Буде тобі наука: добірка освітніх подкастів

Ілюстрація: Ніка Назаренко

Першого вересня в Україні розпочався новий навчальний рік, і попри війну учні та студенти повинні мати можливість здобути якісну освіту.

Та зараз складно уявити процес навчання без додаткових цікавих та корисних мультимедійних проєктів. Мабуть, тому тема освіти в подкастах є третьою за популярністю серед усіх категорій та нараховує понад 500 000 шоу в усьому світі за даними платформи podchaser.

В Україні також створюють все більше аудіопроєктів, які допомогають слухачам поглибити знання з цікавої сфери або почути поради та історії професіоналів своєї справи.

Суспільне Культура зібрало подкасти, які допоможуть учням, батькам, вчителям, студентам, викладачам та будь-кому, хто прагне саморозвитку, знайти для себе нові джерела для отримання знань.

Дофамін для освіти

Про тренди та зміни в освіті, а також про те, як допомогти дітям зрозуміти свої цілі, як їх досягати та як знайти мотивацію вчитися. Подкаст для батьків та вчителів, а також для всіх, кому цікава тема освіти, від громадської організації "Смарт освіта".

Валентність

Про пам'ять, освіту і пізнання. Ведуча Валентина Мержиєвська зі співрозмовниками розбирає одвічні теми виховання, підліткового віку, боротьби поколінь, історію освіти та багато іншого.

Теорія неймовірності

Подкаст від "Українського Радіо", який здатен закохати у науку. У які наукові міфи ми схильні вірити та чому? Чи діє на нас 25-ий кадр? Чи здатні електромобілі замінити весь транспорт? Розвінчання цих та інших стереотипів з автором найвідоміших українських технотрилерів Максом Кідруком.

Буде тобі наука

Обговорення проблемних питань науки, які кидають виклики сучасному суспільству, від наукового журналу "Куншт". Що таке емпатія? Як працюють заспокійливі ліки? Як сплять солдати на полі бою та в мирний час? Відповіді на ці та багато інших цікавих питань – у подкасті.

Український культ

Розмови з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно про видатних українських митців. Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Проєкт від авторів Kult: Podcast та Суспільного.

Наша класика

Знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Радіо "Культура", озвучені українськими акторами театру та кіно. Більшість творів першого сезону подкасту включені до шкільної програми, що допоможе швидше підготуватися до уроків літератури або просто насолодитися культовими текстами.

Колумбова Географія

Ще один подкаст, який допоможе учням приготуватися до уроків та іспитів. Детальний розбір усіх тем від географічних відкриттів Колумба до сільського господарства країн Африки та Азії.

ФОП 3-ї групи

Подкаст, який не є суто освітнім, проте довгий час посідає перші позиції в цій категорії в Apple Podcasts. Ведучий Петро Заставний разом з гостями обговорює питання бізнесу, інвестицій, історії, релігій та інших цікавих тем для загального розвитку особистості.

Дій! Подкаст про бізнес

Бізнес-освіті не завжди приділяють достатньо уваги, але ця тема корисна для будь-кого незалежно від віку та сфери зайнятості. Головне питання, у якому намагається допомогти слухачам ведучий, – який бізнес почати? А відповідями стають захопливі історії від підприємців, які звикли діяти.

TED Talks Education

Подкаст для тих, хто добре володіє англійською або хоче поєднати практику мови з отримання нових знань. Якою буде освіта майбутнього? Як навчається наш мозок? Найкращі педагоги, дослідники та громадські лідери діляться своїми історіями та баченнями на сцені конференції TED. Також на платформах є багато інших подкастів серії Ted Talks, які можна знайти у пошуку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Вступна кампанія, формат занять та безпека: ректор ІФНМУ розповів, наскільки заклад готовий до початку навчального року (ФОТО)


03.09.2022 11381
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

242
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2893
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21050
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1959
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1339 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2346

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

676

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2126

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

810

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1397
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

126
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

459
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

989
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

126
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

740
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

728
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

673
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8202
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

801 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

867
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2152 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

809