Золота сотня і Бахматюк

Недавно журнал «Корреспондент» опублікував чергову версію  власного рейтингу найбагатших українців. Рейтинг знову підтвердив дедалі більш очевидне зростання прірви у доходах обраного прошарку людей, ми звикли іменувати їх олігархами, і простих смертних, які живуть у державі. 

 

За даними видання якщо минулого, 2010 року, сумарні статки ста найбагатших українців дорівнювали 66,5 млрд. $, то сьогодні вони склали 83 млрд.$. Цікава тенденція - олігархи, за деякими винятками (Гайдук, Тарута, основні спонсори БЮТ, крім тих які перейшли до ПР) не лише успішно пройшли кризу, але й почали скуповувати нові підприємства і навіть активно інвестувати в іноземні економіки. До речі, рейтинг показує прогресуюче зрощення приватного капіталу і влади в країні, адже кожен четвертий учасник Топ-100 є регіоналом. Всі ж рекорди побив Дмитро Фірташ,  бізнес-імперія якого за рік зросла на 540%(!!!) , а це навіть більше (вдумайтесь), ніж найдинамічніше зростання статків в світі, яке «Forbes» відзначив  в одного з засновників «Facebook» американця Марка Цукерберга. Цим самим Фірташ наче насміхається над законами віртуальної економіки, які панують у нинішньому світі.  Пересічні ж українці, хоч криза вже начебто минула, не збагатилися, бо потерпають від галопуючої інфляції, корупції, зростання вартості комунальних тарифів та й взагалі – від постійного здорожчання життя.А більш заможньому українцю, який заробляє, наприклад візьмімо, 2000 $  в місяць щоб потрапити в схожий рейтин довелося б відкладати гроші мало не півтисячоліття.

 

Цікаво, що з-поміж сотні виділився наш Олег Бахматюк. Будучи неодноразовим фігурантом різних рейтингів багатіїв (наприклад торік журнал «Forbes» оцінив його статки в мільярд доларів) , прикарпатець все ж жодного разу не піднімався так високо! Зі статками в 2,2 млрд $ Бахматюк зайняв почесне 8 місце (!) після згаданого Дмитра Фірташа, залишивши  позаду себе, наприклад, президента фінгрупи DCH і власника ФК «Металіст»Олександра Ярославського, одного з «любих друзів» колишнього президента , власника автокорпорації «Богдан», кондитерської фабрики "ROSHEN"  та «5 каналу» Петра Порошенка і металургійних князьків Сергія Таруту та Віталія Гайдука. 

 

Це статки зароблені не в металургії, хімії, чи банківському секторі, а в агробізнесі, де обертаються значно менші гроші. Та навіть у агро сфері Бахматюк обійшов по заробітку директора найбільшої зернотрейдерської компаній в Україні Олексія Вадатурського.  Як свідчать  Інтернет – джерела, за минулий рік Олег Бахматюк розширив свій бізнес, купивши  50% американської компанії «Towsends», а в березні цього року став власником ще двох українських агрохолдингів з широкою спеціалізацією від виробництва цукру до вирощування свиней. У недавніх інтерв׳ю він неодноразово заявляв, що основну ставку  на ближчу перспективу робитиме на вирощуванні цукру та кукурудзи. В результаті підконтрольна Бахматюку компанія «Ukrlandfarming» стала потужним власником сьльськогосподарських земель в країні та другим за потужностями виробником цукру. Таким чином завдяки новим придбанням, Бахматюк прагнутиме вийти за межі вузькоспеціалізованої ніші з постачання яєць і стати одним із провідних виробників сільськогосподарської продукції в Україні. Але сподіватись на дешеві м'ясо і цукор прикарпатцям, середня зарплата яких, до слова, за офіційними даними на 20% нижча, ніж за тим же показником по Україні, все ж не варто, бо левова частка продукції з великою ймовірністю йтиме на експорт, а ми живемо в умовах ринкових відносин.

 

Гроші зароблені багатими людьми, оліархами на практиці не працюють на державу, бо виводяться за кордон через офшори, або інвестуються  в економіку іноземних держав. Займатись благодійністю в своїй країні, чи створенням нових дотаційних (читай лакейських)  робочих місць–  щоб не було принаймі соромно дивитись людям у вічі, ну і зрештою - щоб совість не мучила. Враховуючи це в умовах, коли статки ста олігархів дорівнюють 60% вітчизняного ВВП, язик не піднімається назвати «золоту сотню» українською. Чи є інші думки?


23.06.2011 Василь Кедик 1831 5
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

817
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11142 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

141

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

660

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1975

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1050
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

176
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

308
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

406
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

715
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

395
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

692
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

886