«Бусифікація» не несе жодної користі, — військовослужбовець про методи мобілізації

До повномасштабного російського вторгнення Артем Ткаченко на позивний «Кіт» працював менеджером у Запоріжжі. Сьогодні військовий — фінансист у 4-й окремій танковій бригаді.

Артем Ткаченко під час повномасштабного російського нападу потрапив на фронт не вперше.

«Кіт» боронив Україну від російської орди ще у 2015 році, коли окупанти намагались захопити території українського Донбасу. У 2022 році його бригада зупиняла російську армію на Херсонщині.

Про ставлення до методів мобілізації, військовослужбовець розповів журналістці Фіртки.

"На мою думку, «бусифікація» не несе жодної користі. Такі люди у найкращому випадку просто втечуть, а в найгіршому — ви знаєте.

У нас воєнкоми чомусь мільйонери, потрібні довідки, аби не йти у військо, можна купити, а на війну не рідко забирають людей, у яких є підстави для відстрочки. Хіба так має бути?", — обурюється військовий.

Окрім того, підкреслює Артем Ткаченко, людей потрібно брати на посади за навичками.

"Не ставити умовно тракториста, який не хоче навчатись, на посаду оператора дронами, а айтівця робити водієм. Це вкрай дивно, легко кажучи. А такі моменти, коли відправляють в навчальні центри не за знаннями, а лише тому, що там є брак людей, на жаль, є.

Через такі дії також підривається й авторитет військових. Сьогодні всі бояться людей у формі. У мене був випадок, коли я курив, а людина, побачивши мене, перейшла на інший бік вулиці. Можливо, воно іноді й кумедно виглядає, але так немає бути.

Потрібно популяризувати службу у війську. Мабуть найдієвішим буде збільшувати грошову винагороду. Краще має працювати пропаганда, яка мала б пояснювати, чому долучатись до війська необхідно", — ділиться військовослужбовець.

Окрім того, додає воїн, важливо використовувати вже наявних людей у війську ефективно.

"Розподіляти військових за підрозділами так, аби вони приносили максимальну користь.

Круто, що є можливість піти на військову службу через рекрутингову агенцію — цю роботу, однозначно, потрібно продовжувати.

Водночас потрібно усвідомлювати, що мобілізація не може бути добровільною. Будь-яку війну силами одних добровольців не виграти. Особливо таку масштабну, як сьогодні".

Більше читайте у матеріалі: «Не хотілось б, аби все перетворилось на АТО 2.0», — військовослужбовець Артем Ткаченко про фронт, тил та мобілізацію.



Коментарі (1)

чому ж? 2024.11.04, 18:59

Чому ж: "бусифікація не несе користі"? Ще як несе користь росіянам. Путіну навіть мобілізацію не довелось додаткову проводити і далі наступає на Покровськ, і якби не втрата частини Курської області то взагалі б...

Вже який рік пишу - достатньо просто уявити "бусифікацію" на росії. Скільки користі було б - для нас - відбили б бажання у мільйонів москалів "бо в добре місце силою не пхають" і почались би у них проблеми на фронті.

Аналогічно: підняття податків, обмеження переказів, шрафи за дрова, за неоновив дані. Агентура закатує українців в асфальт поки Зеленський і депутати (які вдають клінічних ідіотів, типу то все Зеленський і його свита), думають "ще трохи протриматись як небудь за рахунок бусифікацій і вичавлення грошей, а там гляди й люди самі захочуть капітуляції..." - і вони "в дамках" у будь-якому разі. Правда бурятам і москалям на це начхати і Конча-Заспа піде на розграбунок як і все решта. 

Ордена заслужені отримують натхненники з Києва за бусифікацію, а місцевим невідомо що. Ніщо так не підірвало опір як зрив мобілізації бусифікацією. І цікаво як жодне змі опозиційні депутати не вимагають припинити, а лише голосно на 3-му році закричали: "не так бусифікуєте", "не так людоловите". Як це не так? Буси не того кольору, балаклави, підвали у тцк? От Порошенко б правильно бусифікував чи Бойко у буси упц мп освячені? Без бусифікації ніяк? Бо тоді не лише бідніші мусіли б захищати країну? І поки під Київ знову москалі не підійдуть все продовжуватиметься. Дітей шкода в захоплених москалями територіях. Евакуйовувати подалі їх треба і від москаля і від дебілів в Україні.

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1254
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

800
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1171
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4295 13
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3220
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7398 7

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

189

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

429

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

396

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

986
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

317
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

459
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17490
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1326
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8816 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8288 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

720
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

209
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

135
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

942
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

650
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

648