"Згадуй про них не тільки в день обміну": в Івано-Франківську провели акцію на підтримку полонених та безвісти зниклих

В Івано-Франківську, на Вічевому майдані, 22 вересня відбулася чергова акція-нагадування про військовополонених Маріупольського гарнізону, всіх полонених та зниклих безвісти.

На акцію прийшли десятки людей. Спершу вони провели демонстрацію з плакатами, а згодом — дали слово рідним військових.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

За словами співорганізаторки заходу Наталії Макарової, ці акції відбуваються кожні два тижні щонеділі.

"Акції організовують родичі військовополонених. Ми виходимо постійно.

Але, на жаль, людей приходить все менше та менше. Це дійсно розчаровує. Проте, радіємо, що відбуваються обміни".

Також організаторка додає, боляче спостерігати за людьми, які проходять повз.

"Боляче дивитися на те, що люди, які проходять повз акції, не звертають уваги. Я сама чекаю третій рік з полону чоловіка.

І я не можу сказати, що я живу. Це існування насправді. Для того, щоб якось жити, займаюсь підтримкою військових та чекаю".

До акції долучився колишній командир 109 бригади ТРО Маріуполя Констянтин Бобрик, який сам пережив полон. За його словами, акції проводять по цілому місту. 

"Наші заходи — це важливе нагадування, що наші хлопці, не тільки з Маріуполя, а зі всієї України в полоні. Тому ми нагадуємо людству, що їх треба визволяти, адже захисників катують, з них знущаються.

Ми самі всі бачили, якими повертаються хлопці після обміну. Я сам був у полоні. На початку, коли я став на захист країни, моя вага була 95 кілограмів, вийшов з полону — 55 кілограмів. Там я втратив більше 30-ти кілограмів. Так і наші хлопці це все проживають".

Окрім того, наголошує Констянтин Бобрик, ці акції є нагадуванням й для Червоного Хреста.

"Потрібно не тільки моніторити, як Україна утримує росіян тут, але потрібно й моніторити те, як вони утримують українців, а саме як вони їх годують, як з ними поводяться".

Матір звільненого з полону військовослужбовця Олена Завгородня ділиться, часто відвідує акції щодо визволення військовополонених.

"Мій син був у полоні 913 днів та 30 місяців — і його повернули 24 серпня, на День Незалежності України.

Зараз проходить реабілітацію. Фізичний стан начебто в нормі, а ось психологічний стан дуже важкий".

Олена Завгородня приходить на акції, аби підтримати інших родичів військовослужбовців, які досі в полоні.

До приєднання акцій сьогодні закликав й ветеран російсько-української війни Степан Савчук. Ветеран каже, насправді втомився пояснювати людям, для чого проводити такі заходи, проте знає, що вони надзвичайно важливі, а особливо — присутність людей на них.

"Хочу сказати людям, які сьогодні вперше на акції, насамперед це — свідома громадянська позиція.

Дякую всім, хто долучається до акцій, адже ми показуємо, що ми свідомі громадяни своєї країни. І це важливо, аби люди приходили та підтримували тих, хто за нас боровся", — наголосив Степан Савчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Івано-Франківськ долучився до Всеукраїнської спортивної акції вшанування загиблих воїнів

В Івано-Франківську відбулася мирна акція на підтримку військовополонених

В Івано-Франківську відбулася акція "Не мовчи! Полон вбиває!" на підтримку військовополонених

"Втрачати дітей — це важко": Івано-Франківська міська рада звернулася щодо розшуку зниклих безвісти та повернення полонених

Фотогалерея


22.09.2024 Тетяна Сорока 718
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

606
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3186
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21314
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2099
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1591 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2465

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

387

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

268

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

856

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2261
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

281
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

556
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1101
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

262
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

880
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

848
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

762
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8335
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

421
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1211 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2279 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

970