Земля лісгоспу в руках криміналітету: Коли 3 гектари лісу в Рибному повернуть державі? (ВІДЕО)

Ігор Халаменда, відомий на прізвисько Бура намагається пошити в дурні правоохоронну систему. Наприкінці 2000-х він захопив 3 гектари державного лісу в селі Рибне Тисменицького району.

Дана земельна ділянка біля села Рибне уже майже 10 років є предметом судових спорів між Халамендою та Івано-Франківською обласною прокуратурою.

Але сьогодні послідовна позиція прокуратури у відстоюванні державних інтересів дає зрозуміти, що епоха схем і привласнення державного майна закінчилася.

Читайте також: Слідчі ДБР проводять обшук у помешканні Халаменди

Ще у 2005 році Ігор Халаменда викупив в Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств "Прикарпаття" базу відпочинку у лісі поблизу села Рибне Тисменицького району.

У липні того ж року Рибненська сільська рада надала йому землю під цими приміщеннями площею 3,03 га в оренду на 49 років з правом викупу. На цій ділянці тодішній депутат Івано-Франківської міськради від "Партії регіонів" Ігор Халаменда встиг облаштувати приватне обійстя.

У 2011 році прокурор Тисменицького району звернувся у суд в інтересах ДП "Івано-Франківське лісове господарство" про визнання недійсним договору оренди та повернення земельної ділянки до лісового фонду. Прокурор вбачав, що Рибненська сільська рада перевищила свої повноваження, передавши землю в оренду Ігорю Халаменді.

Процес тягнувся майже півтора року. Зрештою, суд скасував рішення сільради, визнав недійсним договір оренди та зобов’язав Халаменду повернути землю законному користувачу ДП "Івано-Франківське лісове господарство".

Проте у січні 2015 року адвокат Халаменди звернувся до суду з проханням переглянути винесене рішення, оскільки з’явилися нові обставини у справі.

Зокрема, адвокат Халаменди представив документи про те, що спірна земля належить до земель Рибненської сільської ради, а не до земель "Івано-Франківського держлісгоспу".

Ця справа в Тисменицькому суді потрапила на розгляд до судді Руслана Струтинського. Той несподівано взяв до уваги аргументи позивача, скасував попереднє рішення та повернув землю Ігорю Халаменді.

Але 17 березня 2015 року Апеляційний суд Івано-Франківської області скасував рішення судді Струтинського та задовільнив апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Івано-Франківської області. Так земельна ділянка знову перейшла у власність ДП "Івано-Франківський лісгосп".

На цей випадок звернули увагу навіть в Генеральній прокуратурі. Заступник Генерального прокурора України Касько В.В. звернувся з цього приводу до Вищої ради правосуддя.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що встановлені під час перевірки обставини вказують на наявність у  діях судді Струтинського складу дисциплінарного проступку. 

Вказаному судді вдалося уникнути відповідальності, оскільки на час розгляду даної справи минув трирічний термін для притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Тож він відбувся лише легким переляком.

Тож прокуратура таки відстояла земельну ділянку біля села Рибне. Але з 2017 року підприємець Халаменда так і не виконав рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області. Земля мала бути передана законному власникові -  ДП "Івано-Франківський лісгосп".

Проте екс-регіонал досі ухиляється від виконання рішення суду.

Саме тому Перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся з позовом до Тисменицького районного суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибного, яка належить ДП “Івано-Франківськлісгопс”. 

Головувати на судовому засіданні при розгляді вказаної справи буде суддя Марія Хоминець. Як свідчать дані Державного реєстру судових рішень, ця суддя уже розглядала справу про оренду Халамендою цієї земельної ділянки.

Саме вона у 2012 році винесла рішення щодо визнання недійсним договору оренди між Рибненською сільською радою та Ігорем Халамендою та повернула цю земельну ділянку до лісового фонду.


Читайте також:

Прокуратура вимагає у Халаменди повернути землю у Рибному в державне користування

Для обігріву Центрального ринку керівництво закупило 30 тонн пеллетів

Ескалацію конфлікту не допустимо: у поліції кажуть, що тримають під контролем ситуацію на міському ринку Франківська

Хронологія боротьби за франківський ринок: “Повстання” підприємців у 2014-му році (ФОТО+ВІДЕО)

Яким є життя івано-франківського ринку зсередини (ВІДЕО)

Боротьба за Центральний ринок в Івано-Франківську: ретроспектива подій

Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку

У Франківську освітять «критий ринок»


26.06.2020 6360
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1277
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2569
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2136
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2200
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6610 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2477 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

372

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1184

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1310

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

308
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

177
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

606
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

79
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26541
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

571
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10488 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

80
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

110
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

426
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

572
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

643