
Сучасна Україна показує, чому суспільству все ще потрібен фемінізм і які його реальні здобутки за 140 років українського руху.
Про це детальніше Фіртці розповіла журналістка, письменниця та авторка книги «Слово на літеру „Ф“» Ірина Славінська.
Так, за словами журналістки, фемінізм стосується теми прав людини.
"У глобальному контексті фемінізм може мати складне визначення, але по суті це просто — визнання того, що жінка — це людина.
Права людини — це права жінок, а права жінок — це права людини. Як би це не звучало просто, у деяких середовищах цю тезу важко прийняти", — каже Ірина Славінська.
Письменниця також окреслює здобутки фемінізму в Україні у воєнний час.
"По-перше, жінки активно і на рівних долучаються до захисту країни.
Сьогодні понад 5 тисяч жінок служать на бойових посадах, понад 60 тисяч — у лавах Сил Оборони України на військових і цивільних посадах. І ці жінки не з'явилися тут раптово.
Багато пішли до війська з 2014 року, але чимало колежанок працювали в таких структурах значно раніше. Їхня праця проклала шлях тим, хто потім домагався права служити на бойових позиціях.
Отже, сьогоднішній український фемінізм у воєнному контексті демонструє, що жінки не лише вимагають прав, а й несуть обов’язок захисту батьківщини.
Крім того, величезна кількість жінок долучаються до захисту на цивільних позиціях — як госпітальєрки, волонтерки, виконавиці багатої доглядової роботи. Вони дбають про родини, стають основними доглядальницями для молодших і старших родичів.
Ця колосальна праця — важливий внесок, який не можна недооцінювати, бо саме жінки є гарантами збереження родин", — наголошує Ірина Славінська.
Більше читайте у матеріалі: Навіщо фемінізм у країні, що воює: Ірина Славінська про рівність по-українськи, стереотипи та право бути собою.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: