Прокуратура вимагає у Халаменди повернути землю у Рибному в державне користування

11 лютого 2020 року у Тисменицькому районному суді слухатиметься справа про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибне.

Позов подав перший заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі державного підприємства “Івано-Франківськлісгопс”, пише Фіртка.

Відповідачем у справі про захоплення землі є скандальний франківський бізнесмен, ексрегіонал Ігор Халаменда, відомий за прізвиськом "Бура".

Дана земельна ділянка біля села Рибне уже майже 10 років є предметом судових спорів між Халамендою та Івано-Франківською обласною прокуратурою.

Ще у 2005 році Ігор Халаменда викупив в Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств "Прикарпаття" базу відпочинку у лісі поблизу села Рибне Тисменицького району.

У липні того ж року Рибненська сільська рада надала йому землю під цими приміщеннями площею 3,03 га в оренду на 49 років з правом викупу. На цій ділянці тодішній депутат Івано-Франківської міськради від "Партії регіонів" Ігор Халаменда встиг облаштувати приватне обійстя.

У 2011 році прокурор Тисменицького району звернувся у суд в інтересах ДП "Івано-Франківське лісове господарство" про визнання недійсним договору оренди та повернення земельної ділянки до лісового фонду. Прокурор вбачав, що Рибненська сільська рада перевищила свої повноваження, передавши землю в оренду Ігорю Халаменді.

Процес тягнувся майже півтора року. Зрештою, суд скасував рішення сільради, визнав недійсним договір оренди та зобов’язав Халаменду повернути землю законному користувачу ДП "Івано-Франківське лісове господарство".

Проте у січні 2015 року адвокат Халаменди звернувся до суду з проханням переглянути винесене рішення, оскільки з’явилися нові обставини у справі.

Зокрема, адвокат Халаменди представив документи про те, що спірна земля належить до земель Рибненської сільської ради, а не до земель "Івано-Франківського держлісгоспу".

Ця справа в Тисменицькому суді потрапила на розгляд до судді Руслана Струтинського. Той несподівано взяв до уваги аргументи позивача, скасував попереднє рішення та повернув землю Ігорю Халаменді.

Але 17 березня 2015 року Апеляційний суд Івано-Франківської області скасував рішення судді Струтинського та задовільнив апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Івано-Франківської області. Так земельна ділянка знову перейшла у власність ДП "Івано-Франківський лісгосп".

На цей випадок звернули увагу навіть в Генеральній прокуратурі. Заступник Генерального прокурора України Касько В.В. звернувся з цього приводу до Вищої ради правосуддя.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що встановлені під час перевірки обставини вказують на наявність у  діях судді Струтинського складу дисциплінарного проступку. 

Вказаному судді вдалося уникнути відповідальності, оскільки на час розгляду даної справи минув трирічний термін для притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Тож він відбувся лише легким переляком.

Судячи зі щорічної електронної декларації, опублікованої на сайті НАЗК, Руслан Струтинський за минулий рік заробив понад 345 тисяч гривень.

Суддя володіє чималими земельними ділянками. Зокрема, земельною ділянкою площею 2,5 гектара у селі Посіч, а також має 10 соток у Лисці.

Крім того, у власності судді Руслана Струтинського перебуває трохи менше, як 10 соток землі у Чукалівці, де він будує розкішний “особняк” площею понад 340 квадратних метрів.

Тож прокуратура таки відстояла земельну ділянку біля села Рибне. Але з 2017 року підприємець Халаменда так і не виконав рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області. Земля мала бути передана законному власникові -  ДП "Івано-Франківський лісгосп".

Проте екс-регіонал досі ухиляється від виконання рішення суду.

Саме тому Перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся з позовом до Тисменицького районного суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибного, яка належить ДП “Івано-Франківськлісгопс”. 

Головувати на судовому засіданні при розгляді вказаної справи буде суддя Марія Хоминець. Як свідчать дані Державного реєстру судових рішень, ця суддя уже розглядала справу про оренду Халамендою цієї земельної ділянки.

Саме вона у 2012 році винесла рішення щодо визнання недійсним договору оренди між Рибненською сільською радою та Ігорем Халамендою та повернула цю земельну ділянку до лісового фонду.

Як бачимо, практика винесення суддівських рішень щодо даної земельної ділянки досить неоднозначна. А сама тема потребує детальнішого вивчення та аналізу. Фіртка триматиме дане питання на контролі.

Про розвиток подій та результати судових засідань читайте у наших наступних матеріалах.


27.12.2019 10099 1
Коментарі (1)

Роман 2019.12.28, 19:45

невже база відпочинку Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств ,,Прикарпаття" була побудована на землях Івано-Франківського лісгоспу ? Як? Чому? Таке в принципі неможливо!

Однак є простіше пояснення. Мабуть база відпочинку приглянулася котромусь з прокурорів. От і кошмарять Халаменду. Адже в Україні тепер прокурори ,,в законі"

 

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

372
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

497
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2326
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1717
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2012
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5617 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1124

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1138

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1650

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1122
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

883
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

736
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14557
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

540
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10397
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6071
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

620
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7537
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2768
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

526
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

622
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

459