Зміни в оплаті за світло стосуватимуться менше третини споживачів?

13 січня на своєму засіданні Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) прийняла рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Відповідна Постанова, зареєстрована у Мін’юсті, вступить у дію з 1 лютого 2011 року. Надати детальні роз’яснення ми попросили заступника директора зі збуту електроенергії ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Наталію Любич.

- Як НКРЕ мотивує зміну тарифів для населення?

Сьогодні тарифи на електроенергію для населення та населених пунктів не відповідають її обґрунтованій вартості. Останнє підвищення тарифів відбулося понад 4 роки тому.

- Чим є особливим рішення регулятора, викладене у постанові?


Особливістю нового рішення НКРЕ щодо тарифів для населення є встановлення порогів споживання, при яких застосовуватиметься новий підвищений тариф (для побутових абонентів, які використовують електроплити і електроопалення ця межа складає 250 кВт/год., для всіх інших споживачів - 150 кВт/год в місяць). Наприклад, якщо абонент, який проживає у місті споживає 200 кВт/год. в місяць , то 150 кВт/год. він оплачуватиме за старим тарифом 24,36 коп/ кВт/год., а решту – за збільшеним 31,68 коп/ кВт/год. За розрахунками НКРЕ, підвищення тарифів не торкнеться більшості населення, оскільки воно не перевищує порогів споживання, зафіксованих прийнятим документом. Зазначу, що в Івано-Франківській області більше 70 % побутових абонентів зазвичай не перевищують встановлені ліміти.

- То як зміняться тарифи для населення з 1 лютого відповідно до прийнятого рішення?

Для зручності читачів усі ціни ми наводимо із ПДВ:

· міське населення: за обсяг, спожитий понад 150 кВт/год електроенергії на місяць - 31,68 коп. за кВт/год

· сільське населення: за обсяг, спожитий понад 150 кВт/год електроенергії на місяць - 29,28 коп. за кВт/год

· населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами або електроопалювальними установками: за обсяг, спожитий понад 250 кВт/год електроенергії на місяць - 24,36 коп. за кВт/год

- Чи відбудуться зміни у порядку зняття показників лічильника електроенергії у зв’язку з введенням нової системи тарифів?

Ні, порядок зняття показників електролічильника не змінюється. У випадку зняття показників електролічильників не в останній день місяця, фактичний обсяг споживання розраховується наступним чином: береться різниця показників електролічильника (тобто останній і попередній показники), ділиться на кількість днів між датами останнього та попереднього зняття. Так отримується середньодобове значення споживання електроенергії. Далі середньодобове значення множиться на кількість днів у місяці, і таким чином виходимо на величину місячного споживання електроенергії.

- Чи передбачено Постановою якісь пільгові підходи до окремих категорій споживачів?


Своїм рішенням комісія передбачила, що підвищення тарифів не розповсюджується на ряд пільгових категорій споживачів. Зокрема, на багатодітні сім`ї (що виховують від трьох і більше дітей) і сім`ї, в яких виховуються прийомні діти, а також на сім`ї, які утримують будинки сімейного типу для сиріт. Також ціна на світло не зміниться для мешканців багатоквартирних будинків, які розташовані у населених пунктах, які негазифіковані природнім газом та у яких відсутнє або не функціонує більше трьох років централізоване теплопостачання. На території Івано-Франківської області такі будинки зареєстровані лише у Верховинському районі та в Яремчанській міськраді.

 

13


26.01.2011 2493 1
Коментарі (1)

Инна 2011.03.14, 09:42
Підкажіть будь- ласка,мы проживаємо в комунальный квартирі (загальний один лічильник, кухня , туалет, душ на 6 кімнат в кожній по сім"ї), 150 нам нараховують по старій ціні, решта по новій. Чи справедливо це? не вж люди винні що проживають в таких умоах, а не в власних квартирах?
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

463
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

867
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1884
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3398
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2322 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4538

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

699

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

605

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

584

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

608
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10240
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1075
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5110
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

883
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2680
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1093
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34324 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

589
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

520
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

580
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

920 2