Зимові вітаміни: ТОП-10 продуктів, що зміцнюють імунітет

Взимку наш організм страждає на авітаміноз та потребує ще більшої турботи. Аби наситити організм необхідними вітамінами та корисними речовинами, варто їсти більше овочів та фруктів.

Ми підготували для вас добірку із десяти зимових продуктів, що є джерелом необхідних для організму вітамінів та мінералів. Споживаючи їх щодня, ви відчуєте, як ваше тіло наповнюється енергією та силою. 


ЛИМОН

Яскравий жовтий цитрус здавна відомий своїми цілющими властивостями. З нього готують салати та десерти, додають у чай та коктейлі, а головне — ним лікують! У лимоні є такі вітаміни, як В1, В2, А, D і вітамін Р, який зустрічається тільки у цитрусових.

Застосування жовтих цитрусових є популярним при ангіні, авітамінозі, гіпертонії, хворобах шлунка, ревматизмі та нудоті.

МАНДАРИНИ

Взимку ці маленькі яскраві фрукти обожнюють їсти та дорослі, і діти. Плоди мандаринів є джерелами вітамінів С, А, К та Р. У них також містяться калій, натрій, кальцій, залізо, фосфор і магній. Мандаринки здатні підвищити апетит, зміцнити організм і нормалізувати обмінні процеси. 

ГРЕЙПФРУТ

Цей фрукт має багатий вітамінний склад, чудово регулює вміст зайвої рідини в організмі та запобігає відкладення жиру. Відомо, що аромат грейпфруту концентрує увагу та покращує пам'ять. 

ЯБЛУКА

У яблуках міститься надзвичайно багато корисних речовин, які здатні зарядити нас енергією на весь день. Смакові якості яблук стимулюють роботу центральної нервової системи. Цей фрукт вважається одним із найбільш низькокалорійних, тому не зіпсує вашої фігури.

 Серед вітамінів, яких особливо багато в складі яблук, слід назвати А і С. Також яблука вважають джерелом йоду та заліза. 

БАНАНИ

Банан — справжнє джерело енергії. Їсти банан особливо корисно перед заняттям спорту. Таким чином, ви наситите організм необхідними корисними речовинами. Вживання банану у їжу здатне покращити ваш настрій, адже у цьому фрукті міститься велика кількість триптофану - речовини, що викликає відчуття щастя. 

Банани не тільки чудово впливають на нервову систему, а й запобігають появі набряків, допомагають позбутися зайвої ваги та захищають від розвитку цукрового діабету.

ЖУРАВЛИНА

Лікувальні властивості журавлини знайшли своє застосування в профілактиці та лікуванні серцево-судинних хвороб. Журавлина допомагає процесу знищення бактерій, що збуджують захворювання травного тракту. Червоні ягоди мають не лише лікарські, а й тонізуючі властивості.

Споживаючи журавлину, людина отримує енергію, внаслідок чого підвищується її розумова і фізична діяльність.

ГОРІХИ

Волоський, лісовий, фісташки, кеш'ю, мигдаль - любителі горіхів знають, що цей продукт покращує настрій та дарує новий заряд енергії. А що ще потрібно у холодну зимову пору?

БОБОВІ

Горох, квасоля, сочевиця — різноманітність бобових вражає! Страви із бобових не лише корисні, а й надзвичайно смачні. Бобові багаті на вітамін С, провітамін А, амінокислоти, кальцій і калій.

КАПУСТА

Капуста — один із найбільш низькокалорійних продуктів. Броколі, цвітна, морська або брюссельська — різні види капусти зроблять ваші страви смачними та корисними. Капуста — джерело білка, а також містить більше вітаміну С, аніж лимон. Капуста також багата на вітамін А, вітаміни групи В та каротин.

ІМБИР

Імбир не дарма називають коренем життя. Свіжий корінь імбиру містить у своєму складі вітаміни А і В, кальцій, магній, цинк і фосфор, а також має протизапальні та антибактеріальні властивості. Вживання у їжу кореня імбиру не лише збільшує імунітет, а й позбавить від набряку горла і головного болю, допоможе схуднути та збільшить обмін речовин.

Будьте бадьорими та енергійними! Нехай кожен день буде сповненим натхнення, радості та щастя. 

1plus1.ua


08.12.2019 7067
Коментарі ()

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

392
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

820 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2960
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33543
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2430
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3655

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

481

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1324

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

831

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1033
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

368
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

265
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

651
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1234
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1031
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1125
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

885
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30277 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1012
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3998
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

569
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

595