CNN: південноафриканські вчені з острахом стежать за ще одним новим штамом коронавірусу

Вчені-генетики, які стежили за новими штамами коронавірусу, кажуть, що побачили тривожну нову лінію, яка несе в собі багато тих самих ознак, що й інші штами, включаючи альфа, бета та гамму.

Штам, який вони досліджують, під назвою C.1.2, з’явився у Південній Африці, а також у семи інших країнах Африки, Азії та Тихого океану. Вчені не впевнені, чи мутації зроблять його більш небезпечним, але він несе зміни, які дали іншим варіантам підвищену трансмісивність та здатність певною мірою уникати реакції імунної системи.

Наявність більшої кількості мутацій не обов’язково означає більшу небезпеку - деякі мутації можуть послабити вірус, і саме поєднання змін впливає на те, чи стане вірус більш небезпечним. Одна додаткова мутація може скасувати наслідки іншої.

Але команда - до якої входить вірусолог Пенні Мур з Національного інституту інфекційних хвороб Південної Африки - каже, що вони стежать за цим.

"Зараз ми оцінюємо вплив цього варіанту на нейтралізацію антитіл після зараження SARS-CoV-2 або вакцинації проти SARS-CoV-2 у Південній Африці",- написав дослідник у звіті, який опублікували в Інтернеті.

"Цей штам зафіксували протягом третьої хвилі інфекцій у Південній Африці з травня 2021 року і його виявили у семи інших країнах Європи, Азії, Африки та Океанії. Ідентифікація нових варіантів SARS-CoV-2 зазвичай асоціюється з новою хвилею інфекції."

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала цей штам таким, що викликає інтерес, або штамом, що викликає занепокоєння, тому він ще не має позначення грецького алфавіту.

ВООЗ наразі називає чотири варіанти, що викликають занепокоєння, які легко передаються, впливають на тяжкість захворювання або мають здатність "ухилятися" від тестів, вакцин або лікування: Альфа або В.1.1.7; Бета-версія або B.1.351; Гамма або Р.1; і Дельта або В.1.617.2.

Згідно з даними ВООЗ, цікаві варіанти, які мають тривожні мутації та спричинили скупчення хвороб, включають Ету або В.1.525; Iota або B.1.526; Каппа або В.1.617.1 та Лямбда або С.37.

У міру того, як пандемія коронавірусу триває, інфекції, спричинені штамом Лямбда, з’являються у Сполучених Штатах, включаючи Техас, де минулого місяця Х'юстонська методична лікарня повідомила про свій перший випадок.

За даними незалежної ініціативи обміну даними GISAID, геномне секвенування виявило 1060 випадків Covid-19, спричинених варіантом лямбди в США. Попри те, що ця цифра є далекою від сплеску випадків, викликаних варіантом Дельта - що становить близько 83% нових випадків у США - експерти з інфекційних хвороб сказали, що лямбда - це штам, за яким вони уважно стежать.

Вперше варіант лямбда був ідентифікований у Перу в грудні. Всесвітня організація охорони здоров'я називає Delta "варіантом занепокоєння". Лямбда позначена на ступінь нижче як "варіант інтересу".

"Я думаю, що кожного разу, коли буде виявлений штам, який продемонструє здатність швидко поширюватися серед населення, ви повинні бути стурбовані", - сказав д -р Грегорі Польш, професор медицини та директор групи досліджень вакцин у клініці Майо в Рочестері, Міннесота.

"Щодня виникають штами, які можна визначити як нові мутації", - сказав він. "Питання в тому, чи дають ці мутації вірусу якусь перевагу, що, звичайно, на шкоду людям? Відповідь стосовно лямбди - так".

Професор клініки Майо, попередила, що чим більше людей не носитиме масок і залишаться нещепленими, тим більша ймовірність того, що в майбутньому з’являться додаткові штами - включаючи той, який може повністю ухилитися від вакцин. Оскільки коронавірус продовжує стрибати від людини до людини, з кожною новою інфекцією він дещо змінюється - так само, як і будь-який вірус - і ці зміни або мутації можуть бути або доброякісними, або спростити його передачу та становити небезпеку.

Це можна назвати грою у "російську рулетку", що дозволяє вірусу вільно поширюватися без перешкод, наприклад, носити маски або робити щеплення.

"Ми будемо продовжувати розробляти все нові й нові варіанти, і зрештою, один або кілька з цих варіантів дізнаються, як уникнути імунітету, спричиненого вакциною", - сказала медик. "І якщо це буде так, почнеться все спочатку".

Марія ван Керхове, технічний керівник ВООЗ з питань Covid-19, зазначила, що дуже мало людей, у яких діагностовано коронавірус, були інфіковані варіантом С.1.2.

"На сьогодні у світі повідомляється про близько 100 послідовностей C.1.2, найперші звіти з травня 2021 року з Південної Африки", - написала вона у Twitter.

"На цей час C.1.2, схоже, що кількість інфікованих не збільшується, штам не зростає в обігу", - додала вона. ВООЗ контролює кількість інфікованих та постійно оновлюватиме інформацію щодо людей, які захворіли через цей штам на своєму вебсайті та висвітлюватиму інформацію на пресконференції, якщо ситуація зміниться.

"Моніторинг та оцінка штамів тривають і є надзвичайно важливими для розуміння еволюції цього вірусу, у боротьбі з COVID-19 та адаптації стратегій в міру потреби", - додала вона. Поки що варіант Delta все ще є домінуючим, сказала Ван Керхове.

Деякі штами, такі як Альфа та Дельта, швидко поширилися і стали домінуючими варіантами у більшій частині світу.

Інші поширилися більш регіонально, включаючи бета та гамму. Спочатку вони виглядали тривожними, але викликали лише епізодичні спалахи.

за матеріалами CNN


31.08.2021 1067
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1357
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1039
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2057
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3543
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1333
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1318

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1662

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

486

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1127

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1287
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

334
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24247
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

495
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

389
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

606
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1493
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2713
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

584
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1476 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

606
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

521