"Згадуй про них не тільки в день обміну": в Івано-Франківську провели акцію на підтримку полонених та безвісти зниклих

В Івано-Франківську, на Вічевому майдані, 22 вересня відбулася чергова акція-нагадування про військовополонених Маріупольського гарнізону, всіх полонених та зниклих безвісти.

На акцію прийшли десятки людей. Спершу вони провели демонстрацію з плакатами, а згодом — дали слово рідним військових.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

За словами співорганізаторки заходу Наталії Макарової, ці акції відбуваються кожні два тижні щонеділі.

"Акції організовують родичі військовополонених. Ми виходимо постійно.

Але, на жаль, людей приходить все менше та менше. Це дійсно розчаровує. Проте, радіємо, що відбуваються обміни".

Також організаторка додає, боляче спостерігати за людьми, які проходять повз.

"Боляче дивитися на те, що люди, які проходять повз акції, не звертають уваги. Я сама чекаю третій рік з полону чоловіка.

І я не можу сказати, що я живу. Це існування насправді. Для того, щоб якось жити, займаюсь підтримкою військових та чекаю".

До акції долучився колишній командир 109 бригади ТРО Маріуполя Констянтин Бобрик, який сам пережив полон. За його словами, акції проводять по цілому місту. 

"Наші заходи — це важливе нагадування, що наші хлопці, не тільки з Маріуполя, а зі всієї України в полоні. Тому ми нагадуємо людству, що їх треба визволяти, адже захисників катують, з них знущаються.

Ми самі всі бачили, якими повертаються хлопці після обміну. Я сам був у полоні. На початку, коли я став на захист країни, моя вага була 95 кілограмів, вийшов з полону — 55 кілограмів. Там я втратив більше 30-ти кілограмів. Так і наші хлопці це все проживають".

Окрім того, наголошує Констянтин Бобрик, ці акції є нагадуванням й для Червоного Хреста.

"Потрібно не тільки моніторити, як Україна утримує росіян тут, але потрібно й моніторити те, як вони утримують українців, а саме як вони їх годують, як з ними поводяться".

Матір звільненого з полону військовослужбовця Олена Завгородня ділиться, часто відвідує акції щодо визволення військовополонених.

"Мій син був у полоні 913 днів та 30 місяців — і його повернули 24 серпня, на День Незалежності України.

Зараз проходить реабілітацію. Фізичний стан начебто в нормі, а ось психологічний стан дуже важкий".

Олена Завгородня приходить на акції, аби підтримати інших родичів військовослужбовців, які досі в полоні.

До приєднання акцій сьогодні закликав й ветеран російсько-української війни Степан Савчук. Ветеран каже, насправді втомився пояснювати людям, для чого проводити такі заходи, проте знає, що вони надзвичайно важливі, а особливо — присутність людей на них.

"Хочу сказати людям, які сьогодні вперше на акції, насамперед це — свідома громадянська позиція.

Дякую всім, хто долучається до акцій, адже ми показуємо, що ми свідомі громадяни своєї країни. І це важливо, аби люди приходили та підтримували тих, хто за нас боровся", — наголосив Степан Савчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Івано-Франківськ долучився до Всеукраїнської спортивної акції вшанування загиблих воїнів

В Івано-Франківську відбулася мирна акція на підтримку військовополонених

В Івано-Франківську відбулася акція "Не мовчи! Полон вбиває!" на підтримку військовополонених

"Втрачати дітей — це важко": Івано-Франківська міська рада звернулася щодо розшуку зниклих безвісти та повернення полонених

Фотогалерея


22.09.2024 Тетяна Сорока 407
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

327
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

450
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2305
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1701
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1995
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5603 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1105

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1119

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1634

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1107
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

862
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

718
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14538
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

518
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10382
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6055
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

605
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7489
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2725
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

505
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

604
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

441