Буде тобі наука: добірка освітніх подкастів

Ілюстрація: Ніка Назаренко

Першого вересня в Україні розпочався новий навчальний рік, і попри війну учні та студенти повинні мати можливість здобути якісну освіту.

Та зараз складно уявити процес навчання без додаткових цікавих та корисних мультимедійних проєктів. Мабуть, тому тема освіти в подкастах є третьою за популярністю серед усіх категорій та нараховує понад 500 000 шоу в усьому світі за даними платформи podchaser.

В Україні також створюють все більше аудіопроєктів, які допомогають слухачам поглибити знання з цікавої сфери або почути поради та історії професіоналів своєї справи.

Суспільне Культура зібрало подкасти, які допоможуть учням, батькам, вчителям, студентам, викладачам та будь-кому, хто прагне саморозвитку, знайти для себе нові джерела для отримання знань.

Дофамін для освіти

Про тренди та зміни в освіті, а також про те, як допомогти дітям зрозуміти свої цілі, як їх досягати та як знайти мотивацію вчитися. Подкаст для батьків та вчителів, а також для всіх, кому цікава тема освіти, від громадської організації "Смарт освіта".

Валентність

Про пам'ять, освіту і пізнання. Ведуча Валентина Мержиєвська зі співрозмовниками розбирає одвічні теми виховання, підліткового віку, боротьби поколінь, історію освіти та багато іншого.

Теорія неймовірності

Подкаст від "Українського Радіо", який здатен закохати у науку. У які наукові міфи ми схильні вірити та чому? Чи діє на нас 25-ий кадр? Чи здатні електромобілі замінити весь транспорт? Розвінчання цих та інших стереотипів з автором найвідоміших українських технотрилерів Максом Кідруком.

Буде тобі наука

Обговорення проблемних питань науки, які кидають виклики сучасному суспільству, від наукового журналу "Куншт". Що таке емпатія? Як працюють заспокійливі ліки? Як сплять солдати на полі бою та в мирний час? Відповіді на ці та багато інших цікавих питань – у подкасті.

Український культ

Розмови з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно про видатних українських митців. Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Проєкт від авторів Kult: Podcast та Суспільного.

Наша класика

Знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Радіо "Культура", озвучені українськими акторами театру та кіно. Більшість творів першого сезону подкасту включені до шкільної програми, що допоможе швидше підготуватися до уроків літератури або просто насолодитися культовими текстами.

Колумбова Географія

Ще один подкаст, який допоможе учням приготуватися до уроків та іспитів. Детальний розбір усіх тем від географічних відкриттів Колумба до сільського господарства країн Африки та Азії.

ФОП 3-ї групи

Подкаст, який не є суто освітнім, проте довгий час посідає перші позиції в цій категорії в Apple Podcasts. Ведучий Петро Заставний разом з гостями обговорює питання бізнесу, інвестицій, історії, релігій та інших цікавих тем для загального розвитку особистості.

Дій! Подкаст про бізнес

Бізнес-освіті не завжди приділяють достатньо уваги, але ця тема корисна для будь-кого незалежно від віку та сфери зайнятості. Головне питання, у якому намагається допомогти слухачам ведучий, – який бізнес почати? А відповідями стають захопливі історії від підприємців, які звикли діяти.

TED Talks Education

Подкаст для тих, хто добре володіє англійською або хоче поєднати практику мови з отримання нових знань. Якою буде освіта майбутнього? Як навчається наш мозок? Найкращі педагоги, дослідники та громадські лідери діляться своїми історіями та баченнями на сцені конференції TED. Також на платформах є багато інших подкастів серії Ted Talks, які можна знайти у пошуку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Вступна кампанія, формат занять та безпека: ректор ІФНМУ розповів, наскільки заклад готовий до початку навчального року (ФОТО)


03.09.2022 10316
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1674
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1666
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4929 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1965 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

554

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

717

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

851
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3477
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10032
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

700
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25924
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7555
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

750
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

931
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1255
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1074
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

694
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

928
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

804