
"Сподіваємося, що все ж таки закриється частина проєктів. Дуже багато подавали заявок на допомогу військовим. Це важливо.Знову ж таки благоустрій є, але не так вже й багато. Сподіваємося, що проєкти вдасться реалізувати якнайшвидше.На сайті повідомимо про голосування, яке буде паралельним та можна буде голосувати за кожну номінацію".
"Ще є три дні. Утім, також активність є низькою. Але часто є так, що кількість збільшується в останній день. Вже у п'ятницю чи понеділок бачитимемо, як поводитимуться громади. Якщо коротко, то Бюджет часті повністю оплачує міська рада, але відбувається голосування.Конкурс проєктів програм — це співфінансування. 70% на 30%. Воно так було завжди та і залишилося зараз, але ми ввели категорію для військових "Підтримка", то там зменшили частину фінансування — 80 на 20.У сумах виділяємо п'ять мільйонів і очікуємо близько 10 проєктів. Тобто на один проєкт 500 тисяч гривень. І якщо це від громадської організації, то це ще 125 тисяч.Ми бачимо в соціальних мережах дуже багато запитів військових. Багато, хто збирає донати, аби купити чи підтримати якесь обладнання для наших військових, тому була ця категорія. І ми розуміємо, якщо громадській організації по запиту потрібно зібрати 300-400 тисяч гривень, вони збирають.Їм простіше подати проєкт, від себе 125 тисяч і отримають 500 тисяч від міської ради. Єдиний нюанс — це те, що не можемо фінансово по-іншому зробити проплати. У проєкт має входити тільки готова продукція.Тобто не можемо провести там на закупівлю обладнання чи комплектуючих для дронів, наприклад. Маємо вже виплатити на готове. І в проєкті має бути обов'язково запит військових, де буде написано, що саме потрібно їм. І власне військові потім мають поставити отримане на баланс згідно з актом прийому-передачі".
"Їх ділимо на дві категорії. До чотирьох поверхів — 150 тисяч, вище чотирьох — 300 тисяч гривень. Звичайно, що в нас перевага — енергозбереження чи заміна вікон, встановлення сучасного освітлення, щоб зменшити споживання електроенергії.І знову ж таки розуміємо, що в більшості будинки старі, тому є проблема комунікацій: це заміна електричних мереж, водовідведення, водопостачання, навіть десь і теплопостачання може бути. Тому це важлива категорія.Сподіваємося, що теж подасться достатня кількість проєктів, які будуть реалізовані.Звичайно, є десь складнощі в реалізації, адже є випадки, коли вже визначили переможця, ми готові підписувати угоду, але вони не змогли зібрати свою частку коштів. Тому ми цьогоріч будемо вимагати до червня сплатити свою частку".
"Як показав минулий рік, здебільшого — це проєкти для облаштування укриттів, закупівлі необхідного обладнання для них.Один мільйон також виділили на культуру. Це теж по 100 тисяч і 500 тисяч на громадські та благодійні організації.Воно більше стосується ветеранського та волонтерського напрямку. Можна подавати, наприклад, на плетіння сіток чи облаштування спортивного майданчика, щоб ветерани чи діти займалися. Тут сума 100 тисяч гривень, має бути близько п'яти переможців".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"
Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям