Спочатку вимруть бджоли, а потім - люди

 
Ванга помилилася на ДВА РОКИ

В одному з пророцтв, що приписуються Ванзі, загибель бджіл у всьому світі була призначена на 2004 рік. Але вони почали зникати у 2006 році. І, як вважають вчені, зараз ця екологічна катастрофа досягла загрозливих розмірів.

Щозими в США гинуть більше третини бджолиних колоній. Хоча раніше, як правило, не витримували холодів всього десята частина. В Європі щорічно зникають по 20 відсотків бджіл. Різко скорочуються їх популяції в Латинській Америці та Азії. Настільки тривожну статистику у своїй доповіді привели днями фахівці продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і сільськогосподарського банку Rabobank. Вчені підрахували, що з 1961 року кількість бджолиних колоній в світі скоротилася вдвічі, а кількість бджіл на гектар впало приблизно на 90 відсотків. Чим це нам загрожує?

 



Ейнштейн, ЯК ЗАВЖДИ, мав рацію

Відомий фізик Альберт Ейнштейн, який відрізнявся геніальною прозорливістю, ще в 1940-х роках пророкував: якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього загинуть і люди. Може, і жартома сказав, а влучив у ціль. Справа в тому, що зникнення бджіл з нашої планети може посилити продовольчу кризу, що вже почалася.

- Адже за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину всього обсягу продовольчих ресурсів людства, - пояснив суть події кандидат сільськогосподарських наук Ігор Доронін. - А список рослин, дерев, які не ростуть і не дають плодів без комах-запилювачів, досить великий. У нього входять: горіхові дерева, яблуні, дині, численні ягоди, цитрусові, цибуля, капуста брокколі, кабачки, квасоля, перець, баклажани, огірки, помідори, кінські боби, кава, какао, авокадо і кокоси. Все найсмачніше! Більше того, корисне: з цими продуктами ми отримуємо 35 відсотків калорій, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів.

«Фермерам поки вдається виробляти свою продукцію з меншою кількістю бджолиних колоній, і поки немає даних про скорочення врожаю, - говориться в доповіді. - Але питання в тому, як довго їм ще буде це вдаватися при продовженні такої тенденції».


АБО МЕД, або мобільник

Що губить комах? Точні причини невідомі. На сайті Всесвітнього фонду захисту бджіл перераховані лише найбільш ймовірні: «Погана екологічна ситуація, скорочення кількості медоносів (у результаті вирубки лісів), хвороби бджіл, загальне ослаблення імунітету бджолиних сімей і головне - застосування хімікатів при виробництві продуктів харчування. Так, встановлено, що пестициди можуть погіршувати імунітет бджоли».

- З пестицидами можна впоратися, - запевняє Доронін. - Наприклад, у Німеччині, Франції, Британії та Італії вже заборонили деякі їх види. Але зовсім без хімії не обійтися: щороку населення Землі збільшується майже на сто мільйонів чоловік. Може, іншим країнам заборонити їх застосування хоча б в денний час доби, коли бджоли збирають пилок?

Як ще одну з можливих причин вчені називають електромагнітне випромінювання. Його джерело - мобільний зв'язок. На цьому наполягають вчені з Університету Пенджабу (Індія), які провели експеримент у своєму штаті. Вчені спостерігали за сім'ями бджіл з двох вуликів протягом трьох місяців. Бджіл у першому вулику піддавали електромагнітного випромінювання від двох мобільних телефонів, які включали два рази на день на п'ятнадцять хвилин. Бджіл у другому вулику не «опромінювали». У результаті з'ясувалося, що в першому вулику бджолина матка відклала в два рази менше яєць, ніж матка в «неопроміненої» вулику. Відповідно і бджіл стало помітно менше. Скоротилася і кількість меду, який справили бджоли з «опромінюваного» вулика. Більш того, робочі бджоли з першого вулика перестали повертатися додому після збору пилку.

Але представники компаній стільникового зв'язку небезпеку електромагнітного випромінювання для комах категорично відкидають. Та й від мобільних телефонів ми ні за що не відмовимося, навіть якщо залишимося без меду.

Фахівці прогнозують: якщо нинішня тенденція збережеться, то бджоли можуть повністю зникнути вже до 2035 року. Отже, до 2039, за Ейнштейном, і людей на Землі не залишиться.

 

 

Джерело: planeta.moy.su

 


19.07.2011 7189 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

521
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2453
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2385 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2192 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2944
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2737 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

565

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1240

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1313

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2124
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

740
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

462
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

827
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43641
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3217
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1146
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2138
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35366 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

322
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

449
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

667
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

805