарні та центри догляду споживають близько 2700 тонн кисню щодня цього місяця, у порівнянні з 750 тоннами у квітні.

Виробники кисню кажуть, що попит на промисловий кисень також зріс, оскільки зараз відкривається більше заводів. Найбільше страждають штати, де спостерігається тривожний підйом захворюваності - Махараштра, Мадх'я-Прадеш, Гуджарат, Раджастан, Телангана, Андхра-Прадеш. Зараз Індія бореться з цим питанням щодо життя та засобів до існування.

"Зараз 45% кисню, який ми виробляємо, йде на промисловість, тоді як 55% - на лікарні та будинки престарілих", - заявив Сакет Тікку, президент Асоціації виробників промислових газів з Індії. "Уряд трохи пов'язаний. Якщо ми скоротимо постачання промислового кисню для заводів, промисловість постраждає. З іншого боку, якщо ми не зможемо збільшити постачання медичного кисню, тоді буде в небезпеці життя людей", - він сказав.

Зараз Індії потрібно збільшувати потужність, щоб переконатися, що не постраждають ні промисловість, ні пацієнти. І це ще не все.

Більшість кисневих заводів будуються поблизу великих міст. Тож поставки до далеких районів, де пацієнти Covid-19 заповнюють лікарні, повинні надсилатися спеціальними вантажівками, що перевозять кріогенні цистерни - в Індії близько 1500 таких вантажівок. Багато штатів - столиця, наприклад, Делі - не мають жодного виробника кисню, і всі поставки повинні надходити з сусідніх регіонів.

Великі лікарні залежать від рідкого кисню з резервними балонами


Контроль за цінами на рятувальний газ не допоміг і призвів до виникнення чорного ринку кисню. "Уряд обмежив ціну кисню в балонах, але не обмежив ціну рідкого кисню. Це як встановлення ціни готового продукту, але не ціни сировини", - сказав Тікку.

Наразі в Індії зафіксовано понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19. Рівень смертності швидко зростає через брак кисню. Минулого тижня чиновники спростували повідомлення про те, що чотири пацієнти Covid-19 померли в лікарні в центральній частині штату Мадх'я-Прадеш через відсутність достатньої кількості кисню.

Досі пам'ятають серпень 2017 року, коли близько 70 дітей загинули в державній лікарні на півночі штату Уттар-Прадеш після того, як постачальник кисню скасував постачання, оскільки його рахунки залишились неоплаченими.

Але очевидно, що Мадх'я-Прадеш бореться із серйозною нестачею постачання. У районі Чіндвара постачальник сказав на вихідних, що вже тиждень нічого не отримує. Піюш Бхатт, який керує п'ятирічною компанією для заправки, заявив, що щомісячна потреба в балонах в районі зросла більш ніж у чотири рази за останній місяць.

Урядова лікарня на 1000 місць у районі переповнена пацієнтами Covid-19, і Бхатт, який є основним постачальником, не працює, оскільки постачання рідкого кисню з заводів у Махараштрі, що знаходиться приблизно за 125 км, зупинились.

Маючи мільйон зареєстрованих випадків, в Махараштрі найбільша кількість заражень в Індії. Чиновники, побоюючись нестачі кисню, обмежили постачання з місцевих заводів в інші держави. "Мої постачання зупинились, оскільки вантажівки перестали надходити через кордон", - сказав пан Бхатт. "Я ніколи в житті не стикався з такою кризою".

У понеділок Бхатт все ще чекав поставок. "Якщо уряд швидко не розбереться з цією кисневою кризою, у нас буде така ситуація, як в Італії на піку пандемії", - сказав він.

Попит на медичний кисень з квітня зріс у чотири рази


У приватній лікарні в Чіндварі лікарям важко забезпечити киснем пацієнтів. "Це дуже напружена ситуація", - сказав доктор Данський Хан, який працює в лікарні Слави на 60 ліжок. "Якщо ми не зможемо вчасно отримати достатню кількість кисню, нам доведеться припинити прийом пацієнтів".

За сотні миль у місті Джодхпур, штат Раджастан, Всеіндійський інститут медичних наук на 960 ліжок переповнений пацієнтами з Covid-19. Більшість із 400 зарезервованих ліжок були заповнені в понеділок вранці, а 100 зі 110 ліжок інтенсивної терапії були зайняті. Два резервуари для рідкого кисню в лікарні порожні через дефіцит запасів. 

"Ми оперуємо витратами балонів від багатьох постачальників, навіть при великому потоці пацієнтів", - сказав Н.Р. Бішной, старший лікар лікарні.

Повернувшись до БхівандіАнкіт Сетія телефонує відчайдушним власникам лікарень, просячи кисню. На вихідних він подарував балон кисню сусідній приватній лікарні.

"Власник лікарні сказав мені, що п'ять його пацієнтів помруть, якщо він не отримає одного балона, щоб перекрити 30 хвилин, необхідних до моменту, як надійде його затримане замовлення", - сказав Сетія. "Ситуація похмура".

 за матеріалами BBC


15.09.2020 370
25.09.2020

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

767
24.09.2020
Олена Британська

Однією з найуспішніших територіальних громад на Прикарпатті є Брошнів-Осадська. Розповідаємо про її перші кроки та отримані здобутки за три роки. 

2029
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

2862 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

3173
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2503
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

3173 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

3163

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2354 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6584

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5960
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

518
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1666
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2983 1
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

1034
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1839
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1969
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2515 1
21.09.2020

Нещодавно відбулася прем’єра серіалу «І будуть люди»― екранізації однойменної книги Анатолія Дімарова. Події серіалу відбуваються на Полтавщині та охоплюють період з 1901 по 1932 роки, пише Фіртка з посиланням на сайт серіалу.

946
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2857
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3379
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1889
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

1282