Більше, ніж минулого року. Відомо, скільки прикарпатців загинули на водоймах за дев'ять місяців

З початку 2021 року на водних об’єктах Івано-Франківської області загинули 35 осіб.

Про це Фіртці повідомила речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.

Зокрема, серед потопельників – три дитини.

Зауважимо, що за аналогічний період 2020 року в області потонули 33 особи, з них двоє дітей.

Всього у 2021 році на водоймах Івано-Франківської області загинули 37 осіб, серед яких дві дитини.


Нагадаємо, що цьогоріч у липні в Івано-Франківську втопились двоє дітей. Зокрема, 11 липня приблизно о 20:00 годині у річці Бистриця Солотвинська втопився юнак. Тоді потонув 14-річний хлопчик.

А вже ввечері 12 липня без свідомості дістали з води 12-річну дівчинку. Дитину реанімували понад сорок хвилин, але врятувати її не вдалось.

Після цих випадків на річці Бистриці під пішохідним мостом на вулиці Набережній заборонили купатись. На річці встановили пост для чергування аварійно-рятувальної служби МАРС та інспекторів Муніципальної інспекції «Добродій».

Також у мерії пообіцяли встановити таблички «Купатись суворо заборонено! Штраф 50 000 гривень».

Оголошення щодо заборони купання розмістили на пляжних кабінках для переодягання, а також безпосередньо на пляжі. Проте, заборона не зупинила відпочивальників, які рятуючись від спеки, продовжили плавати в місці, де потонули діти.

Крім того, наприкінці липня на оперативній нараді міського голови начальник рятувально-водолазної служби в Івано-Франківській області Микола П’ятковський зауважив, що люди тонуть не тільки під час відпочинку. Надзвичайники фіксують й випадки самогубства.

"Третій рік нема пляжу. Хочеться, аби було гарне місце, а також потрібні кошти для облаштування. Там можна встановити рятувальний пост, який забезпечуватиме охорону відпочинку. А наразі люди плавають біля пірса, що є дуже небезпечно",  – пояснив раніше П’ятковський.

Тоді міський голова Руслан Марцінків дав доручення облаштувати пляж та місце для купання на міському озері.


Додамо, що з початку 2021 року в Україні потонули понад 900 людей.

«Моторошна статистика свідчить про байдуже ставлення громадян до питань власної безпеки під час перебування на водоймах, а також легковажного ставлення дорослих до безпеки молодого покоління», – прокоментували статистику у пресслужбі ДСНС.

У ДСНС застерігають: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки. Зокрема:

  • пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17°C;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями й не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

«Дбайте про власну безпеку й у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101», – підсумували надзвичайники.


Читайте також:

Небезпечна вода: прикарпатців застерігають від купання у Бистриці Надвірнянській

Відомо скільки людей загинули на водоймах від початку літа

Дістають гілля і сміття. У Франківську очищують річку, в якій потонули люди (ФОТО)


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1739
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1767
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1753
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5234 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2060 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1439

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

556

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

670

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

864

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

922
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1628
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3580
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10167
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26044
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10035 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7639
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

826
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1327
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

301
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1182
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

774
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1007