Зимові вітаміни: ТОП-10 продуктів, що зміцнюють імунітет

Взимку наш організм страждає на авітаміноз та потребує ще більшої турботи. Аби наситити організм необхідними вітамінами та корисними речовинами, варто їсти більше овочів та фруктів.

Ми підготували для вас добірку із десяти зимових продуктів, що є джерелом необхідних для організму вітамінів та мінералів. Споживаючи їх щодня, ви відчуєте, як ваше тіло наповнюється енергією та силою. 


ЛИМОН

Яскравий жовтий цитрус здавна відомий своїми цілющими властивостями. З нього готують салати та десерти, додають у чай та коктейлі, а головне — ним лікують! У лимоні є такі вітаміни, як В1, В2, А, D і вітамін Р, який зустрічається тільки у цитрусових.

Застосування жовтих цитрусових є популярним при ангіні, авітамінозі, гіпертонії, хворобах шлунка, ревматизмі та нудоті.

МАНДАРИНИ

Взимку ці маленькі яскраві фрукти обожнюють їсти та дорослі, і діти. Плоди мандаринів є джерелами вітамінів С, А, К та Р. У них також містяться калій, натрій, кальцій, залізо, фосфор і магній. Мандаринки здатні підвищити апетит, зміцнити організм і нормалізувати обмінні процеси. 

ГРЕЙПФРУТ

Цей фрукт має багатий вітамінний склад, чудово регулює вміст зайвої рідини в організмі та запобігає відкладення жиру. Відомо, що аромат грейпфруту концентрує увагу та покращує пам'ять. 

ЯБЛУКА

У яблуках міститься надзвичайно багато корисних речовин, які здатні зарядити нас енергією на весь день. Смакові якості яблук стимулюють роботу центральної нервової системи. Цей фрукт вважається одним із найбільш низькокалорійних, тому не зіпсує вашої фігури.

 Серед вітамінів, яких особливо багато в складі яблук, слід назвати А і С. Також яблука вважають джерелом йоду та заліза. 

БАНАНИ

Банан — справжнє джерело енергії. Їсти банан особливо корисно перед заняттям спорту. Таким чином, ви наситите організм необхідними корисними речовинами. Вживання банану у їжу здатне покращити ваш настрій, адже у цьому фрукті міститься велика кількість триптофану - речовини, що викликає відчуття щастя. 

Банани не тільки чудово впливають на нервову систему, а й запобігають появі набряків, допомагають позбутися зайвої ваги та захищають від розвитку цукрового діабету.

ЖУРАВЛИНА

Лікувальні властивості журавлини знайшли своє застосування в профілактиці та лікуванні серцево-судинних хвороб. Журавлина допомагає процесу знищення бактерій, що збуджують захворювання травного тракту. Червоні ягоди мають не лише лікарські, а й тонізуючі властивості.

Споживаючи журавлину, людина отримує енергію, внаслідок чого підвищується її розумова і фізична діяльність.

ГОРІХИ

Волоський, лісовий, фісташки, кеш'ю, мигдаль - любителі горіхів знають, що цей продукт покращує настрій та дарує новий заряд енергії. А що ще потрібно у холодну зимову пору?

БОБОВІ

Горох, квасоля, сочевиця — різноманітність бобових вражає! Страви із бобових не лише корисні, а й надзвичайно смачні. Бобові багаті на вітамін С, провітамін А, амінокислоти, кальцій і калій.

КАПУСТА

Капуста — один із найбільш низькокалорійних продуктів. Броколі, цвітна, морська або брюссельська — різні види капусти зроблять ваші страви смачними та корисними. Капуста — джерело білка, а також містить більше вітаміну С, аніж лимон. Капуста також багата на вітамін А, вітаміни групи В та каротин.

ІМБИР

Імбир не дарма називають коренем життя. Свіжий корінь імбиру містить у своєму складі вітаміни А і В, кальцій, магній, цинк і фосфор, а також має протизапальні та антибактеріальні властивості. Вживання у їжу кореня імбиру не лише збільшує імунітет, а й позбавить від набряку горла і головного болю, допоможе схуднути та збільшить обмін речовин.

Будьте бадьорими та енергійними! Нехай кожен день буде сповненим натхнення, радості та щастя. 

1plus1.ua


08.12.2019 7164
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

889 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727