Франківська студентка шиє унікальні м'які іграшки (фото)

 

/data/blog/120348/b745c1b069a8698456491d104b399097.jpg

 

Лілія Ганущак – майстриня м’яких іграшок, хендмейдер. Молода дівчина знайшла свою справу у захопленні. Навчання на математичному факультеті розбавило творче хобі – Лілія власноруч почала шити мякі іграшки.

 

Її роботи створені з турботою про діток, оскільки дівчина використовує виключно якісні матеріали. Більше про хендмейд в Україні, страх розпочати нову справу та підтримку українського виробника розповіла майстриня, інформує Фіртка з посиланням на Вежу.


 

– Що для вас робота рукодільниці м’яких іграшок?
 

– Для мене хендмейдер – це коли ти все в одній особі: працюєш над пошуком ідей, обираєш тканину, шиєш та вкладаєш емоцію у своє творіння.
 

123erg


– З чого все почалося? Коли ви взялися за голку?

 

– До 20-ти років я взагалі не вміла шити, проте завжди захоплювалася людьми, які шили красиві речі. Я довго не могла наважитися сісти за швейну машинку. Згодом я пішла на курси пошиття одягу. Ці заняття дали мені дуже багато, я нарешті познайомилась із швейною машинкою та дізналась про моделі одягу. На початку я шила тільки для себе, ніяк не наважувалась шити комусь іншому, здавалось зроблю не так як потрібно. З часом я надихнулась красивими фотографіями м’яких іграшок власноруч зроблених, які я побачила в мережі. Зараз ця справа для мене найважливіша. Мені у всьому дуже допомагає мама, ми команда рукодільниць (сміється).
 

– Коли ви зрозуміли, що шити іграшки – ваше покликання?
 

– Взагалі м’які іграшки дуже приємні та позитивні, вони завжди посміхаються. Мої іграшки не бувають сумними, тому й назва у них відповідна – «Радостинки»,  тобто іграшки, що приносять радість. Своєю роботою я дуже хочу сколихнути кожне серце на позитив та добро.
 

img_4350


– Коли вперше зробили свою іграшку? Що саме це було?
 

– Напередодні 8 березня ми із мамою пошили 50 штук текстильних тюльпанів. Роздаровували їх всім друзям. Тоді це починалося як хобі. Було важко наважитися продавати за гроші свої роботи. Коли ти даруєш іграшку, ти знаєш, що взамін нічого не потрібно, окрім посмішки.
Моє перше замовлення було від знайомої, котра збиралася зробити оригінальний подарунок нареченим. Ми створили тоді весільних зайчиків. Ці зайці були продумані до дрібниць: у руках був такий же букет, як у нареченої, бутоньєрка, як нареченого, плаття та костюм.
 

img_4342
 

Для мене важливо робити іграшки і для дівчаток і для хлопчиків. Зрозуміло, що хлопчики не можуть гратися тільки машинками, тому я вирішила зробити асортимент ширший власне для хлопчиків. Задоволена набором з двох молоточків, під назвою «Татовий помічник».
У процесі праці ти вдосконалюєшся, працюєш над новими ідеями. Інколи ідея може застати посеред ночі, інколи надихаюсь роботами, які знаходжу в Інтернеті, але змінюю на свій лад. Всі іграшки пошиті з якісної польської бавовни.
 

img_4357


– Що найчастіше обирають клієнти?

 

– Ми намагаємося виконати замовлення максимально до побажань клієнта. Я дуже тішуся, коли бачу, що людина хоче отримати щось індивідуальне. Найважливіше – знайти свою аудиторію. Моя аудиторія – це мамусі, які піклуються про своє чадо і забезпечують тільки найкориснішим та кращим. «Радостинки» можна прати і це головна особливість моїх творінь. Хотілося б, щоб люди не купували неякісні речі і влаштовували бойкот пластмасовим іграшкам.
 

img_4369
 

– Які ще у вас захоплення?
 

– Я студентка, навчаюся на математичному факультеті, ще навчаюсь економіці на заочному відділенні, а також планую відвідувати бухгалтерські курси. Окрім іграшок мені дуже подобається дитяча постіль, яку мрію також шити. У процесі роботи над іграшками я відкрила у собі талант художника: малюю всі іграшки спочатку на папері.
 

– Чи не плануєте відкрити власну майстерню або магазин?
 

– Я дуже хочу майстерню, де можна працювати над створенням іграшок та одразу ж презентувати потенційним покупцям. Це був би мій творчий осередок.
 

img_4366


– Чи пропонували своєї роботи для продажу в інших магазинах?
 

– Відверто кажучи, мені дуже шкода роззлучатися із моїми іграшками, це ніби віддати свою дитину комусь. Я пробувала реалізовувати свою продукцію на різних ярмарках. Найбільше запам’ятався ярмарок у Івано-Франківську, де були представлені речі виготовлені власними руками українського виробника. Гадаю настав такий момент, коли хочеться купувати у свого виробника. Це завжди будуть унікальні речі. Я не зможу пошити другу іграшку, схожу на попередню, її неможливо відтворити з точністю. Кожна іграшка – це особистість. Вони оживають від великої любові майстра. Часто буває, що іграшка сама мені підказує якою вона хоче бути.
 

– Чи розповсюджуєте свою продукцію в мережі?
 

– Так, я розміщую свою продукцію на порталі «Золоті руки» та «Скриня», а також у соціальних мережах.


18.11.2016 2044 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

109
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

518
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

890
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1929
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3456
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2354 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

726

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

627

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

600

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10260
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1099
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5156
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

911
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2713
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1112
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

252
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

624
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

538
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

598
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

946 2