Золото й платина були занесені на Землю з космосу

Кілька мільярдів років тому на нашу планету впав величезний шматок золота. На думку вчених, багато дорогоцінних металів, такі як золото або платина, з'явилися на Землі, Місяці й Марсі приблизно 4,5 млрд років тому в результаті зіткнень із різними великими космічними об'єктами.

 

Дослідники відзначають, що в нашу планету, швидше за все, врізався об'єкт, розміром із Плутон, після чого Земля була атакована ще більшим об'єктом - розміром приблизно з Марс. Місяць і Марс також пережили на собі наслідки зіткнень, але в набагато скромніших масштабах, передає CyberSecurity.ru.

 

Більше того, ці ж зіткнення спровокували зміну кута обертання Землі приблизно на 10 градусів, однак без них на Землі, швидше за все, не було б дорогоцінних металів.

Також учені вважають, що деякі запаси золота, платини й паладію є на Місяці й Марсі, причому глибина залягання цих елементів повинна бути порівняно невеликою.

 

За словами Білла Боттке, астрофізика з Південно-західного науково-дослідного інституту в штаті Колорадо, разом з дорогоцінними металами на Землю могли бути занесені й іншої сполуки, які є для планети нетиповими.

Результати моделювання, проведеного з використанням сучасних фізичних і астрономічних моделей, показують, що ці ж зіткнення дозволили значній частині залізної руди, що перебувала близько до поверхні тоді ще молодої планети, переміститися до ядра, що дозволило йому стати набагато масивнішим, важчим, й забезпечило планеті більшу стабільність.

 

На думку про неземне походження таких дорогоцінних металів, як золото, срібло, платина, іридій, осмій та інших, учених наводить той факт, що, дотримуючись логіки планетоутворення, ці елементи повинні бути дуже глибоко, можливо, прямо над ядром, однак у реальності їх майже завжди знаходять на невеликих глибинах.

Боттке каже, що вперше ідея про неземне походження відразу всіх цих елементів виникла ще майже 20 років тому, коли їхні великі поклади були знайдені навіть не в мантії, а в корі Землі по території всієї планети.

 

Дослідники підрахували, що для того, щоб забезпечити нашу планету всіма добутими і ймовірно існуючими обсягами запасів дорогоцінних металів, у неї повинен був урізатися об'єкт, мінімальна маса якого становить 0,5% від маси всієї планети.

У підсумку, учені говорять, що колізія могла відбутися або в результаті зіткнення з одним великим об'єктом, або якщо на Землю впав метеоритний дощ.

Однак найбільш імовірним є, все ж таки, зіткнення з більшим космічним об'єктом, діаметр якого повинен був становити 2400-3200 км.

 

 

15


26.12.2010 1989 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1844
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1154
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1417 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3953 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33996
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

3008

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

431

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

858

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1838

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1172
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1221
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

731
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

606
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2065
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12295
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1600
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1382
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30558 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

916
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

356
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

430
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

467