Зона комфорту: як змінити життя – п'ять простих кроків

 

 

Стати ефективним, вийти із зони комфорту, набути корисних навичок – тенденції сучасного життя, завдяки яким можна стати кращою та продуктивнішою версією самого себе. Як саме – дізнавалися журналісти сайту "24".

 

Місяць – перш, ніж сказати "ні"

Розпочнемо з того, що якщо людина прагне змін у своєму житті, то це можливо лише через нові дії,відзначила в коментарі сайту "24" тренер з особистої ефективності, психолог, автор методик з аналізу життя та розвитку наавичок Ірина Оксенюк. І другий важливий момент – продовжувати це робити впродовж певного часу, хоча б місяць, перш, ніж сказати, що це мені підходить чи це не працює.

 

Перш ніж формувати систему самоорганізації, братись за вивчення фішок тайм-менеджменту чи будувати амбітні плани, пояснює психолог, варто проаналізувати кілька останніх років і визначитись, що насправді вам потрібно. Переоцінка цінностей, пошук і перефразування установок, аналіз оточення й визначення істинних мотивацій – це те, що відповідає на питання: "Що мені потрібно? Навіщо мені це потрібно? Куди буду рухатись?" Це той мінімум, який варто робити хоча раз в 5 років і жити усвідомленим життям.

 

Кілька звичок – до Нового року

Щоб кожен ваш день був більш продуктивним, наголошує тренер з особистої ефективності, достатньо п’яти простих кроків:

 

Крок 1. Визначте свій продуктивний час доби. Не за схемою жайворонок-сова, а за реальним спостереженням за собою хоча б впродовж 2-3 днів. Просто сплануйте звечора день, а потім впродовж нього вносьте корективи, якщо щось пішло не за планом. Так ви знайдете що чи хто "пожирає" ваш час, а також – в яку частину дня ваш мозок краще працює, ви більше концентруєтесь та якісно виконуєте поставлені перед собою завдання.

Повірте, результати можуть вас дуже сильно здивувати. І всі важливі зустрічі або час для нових ідей/проектів плануйте саме в цей проміжок часу,
– підкреслює Оксенюк.

 

Крок 2. Pomodoro. Мінімум 1 день в тиждень працюйте за методом Pomodoro, де 4 однакові відрізки часу (по 25 або по 40 хв) – це час вашої максимальної концентрації та час на перерву (по 3-5 хв) між ними. Так ви привчаєте мозок не відволікатись і він починає концентруватись на самій роботі, її продуктивності.

 

Крок 3. Відслідковуйте результат кожної своєї дії, а не процес. А ще краще – підводьте підсумок дня по виконаним справам або на скільки відсотків ви наблизились до виконання. Тобто, справа може бути об’ємна, наприклад, написання книги, але ж ви можете виміряти скільки сторінок чи розділів написали саме сьогодні – це і є результат.

 

Крок 4. Заведіть щоденник успіху й щодня записуйте свої результати. Тобто що вам вдалось досягнути за сьогодні (як кінцевий результат, так і виконана конкретна задача на шляху до цілі). Це також слугує хорошим приводом для спостереження за собою й занотовування фактів, а не навіяна думка зі сторони.

 

Крок 5. Плануйте своє життя/справи стратегічно, щоб знати не лише "скільки всього зробити", але й "навіщо?" – чітка ваша (не нав’язана) мотивація розчистить шлях в досягненні своїх цілей. Тоді сказати "ні!" своїм "пожирачам часу" буде легко, а задачі стануть більш конкретні, розбиті на менші частини, що під силу виконати, якщо концентруватись на кожній по черзі, поступово.

 

Якщо бажаєте швидких змін і хочете відчути їх ефект негайно – візьміться за розвиток кількох звичок до Нового року, підкреслює тренер з особистої ефективності. Якщо розписати свій алгоритм розвитку звичок, врахувати особисті нюанси мотивації (зовнішньої чи внутрішньої), розписати поступове навантаження й скласти ланцюжок послідовних звичок, то за 3 місяці отримаєте колосальні результати. Просто не беріться за одночасний розвиток 2 звичок з однієї сфери життя, наприклад: кинути курити та відмовитись від фаст-фуду – це подвійний стрес і лінь вам підкаже чимало причин, щоб кинути цю затію. Краще замінити куріння на щось корисне в цьому місяці, а от до фаст-фуду перейти в наступному.

 

Змінюйте – робіть справи, які "виводять"

Якщо і те, й інше вже відсутнє у вашому житті, Ірина Оксенюк рекомендує наступний топ-3 список корисних звичок:

 

1 ) Розвинути в собі вдячність за те, що є в даний момент життя. Мало хто наважується розбиратись з тим, "а що я насправді хочу?", "а що в мені насправді вже є?". Це не так просто, як звучить. Знайдіть 5 речей, за які варто бути вдячними сьогодні. І записуйте це для себе в нотатку на телефоні чи в блокнот кожного дня впродовж 1 місяця. Спочатку йдуть такі відповіді, як: "дякую, що маю дві руки й дві ноги", "дякую, що мої рідні живі та здорові". Через тиждень вже буде: "дякую, що служба таксі вчасно знайшла машину …", "дякую, що знайшлись підходящі слова, щоб переконати рідних…". Через 3 тижні – місяць: "дякую, що маю змогу зустрічати цікавих людей на своєму шляху"… Словом, каже автор методик з аналізу життя та розвитку навичок, результати вас дуже здивують і ви продовжуватимете таку практику вже без ліку.

 

2) Слухати аудіокниги та подкасти – так ми наповнюємо мозок якісною інформацією. Скільки книг ви б хотіли прочитати? А чи знаходите час на це? Це перша вагома причина, чому варто загрузити в свої гаджети аудіокниги й прослуховувати по дорозі на роботу, під час прогулянки чи занять спортом. Навіть прибирання дому та готування їжі – це той час, коли ви монотонно виконуєте дії, а мозок може обробляти те, що слухає.

 

3) Постійно розширяти свою зону комфорту. Це ваші власні рамки, вихід за межі яких викликає відчуття страху та дискомфорту. Саме через це ви зупиняєтесь, перш ніж піти іншою, а не звичною вам дорогою в знайоме місце. Або змінити місце зустрічі. Чи раптом наважитись спробувати новий десерт. А що, якщо не сподобається? Змінювати звичні речі, наголошує Оксенюк, – це єдиний спосіб рости, робити те, чого ви не робили до цього. Варто просто скласти список власних справ, які будуть вас з неї "виводити" та надавати вашому життю дещо інший темп та й сенс.

 

Щодня кидайте собі виклик, щодня працюйте над собою. Маленькими впевненими кроками рухайтесь до своїх мрій, щоб щодня ставати кращою версією себе.


13.10.2016 2850 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1229
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1008
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2016
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3487
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1297
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1577

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

449

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1095

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1259
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24216
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

542
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1460
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15331
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

453
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1286 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

585
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

494