"Активність менша, ніж торік": іванофранківців закликають долучатись до "Бюджету участі" та конкурсу проєктів програм

З 12 березня 2025 року стартував прийом проєктів за програмою "Бюджет участі".
Активність подач заявок менша, ніж торік, повідомив секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин в етері "Західного Полюса", пише Фіртка.
"Сподіваємося, що все ж таки закриється частина проєктів. Дуже багато подавали заявок на допомогу військовим. Це важливо.
Знову ж таки благоустрій є, але не так вже й багато. Сподіваємося, що проєкти вдасться реалізувати якнайшвидше.
На сайті повідомимо про голосування, яке буде паралельним та можна буде голосувати за кожну номінацію".
Щодо конкурсу проєктів програм, Віктор Синишин каже, що прийом заяв триває ще до кінця березня: як в електронному варіанті, так і офлайн. 
"Ще є три дні. Утім, також активність є низькою. Але часто є так, що кількість збільшується в останній день. Вже у п'ятницю чи понеділок бачитимемо, як поводитимуться громади. Якщо коротко, то Бюджет часті повністю оплачує міська рада, але відбувається голосування.
Конкурс проєктів програм — це співфінансування. 70% на 30%. Воно так було завжди та і залишилося зараз, але ми ввели категорію для військових "Підтримка", то там зменшили частину фінансування — 80 на 20.
У сумах виділяємо п'ять мільйонів і очікуємо близько 10 проєктів. Тобто на один проєкт 500 тисяч гривень. І якщо це від громадської організації, то це ще 125 тисяч. 
Ми бачимо в соціальних мережах дуже багато запитів військових. Багато, хто збирає донати, аби купити чи підтримати якесь обладнання для наших військових, тому була ця категорія. І ми розуміємо, якщо громадській організації по запиту потрібно зібрати 300-400 тисяч гривень, вони збирають.
Їм простіше подати проєкт, від себе 125 тисяч і отримають 500 тисяч від міської ради. Єдиний нюанс — це те, що не можемо фінансово по-іншому зробити проплати. У проєкт має входити тільки готова продукція.
Тобто не можемо провести там на закупівлю обладнання чи комплектуючих для дронів, наприклад. Маємо вже виплатити на готове. І в проєкті має бути обов'язково запит військових, де буде написано, що саме потрібно їм. І власне військові потім мають поставити отримане на баланс згідно з актом прийому-передачі". 
Віктор Синишин додає, в конкурсі проєктів залишається ще 10 мільйонів, які поділили на п'ять мільйонів на проєкти ОСББ, житлових кооперативів.
"Їх ділимо на дві категорії. До чотирьох поверхів — 150 тисяч, вище чотирьох — 300 тисяч гривень. Звичайно, що в нас перевага — енергозбереження чи заміна вікон, встановлення сучасного освітлення, щоб зменшити споживання електроенергії. 
І знову ж таки розуміємо, що в більшості будинки старі, тому є проблема комунікацій: це заміна електричних мереж, водовідведення, водопостачання, навіть десь і теплопостачання може бути. Тому це важлива категорія. 
Сподіваємося, що теж подасться достатня кількість проєктів, які будуть реалізовані.
Звичайно, є десь складнощі в реалізації, адже є випадки, коли вже визначили переможця, ми готові підписувати угоду, але вони не змогли зібрати свою частку коштів. Тому ми цьогоріч будемо вимагати до червня сплатити свою частку". 
Також секретар міської ради зазначив, що три з половиною мільйони гривень виділили на освіту, а саме на громадські організації при закладах освіти.
"Як показав минулий рік, здебільшого — це проєкти для облаштування укриттів, закупівлі необхідного обладнання для них. 
Один мільйон також виділили на культуру. Це теж по 100 тисяч і 500 тисяч на громадські та благодійні організації. 
Воно більше стосується ветеранського та волонтерського напрямку. Можна подавати, наприклад, на плетіння сіток чи облаштування спортивного майданчика, щоб ветерани чи діти займалися. Тут сума 100 тисяч гривень, має бути близько п'яти переможців".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"

Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям


Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1126
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1890
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2041 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7422
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15158 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2005

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

197

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

950

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1021

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1809
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

207
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

588
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

823
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3070
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

831
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1888
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

920
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35071 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

414
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

556
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

885
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

788