Понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19: в Індії дефіцит кисню, а захворюваність зростає

Лікарі кажуть, що кисень є запорукою виживання хворих на Covid-19


Анкіт Сетія провів безсонну ніч у п’ятницю, намагаючись забезпечити кисень для своєї лікарні на 50 ліжок на околиці комерційної столиці Індії Мумбаї.

Лише два з чотирьох резервуарів з рідким киснем у лікарні та дослідницькому центрі Сетії в Бхіванді були заповнені. Сорок чотири з 50 ліжок лікарні були зайняті пацієнтами Covid-19, багатьом з яких для дихання потрібен кисень із резервуарів.

Кожен невеликий бак порожніє за шість годин, а не за дев'ять годин, через наплив пацієнтів. В обох постачальників Сетії закінчилися запаси.

Протягом ночі він зателефонував 10 постачальникам та чотирьом лікарням у Мумбаї та околицях, щоб попросити кисню. Ніхто не міг допомогти.

Близько другої години ночі йому нарешті вдалося дістати 20 великих циліндрів з іншої лікарні, яка знаходилась на відстані приблизно 30 миль. Не було вільних транспортних засобів, тому його машини швидкої допомоги здійснили п'ять поїздок за ніч, щоб привести балони. Четверо людей цілодобово працюють у лікарні, щоб закупити запаси у будь-якого виробника, який може відправити вантажівку рідкого кисню для резервуарів, або у будь-якого постачальника, який може заповнити балон.

"Зараз у мене вистачає кисню на найближчі 12 годин", - сказав Сетія у неділю ввечері. "Ми ведемо боротьбу щодня. Бій полягає в тому, щоб все-таки отримати трохи кисню".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 15% пацієнтів із Covid-19 потребують допомоги з диханням. У деяких людей очевидний респіраторний дистрес не виявляється, проте виявляється небезпечно низький рівень кисню — стан, який називається тихою гіпоксією.

Частині важкохворих пацієнтів потрібен апарат штучної вентиляції легень.

Близько 500 заводів в Індії видобувають і очищають кисень з повітря. На кисень для медичного використання зазвичай припадає 15% загальних запасів. Решта — промисловий кисень — в основному постачається металургійній та автомобільній промисловості для роботи доменних печей.

Індія має друге місце у світі за кількістю випадків захворювання на Covid-19


Фабрики транспортують кисень у рідкому вигляді до лікарень у цистернах, який потім перетворюється на газ і подається безпосередньо до ліжок. У деяких лікарнях також використовуються сталеві та алюмінієві балони, в яких зберігається кисень у газоподібному стані, але для цього потрібна часта зміна балонів для кожного ліжка.

Оскільки Індія відновлює роботу підприємств і люди повертаються до роботи, випадки захворювання у великих містах на Covid-19 зростають. Понад 4,8 мільйона зареєстрованих підтверджених інфекцій, кількість випадків захворювання в Індії є другою за величиною у світі після США.

Минулого тижня додалося близько 600 000 випадків, у суботу зареєстрували понад 90 000 випадків. Одна газета називає це "страшною, втікаючою фазою" зараження.

Не дивно, що попит на кисень зріс у геометричній прогресії. Згідно з даними Асоціації виробників промислових газів в Індії, лікарні та центри догляду споживають близько 2700 тонн кисню щодня цього місяця, у порівнянні з 750 тоннами у квітні.

Виробники кисню кажуть, що попит на промисловий кисень також зріс, оскільки зараз відкривається більше заводів. Найбільше страждають штати, де спостерігається тривожний підйом захворюваності - Махараштра, Мадх'я-Прадеш, Гуджарат, Раджастан, Телангана, Андхра-Прадеш. Зараз Індія бореться з цим питанням щодо життя та засобів до існування.

"Зараз 45% кисню, який ми виробляємо, йде на промисловість, тоді як 55% - на лікарні та будинки престарілих", - заявив Сакет Тікку, президент Асоціації виробників промислових газів з Індії. "Уряд трохи пов'язаний. Якщо ми скоротимо постачання промислового кисню для заводів, промисловість постраждає. З іншого боку, якщо ми не зможемо збільшити постачання медичного кисню, тоді буде в небезпеці життя людей", - він сказав.

Зараз Індії потрібно збільшувати потужність, щоб переконатися, що не постраждають ні промисловість, ні пацієнти. І це ще не все.

Більшість кисневих заводів будуються поблизу великих міст. Тож поставки до далеких районів, де пацієнти Covid-19 заповнюють лікарні, повинні надсилатися спеціальними вантажівками, що перевозять кріогенні цистерни - в Індії близько 1500 таких вантажівок. Багато штатів - столиця, наприклад, Делі - не мають жодного виробника кисню, і всі поставки повинні надходити з сусідніх регіонів.

Великі лікарні залежать від рідкого кисню з резервними балонами


Контроль за цінами на рятувальний газ не допоміг і призвів до виникнення чорного ринку кисню. "Уряд обмежив ціну кисню в балонах, але не обмежив ціну рідкого кисню. Це як встановлення ціни готового продукту, але не ціни сировини", - сказав Тікку.

Наразі в Індії зафіксовано понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19. Рівень смертності швидко зростає через брак кисню. Минулого тижня чиновники спростували повідомлення про те, що чотири пацієнти Covid-19 померли в лікарні в центральній частині штату Мадх'я-Прадеш через відсутність достатньої кількості кисню.

Досі пам'ятають серпень 2017 року, коли близько 70 дітей загинули в державній лікарні на півночі штату Уттар-Прадеш після того, як постачальник кисню скасував постачання, оскільки його рахунки залишились неоплаченими.

Але очевидно, що Мадх'я-Прадеш бореться із серйозною нестачею постачання. У районі Чіндвара постачальник сказав на вихідних, що вже тиждень нічого не отримує. Піюш Бхатт, який керує п'ятирічною компанією для заправки, заявив, що щомісячна потреба в балонах в районі зросла більш ніж у чотири рази за останній місяць.

Урядова лікарня на 1000 місць у районі переповнена пацієнтами Covid-19, і Бхатт, який є основним постачальником, не працює, оскільки постачання рідкого кисню з заводів у Махараштрі, що знаходиться приблизно за 125 км, зупинились.

Маючи мільйон зареєстрованих випадків, в Махараштрі найбільша кількість заражень в Індії. Чиновники, побоюючись нестачі кисню, обмежили постачання з місцевих заводів в інші держави. "Мої постачання зупинились, оскільки вантажівки перестали надходити через кордон", - сказав пан Бхатт. "Я ніколи в житті не стикався з такою кризою".

У понеділок Бхатт все ще чекав поставок. "Якщо уряд швидко не розбереться з цією кисневою кризою, у нас буде така ситуація, як в Італії на піку пандемії", - сказав він.

Попит на медичний кисень з квітня зріс у чотири рази


У приватній лікарні в Чіндварі лікарям важко забезпечити киснем пацієнтів. "Це дуже напружена ситуація", - сказав доктор Данський Хан, який працює в лікарні Слави на 60 ліжок. "Якщо ми не зможемо вчасно отримати достатню кількість кисню, нам доведеться припинити прийом пацієнтів".

За сотні миль у місті Джодхпур, штат Раджастан, Всеіндійський інститут медичних наук на 960 ліжок переповнений пацієнтами з Covid-19. Більшість із 400 зарезервованих ліжок були заповнені в понеділок вранці, а 100 зі 110 ліжок інтенсивної терапії були зайняті. Два резервуари для рідкого кисню в лікарні порожні через дефіцит запасів. 

"Ми оперуємо витратами балонів від багатьох постачальників, навіть при великому потоці пацієнтів", - сказав Н.Р. Бішной, старший лікар лікарні.

Повернувшись до БхівандіАнкіт Сетія телефонує відчайдушним власникам лікарень, просячи кисню. На вихідних він подарував балон кисню сусідній приватній лікарні.

"Власник лікарні сказав мені, що п'ять його пацієнтів помруть, якщо він не отримає одного балона, щоб перекрити 30 хвилин, необхідних до моменту, як надійде його затримане замовлення", - сказав Сетія. "Ситуація похмура".

 за матеріалами BBC


15.09.2020 1252
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

192
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

381
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2267
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1680
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1970
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5583 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1079

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1090

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1606

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1086
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

837
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

700
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14512
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

484
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10358
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6025
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

582
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7287
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2588
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

476
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

587
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

419