Живий перформанс з віртуальною реальністю: прикарпатців запрошують на виставу "Так звана людяність у божевіллі"

Івано-Франківський драмтеатр запрошує на другу прем'єру 86 театрального сезону — експериментальний перформанс "Так звана людяність у божевіллі".

Покази перформансу відбудуться восьмого та дев'ятого листопада одночасно на трьох сценах України, Польщі та Німеччини.

Про це журналістці Фіртки розповіли під час пресконференції.

Так, за словами генерального директора театру Ростислава Держипільського, це перша подібна вистава на цей момент в Україні.

"Такий перформанс — результат співпраці між Франківським драмтеатром, Краківським театром імені Юліуша Словацького та німецьким Театром віртуальної реальності CyberRauber.

За співробітництва польського режисера Кшиштофа Ґарбачевського, минулого року в нас був пробний проєкт, де ми не запрошували глядачів. Цього ж року ми вирішили піти далі", — каже Ростислав Держипільський.

За основу постановки взяли незавершений твір польського письменника Станіслава Іґнація Віткевича.

Особливість прем'єрного проєкту, який покажуть в Івано-Франківську, полягає в використанні контенту, створеного штучним інтелектом і з поєднанням віртуальної реальності.

"Люди раніше витрачали місяці, роки й десятиліття на те, що штучний інтелект може зробити зараз за декілька хвилин. Акторська професія, ми вважаємо, поки є незамінна. Але багато роздумів стосовно цього питання поставлено в нашій виставі.

Це незвично та цікаво", — вказує генеральний директор драмтеатру.

Перформанс має на меті дослідити нові виміри незакінченої оповіді.

"Хочу підкреслити, що театр — це з одного боку архаїчне мистецтво, з іншого — нові технології. У всьому світі намагаються взаємодіяти з цими технологіями. Вони є не тільки в мистецтві, а й в інших сферах.

Наш мозок реагує як на звичайну, так і на вигадану реальність, тому логічним жестом є презентація інструменту VR, який може бути доповненням до мистецької реальності.

За допомогою штучного інтелекту, VR-простір (уже не нова технологія) набув своєї суб'єктності, сутності", — розповідає Ірина Чужинова, заступниця генерального директора.

Як зазначають, мережа VR, створена в рамках проєкту, може трансформувати спосіб сприйняття театру та розширити його вплив.

"Сама ідея розрахована на об'єднання, розширення просторів. Тому дякую за партнерство Івано-Франківського драмтеатру.

Усе, що ви побачите під час вистави, відбуватиметься на двох сценах одночасно. Тобто ми будемо синхронно грати зі сценою Краківського театру та українським театром.

Ще третій простір — це, власне, віртуальний, де актори будуть взаємодіяти з віртуальними аватарами", — каже режисер Кшиштоф Ґарбачевський, який доєднався до пресконференції онлайн.

Твір "Так звана людяність у божевіллі" написаний у 1938 році. 

"В основі вистави є недописана п'єса геніального драматурга Віткевича. Твір був доформатований за допомогою штучного інтелекту.

Це фактично "археологічний процес" видобування змістів з цього тексту", — зазначає польський режисер.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1415
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

914
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1282
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4584 13
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3350
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7544 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

107

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

350

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

665

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

495
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

434
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

549
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17573
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1352
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8918 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8386 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

805
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

315
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

260
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1039
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

742
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

740