"Будувати взаємодію між випускниками та бізнесом": якою повинна бути вища освіта на думку ректорів популярних університетів Івано-Франківська

На конференції щодо налагодження співпраці між Бізнес Асоціацією Івано-Франківська та вищими навчальними закладами міста порушили питання "культу" вищої освіти в нашому суспільстві.

Про те, якою ж має бути вища освіта, на думку ректорів популярних ВНЗ Івано-Франківська, розповідає Фіртка.

За словами організаторки конференції Галини Гривнак, мета заходу − побудувати взаємодію між випускниками івано-франківських університетів і бізнесом.

"Коли до нас приходять на роботу студенти, вони скаржаться, що, до прикладу, таких програм, які ми використовуємо, вони не вчили, але натомість їх змушували вивчати філософію, політологію, соціологію і тому подібне", — вказує спікерка.

На думку ректора ІФНМУ Романа Яцишина, вищу освіту потрібно зробити цікавішою для абітурієнта і згодом змінювати освітні програми.

"Якщо ми колись знали, що медичний університет — це тільки про медицину, навчання хірургів та стоматологів тощо, то тепер ми говоримо ще й про реабілітацію, фізичну терапію, медичну психологію і клінічну психологію, військову медицину — ті напрямки, які зараз дуже актуальні та потрібні.

Хоча повинні бути певні освітні програми, які не можна нічим замінити, це, до прикладу, та ж філософія.

Не всі це розуміють, але студенти через такі предмети починають вчитися думати та спілкуватися. Будь-який фахівець повинен вміти комунікувати.

У цьому й полягає суть вищої освіти — у тій же комунікації між студентами й викладачами", — каже Роман Яцишин.

На думку ректора ПНУ Ігоря Цепенди, вища освіта є незамінною.

"Нам потрібно виховувати людину, яка все ставить під сумнів — таким чином вона буде шукати нові джерела і пізнавати нове.

Коли ми говоримо про ту ж філософію, то люди, що її вчать, розуміють, як працює суспільство на кожному рівні.

Завдання ж університету — це виховати людей з критичним мисленням.

А університет — це не тільки диплом. Ми починаємо повертатися до елітарних осередків освіти, які будуть виховувати еліту", — вказує ректор ПНУ.

Також на думку ректора ІФНТУНГ Ігоря Чудика, вища освіта дає пізнання лідерства.

"Якщо подивитися на навчання в університеті, то одна з головних його цінностей — це освіта, в яку закладають знання і вміння. Так, комунікуючи на виробничих практиках, відбувається формування фахівця.

Швидкий технологічний процес потребує фахового підходу, тому ми фокусуємо розвиток особистості на тих цінностях, які трансформуються зі зміною нашого середовища.

Університет повинен базуватися на студентоцентризмі та повазі до студента", — каже Ігор Чудик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Небагато випускників залишаються працювати": в Івано-Франківську обговорювали налагодження співпраці між бізнесом та університетами

Шестиденний робочий тиждень та збільшення кількості пар: як в івано-франківських університетах планують змінювати освітній процес

В Івано-Франківську виступають проти об’єднання університетів


05.06.2024 5857
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1840
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18875
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1694
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2225
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3802

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1923

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

653

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1270

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1425
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

339
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

855
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24364
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

581
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

586
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

722
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1613
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7962
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

370
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

743
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2006 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

709