Справа "наркоборця" Кочкіна: Підполковник каже, що знайшов наркотики, а не купував їх

 
 
 
Сьогодні, в Івано-Франківському міському суді провели підготовче судове засідання у справі начальника відділу першого територіального Управління з обслуговування Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської областей Департаменту протидії наркозлочинності, підполковника поліції Олександра Кочкіна.
 

Як відомо, у травні в Івано-Франківську затримали двох правоохоронців, що виконували свої обов’язки "навпаки" – замість продіяти наркозлочинам сприяли їм. У їхніх кабінетах вилучено значну суму готівки та велику партію наркотиків, пише Бліц-інфо.

У поліції тоді повідомили, що начальник відділу територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Олександр Кочкін та його заступник Крутий замінювали наркотики, що проходили, як речові докази, на фальшиві, аби провертати власні оборудки та допомагали наркоділкам уникнути відповідальності. Тоді було відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України. 

 

Та вже 30 вересня прокуратура передала справу до суду. Обвинувачені визнали свою вину, тож з ними уклали угоду про визнання винуватості. У жовтні заступнику Кочкіна Крутому суд присудив рік за гратами, які фактично він вже відсидів, оскільки перебував у СІЗО з травня.

 

Натомість вирок у справі підполковника Олександра Кочкіна суд ще не виніс. Слід зауважити, йому інкримінують вже трохи інші статті, аніж було спочатку: ч.2 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою) , ч.2 ст. 369-2 (Зловживання впливом), ч.1 ст. 309 КК України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту). 

 

Сьогодні, 2 березня у суді нарешті провели попереднє судове засідання. Адже попередні кілька разів розгляд справи відкладали з різних причин.

 

Прокурор Чемеринський зачитав обвинувальний акт, зазначивши, що в травні 2015 було відкрите кримінальне провадження щодо обігу наркотиків. Справою займався відділ, підпорядкований Кочкіну. Тоді у підозрюваного наркодиллера Гошовського вилучили близько 400 упаковок "Субітексу". Та в підсумку, родич підозрюваного запропонував начальнику відділу Кочкіну та Крутому хабар у розмірі 1000 доларів США (на той час трохи більше 27 тисяч гривень по курсу НБУ), аби "замнути" справа. Працівники поліції на таку "винагороду" погодились, хоча й не мали на меті закривати справу. Гроші передавали у його службовому кабінеті. Суму начальник відділу та його заступник розділили порівну. Та, як виявилось, родич підозрюваного Гошовського здав "наркоділків" правоохоронцям. У підсумку Кочкіна та Крутого затримало СБУ. Під час обшуку у кабінеті підполковника правоохоронці виявили упаковки наркотику "Субітекс".

 

Також прокурор зазначив, що з підозрюваним уклалено угоду про визнання винуватості. Тож пропонується остаточна міра покарання у вигляді двох років позбавлення волі та заборони обіймати посади протягом двох років.

 

Також у суді зазначили, що на утриманні Олександра Кочкіна двоє неповнолітніх дітей 12 та 6 років, раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягався, є учасником АТО.

 

Кочкін заявив, що знайдені у нього наркотики він знайшов у себе у відділі під час прибирання, "у лекційному залі, де багато всього є". Каже, мав здати їх у камеру речових доказів. Втім, не встиг, бо наступного дня у нього був обшук.

 

З укладеною угодою підозрюваний погодився. Прокурор попросив долучити до справи копію посвідчення учасника АТО, свідоцтво про шлюб та народження позитивну характеристику із СІЗО. Натомість адвокат зазначала, що сторона захисту хоче долучити до справи історію хвороби. Втім, її досі не подали із в'язничної лікарні. Тож просить суд оголосити перерву у судовому засіданні. Прокурор не заперечував, тож розгляд справи продовжать 22 березня, о 14:00.


02.03.2017 1166 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1426 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1731 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2532
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2337 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7573
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15289 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

351

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1064

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1135

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1925
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

308
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

687
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

927
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

952
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1978
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1031
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35180 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

299
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

513
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

655
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

971