Чому петрушка так корисна для чоловіків

 

Чому петрушка так корисна для чоловіків, петрушка, щитовидка, рак, зір, цинга

 

Наші далекі предки знали, що корисні властивості петрушки не обмежуються лікуванням цинги. Застосовувалося рослина для лікування порушень потенції і при захворюваннях репродуктивної системи у чоловіків.

У народній медицині існує багато рецептів, в яких петрушка використовується в якості протизапального засобу. Що зумовило таку популярність рослини?

Про корисні особливості петрушки

Рослина містить стільки вітаміну С, що за цим показником може змагатися з цитрусовими. Лимони, чорна смородина у деяких людей викликають алергічні реакції, а зелене натуральне рослина, не оброблене хімічними добавками. забезпечує добове надходження натуральної аскорбінової кислоти в організм при вживанні в дозі 50 грам в день.

Зауважимо, що вітамін С не депонується в органах, а регулярно виділяється з сечею. Він необхідний для протікання біохімічних реакцій, в яких нейтралізуються шкідливі перекисні радикали кисню і запобігають загибель клітин. З-за цього дієтологи включають петрушку в щоденний раціон харчування літніх людей.

Її протизапальні властивості обумовлені не тільки вмістом антиоксидантів, але й наявністю в складі інших вітамінів (B1, B2, PP). З них фолієва кислота (вітамін PP) є найбільш цінним, оскільки бере участь в утворенні молекули ДНК кожної клітини. Досить пари пучків за день, щоб швидко подолати застуду!

Бета-каротин в складі петрушки допомагає відновити зір. Потрапляючи в організм, він перетворюється на вітамін А, який необхідний для правильного формування зорового відчуття в сітківці ока. Він також стимулює природний імунітет, який бореться з проникненням в організм чужорідних агентів (від вірусів і бактерій).

Корисні властивості пояснюються також вмістом численних мікроелементів (залізо, калій, фосфор, кальцій), які необхідні для кісткової тканини, печінки і серцевого м‘яза. Вчені підрахували, що 20 грам петрушки в день повністю покриє добову потребу в кальції кісткової тканини.

Калій необхідний для нормального проведення електромагнітної хвилі по серцевого м’яза (міокарду). Якщо його недостатньо, виникає порушення частоти серцевих скорочень (аритмії). Калій бере участь в роботі кишечнику, необхідний для деяких реакцій обміну речовин.

Унікальні властивості рослини допомагають боротися з раком за рахунок вмісту апігеніну. Дана речовина має здатність загоювати рани, тому відновлює пошкоджені пухлиною клітини. Воно також пригнічує проникнення у кров токсичних ракових речовин, які обумовлюють підвищення температури і пошкодження кровоносних судин.

При поєднанні в раціоні петрушки з гранатами виходить чудове ліки від анемії. Воно буде заповнювати запаси заліза в організмі, а також відновлювати пошкоджені еритроцити. Жовчогінні властивості рослини дозволяють швидко виводити білірубін, який в надлишкових кількостях утворюється при гемолітичної анемії (зниження еритроцитів з-за їх руйнування).

Вчені рекомендують використовувати корисні властивості петрушки в боротьбі з комарами. Досить змастити ділянку шкіри листком петрушки і пошкодження від укусу швидко пройде (згадаймо ранозагоювальні властивості рослини).

При яких захворюваннях застосовується петрушка

Рослина приймається всередину при виразковій хворобі шлунка і 12-ти палої кишки. За рахунок ранозагоювальні властивості воно в поєднанні з лікарськими препаратами допоможе прискорити процес одужання. Протизапальні властивості петрушки при застосуванні всередину попередять розвиток набряклості шлунка і кишечника.

Якщо з петрушки зробити розчин для полоскання рота і застосовувати його щодня, можна забезпечити собі білі зуби на тривалий час і здорові ясна. Рослина також бореться з каріозним руйнуванням зубів і запобігає утворенню зубного каменю.

В африканських країнах петрушка є найпопулярнішою травою. Пряність активно застосовується при лікуванні хвороб і входить в щоденний раціон харчування африканців. У слов‘янській кухні вона часто поєднується з рибою, тушкованими овочами і м’ясними стравами. Така комбінація дозволяє забезпечити організм безліччю корисних хімічних сполук в обсязі денної потреби.

Корисні властивості даного раціону посилюються при ендокринної патології у людини. Наприклад, при аутоімунних тиреоїдитах (запаленні щитовидної залози) ця пряна трава запобігає руйнування клітин щитовидної залози. Аналогічну дію надає петрушка і на наднирники, тому її застосовують при нестачі в організмі глюкокортикостероїдних гормонів (преднізолон, гідрокортизон).

Незамінні корисні властивості трави і при лікуванні чоловічих хвороб. При аденомі, простатиті і порушення потенції достатньо 100 грам петрушки в день, щоб представник сильної половини відчув відновлення втрачених здібностей. Механізм дії рослини при даній патології досить простий. Воно збільшує виділення чоловічого статевого гормону в наднирниках, має протизапальну дію, а також є антиоксидантом.

Незважаючи на те, що пряність споконвіку вирощувалася як ліки, вона має протипоказання до застосування:

При вагітності за рахунок стимуляції скорочень м'язів петрушка може спровокувати викидень.

Гостре запалення сечового міхура і нирок загостриться при застосуванні в їжу цієї прянощі.

Подагра (порушення обміну сечової кислоти) схильна до утворення каменів у нирках, а рослина багата кальцієм, тому протипоказано при цій патології.

Підвищена чутливість шкіри до сонячних променів загострюється при застосуванні петрушки.

Очевидно, що корисні властивості петрушки перевищують її негативний вплив на організм. Щоб зменшити побічні реакції, слід перед використанням прянощі при захворюваннях проконсультуватися з лікарем.

 

vkurse.ua


26.02.2014 21998 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18318
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1611
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1150
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2190
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3750
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1430

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1867

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

616

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1239

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1391
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

782
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24331
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

590
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

558
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

696
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1590
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

754
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7855
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

718
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1938 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

688
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

593