Понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19: в Індії дефіцит кисню, а захворюваність зростає

Лікарі кажуть, що кисень є запорукою виживання хворих на Covid-19


Анкіт Сетія провів безсонну ніч у п’ятницю, намагаючись забезпечити кисень для своєї лікарні на 50 ліжок на околиці комерційної столиці Індії Мумбаї.

Лише два з чотирьох резервуарів з рідким киснем у лікарні та дослідницькому центрі Сетії в Бхіванді були заповнені. Сорок чотири з 50 ліжок лікарні були зайняті пацієнтами Covid-19, багатьом з яких для дихання потрібен кисень із резервуарів.

Кожен невеликий бак порожніє за шість годин, а не за дев'ять годин, через наплив пацієнтів. В обох постачальників Сетії закінчилися запаси.

Протягом ночі він зателефонував 10 постачальникам та чотирьом лікарням у Мумбаї та околицях, щоб попросити кисню. Ніхто не міг допомогти.

Близько другої години ночі йому нарешті вдалося дістати 20 великих циліндрів з іншої лікарні, яка знаходилась на відстані приблизно 30 миль. Не було вільних транспортних засобів, тому його машини швидкої допомоги здійснили п'ять поїздок за ніч, щоб привести балони. Четверо людей цілодобово працюють у лікарні, щоб закупити запаси у будь-якого виробника, який може відправити вантажівку рідкого кисню для резервуарів, або у будь-якого постачальника, який може заповнити балон.

"Зараз у мене вистачає кисню на найближчі 12 годин", - сказав Сетія у неділю ввечері. "Ми ведемо боротьбу щодня. Бій полягає в тому, щоб все-таки отримати трохи кисню".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 15% пацієнтів із Covid-19 потребують допомоги з диханням. У деяких людей очевидний респіраторний дистрес не виявляється, проте виявляється небезпечно низький рівень кисню — стан, який називається тихою гіпоксією.

Частині важкохворих пацієнтів потрібен апарат штучної вентиляції легень.

Близько 500 заводів в Індії видобувають і очищають кисень з повітря. На кисень для медичного використання зазвичай припадає 15% загальних запасів. Решта — промисловий кисень — в основному постачається металургійній та автомобільній промисловості для роботи доменних печей.

Індія має друге місце у світі за кількістю випадків захворювання на Covid-19


Фабрики транспортують кисень у рідкому вигляді до лікарень у цистернах, який потім перетворюється на газ і подається безпосередньо до ліжок. У деяких лікарнях також використовуються сталеві та алюмінієві балони, в яких зберігається кисень у газоподібному стані, але для цього потрібна часта зміна балонів для кожного ліжка.

Оскільки Індія відновлює роботу підприємств і люди повертаються до роботи, випадки захворювання у великих містах на Covid-19 зростають. Понад 4,8 мільйона зареєстрованих підтверджених інфекцій, кількість випадків захворювання в Індії є другою за величиною у світі після США.

Минулого тижня додалося близько 600 000 випадків, у суботу зареєстрували понад 90 000 випадків. Одна газета називає це "страшною, втікаючою фазою" зараження.

Не дивно, що попит на кисень зріс у геометричній прогресії. Згідно з даними Асоціації виробників промислових газів в Індії, лікарні та центри догляду споживають близько 2700 тонн кисню щодня цього місяця, у порівнянні з 750 тоннами у квітні.

Виробники кисню кажуть, що попит на промисловий кисень також зріс, оскільки зараз відкривається більше заводів. Найбільше страждають штати, де спостерігається тривожний підйом захворюваності - Махараштра, Мадх'я-Прадеш, Гуджарат, Раджастан, Телангана, Андхра-Прадеш. Зараз Індія бореться з цим питанням щодо життя та засобів до існування.

"Зараз 45% кисню, який ми виробляємо, йде на промисловість, тоді як 55% - на лікарні та будинки престарілих", - заявив Сакет Тікку, президент Асоціації виробників промислових газів з Індії. "Уряд трохи пов'язаний. Якщо ми скоротимо постачання промислового кисню для заводів, промисловість постраждає. З іншого боку, якщо ми не зможемо збільшити постачання медичного кисню, тоді буде в небезпеці життя людей", - він сказав.

Зараз Індії потрібно збільшувати потужність, щоб переконатися, що не постраждають ні промисловість, ні пацієнти. І це ще не все.

Більшість кисневих заводів будуються поблизу великих міст. Тож поставки до далеких районів, де пацієнти Covid-19 заповнюють лікарні, повинні надсилатися спеціальними вантажівками, що перевозять кріогенні цистерни - в Індії близько 1500 таких вантажівок. Багато штатів - столиця, наприклад, Делі - не мають жодного виробника кисню, і всі поставки повинні надходити з сусідніх регіонів.

Великі лікарні залежать від рідкого кисню з резервними балонами


Контроль за цінами на рятувальний газ не допоміг і призвів до виникнення чорного ринку кисню. "Уряд обмежив ціну кисню в балонах, але не обмежив ціну рідкого кисню. Це як встановлення ціни готового продукту, але не ціни сировини", - сказав Тікку.

Наразі в Індії зафіксовано понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19. Рівень смертності швидко зростає через брак кисню. Минулого тижня чиновники спростували повідомлення про те, що чотири пацієнти Covid-19 померли в лікарні в центральній частині штату Мадх'я-Прадеш через відсутність достатньої кількості кисню.

Досі пам'ятають серпень 2017 року, коли близько 70 дітей загинули в державній лікарні на півночі штату Уттар-Прадеш після того, як постачальник кисню скасував постачання, оскільки його рахунки залишились неоплаченими.

Але очевидно, що Мадх'я-Прадеш бореться із серйозною нестачею постачання. У районі Чіндвара постачальник сказав на вихідних, що вже тиждень нічого не отримує. Піюш Бхатт, який керує п'ятирічною компанією для заправки, заявив, що щомісячна потреба в балонах в районі зросла більш ніж у чотири рази за останній місяць.

Урядова лікарня на 1000 місць у районі переповнена пацієнтами Covid-19, і Бхатт, який є основним постачальником, не працює, оскільки постачання рідкого кисню з заводів у Махараштрі, що знаходиться приблизно за 125 км, зупинились.

Маючи мільйон зареєстрованих випадків, в Махараштрі найбільша кількість заражень в Індії. Чиновники, побоюючись нестачі кисню, обмежили постачання з місцевих заводів в інші держави. "Мої постачання зупинились, оскільки вантажівки перестали надходити через кордон", - сказав пан Бхатт. "Я ніколи в житті не стикався з такою кризою".

У понеділок Бхатт все ще чекав поставок. "Якщо уряд швидко не розбереться з цією кисневою кризою, у нас буде така ситуація, як в Італії на піку пандемії", - сказав він.

Попит на медичний кисень з квітня зріс у чотири рази


У приватній лікарні в Чіндварі лікарям важко забезпечити киснем пацієнтів. "Це дуже напружена ситуація", - сказав доктор Данський Хан, який працює в лікарні Слави на 60 ліжок. "Якщо ми не зможемо вчасно отримати достатню кількість кисню, нам доведеться припинити прийом пацієнтів".

За сотні миль у місті Джодхпур, штат Раджастан, Всеіндійський інститут медичних наук на 960 ліжок переповнений пацієнтами з Covid-19. Більшість із 400 зарезервованих ліжок були заповнені в понеділок вранці, а 100 зі 110 ліжок інтенсивної терапії були зайняті. Два резервуари для рідкого кисню в лікарні порожні через дефіцит запасів. 

"Ми оперуємо витратами балонів від багатьох постачальників, навіть при великому потоці пацієнтів", - сказав Н.Р. Бішной, старший лікар лікарні.

Повернувшись до БхівандіАнкіт Сетія телефонує відчайдушним власникам лікарень, просячи кисню. На вихідних він подарував балон кисню сусідній приватній лікарні.

"Власник лікарні сказав мені, що п'ять його пацієнтів помруть, якщо він не отримає одного балона, щоб перекрити 30 хвилин, необхідних до моменту, як надійде його затримане замовлення", - сказав Сетія. "Ситуація похмура".

 за матеріалами BBC


15.09.2020 1296
23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

293
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1013 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

843
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1661
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2286
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4273 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

254

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

488

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

434

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

896
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8014
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

673
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

713
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1128
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

713
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6299
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1786
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

240
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

272
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1604
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

800 1