Земельна комісія дала добро: на Івано-Франківської міської ради заслухають питання про затвердження детальних планів території (фото+відео)

 

 

Сьогодні, 7 липня, у приміщенні управління земельних відносин відбулося засідання постійної депутатської комісії Івано-Франківської міської ради з питань з питань містобудування та земельних відносин.

 

Нагадаємо, на минулому засіданні комісії 5 липня було представлено декілька детальних планів території, згідно яких зміниться цільове призначення землі шести кварталів у місті, передає Фіртка.

 

Йдеться про: 1. Територію "Промприладу" (вулиці Сахарова-Мельника-Коновальця-Січових Стрільців); 2. Територію колишньої шкірфабрики на вулиці Ленкавського; 3. Територію мікрорайону №7 (Калуське шосе-Горбачевського-Ціолковського); 4. Територію колишнього асфальтного заводу на вулиці Макогона; 5. Територію будинку побуту на вулиці Джохара Дудаєва, 13; 6. Територію біля "Садко" в районі міського озера.

 

В усіх випадках змінюється цільове призначення земель, а в деяких пунктах заднім числом узаконюється забудова.

 

Тоді під тиском громадських активістів та журналістів, питання відправили на доопрацювання.

 

Сьогодні ж вдруге заслухали питання «Про затвердження детального плану території (уточнення положень діючого генерального плану м. Івано-Франківська) в межах вулиць Крайківського – Макогона – Промислова в Івано-Франківську», яке виноситься на завтрашню сесію.

 

 

 

 

 

Нагадаємо, минулого року, 30 липня, влада дала дозвіл на розроблення ДПТ промислових територій. Втім громадські активісти зауважили, що переглянувши представлені плани складається враження, що вони зроблені під конкретні фірми, наближені до представників ВО «Свобода».

 

Як пояснив Дмитро Нижник, детальним планом, який планують розробити планують, охопить межі території, яка перебуває у постійному користуванні Харчосмакової фабрики та площі 0,76 га, яка знаходиться у власності.

 

«За межі території ми не виходимо. Територія Асфальтного заводу не входить у пропонований детальний план», - запевнив головний архітектор.

 

Проте на запитання журналістів, Дмитро Нижник все ж визнав, що згідно генерального плану ця територія належить до промислової зони. Це означає, що здійснювати тут будівництво не можна.

 

Однак, за словами Нижника, прийняте завтра на сесії рішення внесе зміни у генплан.

 

Це викликало реакцію обурення, адже за словами активістів, громадські слухання щодо цього питання не проводились. Тобто проект даного рішення готувався без урахування думки громади та з порушеннями.

 

Втім, головний архітектор міста переконував, що громадські слухання щодо цього питання відбулися і протоколи засідань є на сайті. Журналісти з цим не погодились, мовляв, на сайті департаменту такої інформації немає.

 

На це Нижник запевнив, що протоколи опубліковані, та порадив активістам звернутись із запитом, щоб їх отримати.

 

Також представник ГО «Івано-Франківська громадська обласна рада» Петро Матейко зазначив, що особисто бачив документи про проведення громадських слухань, підписані колишнім головним архітектором Володимиром Гайдарем.

 

 

Після обговорень комісія проголосувала за винесення цього питання на сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбудеться завтра, 8 липня.


07.07.2016 1218 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1015
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

957
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1026 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3065 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

874

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2317
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15055
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7370
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

802
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

279
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

368
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

643
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1098